Podróże kształcą, bawią i ciekawią. Ważne, żeby stykając się z inną kulturą zachować rozwagę i szacunek. W przeciwnym wypadku możemy wpakować się w poważne kłopoty. Zobacz, na co należy uważać, żeby uniknąć nieprzyjemności i cieszyć się bezproblemowym wyjazdem.
Na zboczach Gubałówki, na Furmanowej stoi chałupa góralska zbudowana z kamieni i bali. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Zobaczcie!
Podczas gdy część uczniów boryka się z nadmiarem zajęć w szkole, pracami domowymi, egzaminami i na to poświęcają większość swojego czasu, są wśród młodych ludzi tacy, którzy mimo takich samych obciążeń edukacyjnych, mają chęć zrobić coś więcej dla świata i jego przyszłości. W Dzień Dobry TVN gościły aktywistki Zofia Kierner i Zuzanna Borowska, które dały przykład do działań na 2020 rok.
Dzięki hobby można konstruktywnie spędzać wolny czas. Daje ono sposobność do wyrażania siebie, rozwoju kreatywności, obniżenia napięcia i poziomu stresu. Hobby może przybierać wiele form – od szydełkowania, fotografii czy tańca po zbieranie pocztówek, pisanie bloga, uprawianie sportu czy naukę języków. Efekty działalności w ramach hobby można z powodzeniem spieniężyć (np. przez sprzedaż wykonanej własnoręcznie biżuterii). Jak zatem znaleźć hobby?
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku jest bez wątpienia Times Square. Co roku przyjeżdża tu blisko 40 mln osób i jest ono najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną na świecie.
Zarówno rękojmia, jak i gwarancja są pojęciami odnoszącymi się do odpowiedzialności za towar, którą ponoszą producenci oraz sprzedawcy. Podstawę prawną stanowi Kodeks cywilny, który wyjaśnia, iż rękojmia jest odpowiedzialnością sprzedawcy nałożoną na niego mocą prawa, gwarancja zaś to odpowiedzialność producenta, który sam decyduje, czy chce ją zagwarantować klientowi.
Górski krajobraz niezależnie od pory roku zachwyca swoim majestatem. Nie dziwi więc, że wędrówki po tatrzańskich szlakach przyciągają rzesze turystów. Jako, że nie każdy jest wziętym taternikiem, na stokach dochodzi do wielu wypadków, które wymagają interwencji TOPR. Zobacz, jak działają ratownicy i jak należycie zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
„Pieniądze szczęścia nie dają”. Nie zdajemy sobie sprawy, że takie myślenie jest największą przeszkodą w ich zdobyciu. Jak zostać milionerem? Tę tajemnicę zdradzili nam w studiu Dzień Dobry TVN Grzegorz Załuski, trener biznesu i Iwona Turlej, wróżka.
Czas ucieka, a w domu wciąż nieposprzątane? Zamiast załamywać ręce w rozpaczy, zobacz, co w zanadrzu ma Konrad Koterba. Vloger, który o gadżetach poskramiających brud i nieład wie wszystko, powie Ci, jak uporać się z porządkami na ostatnią chwilę.
Igor Wilczyński to pięciokrotny mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich. Odnosi też sukcesy na arenie międzynarodowej. Jego trenerzy nazywają go maszyną do tańca. O swojej karierze i marzeniach opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN.
Każdego roku Polacy marnują ogromne ilości żywności. Szacuje się, że rocznie do kosza trafia nawet 9 milionów ton jedzenia. Jak uniknąć wyrzucania żywności w przypadku, gdy kupiliśmy jej za dużo? Dawid Kozioł, czyli Pan Zielony Gadżet, zaprezentuje ekologiczne gadżety, które rozwiążą wszystkie nasze problemy.
2020 już zapasem, a impreza wciąż niegotowa? Ekspertki od dekoracji na przyjęcia znajdą na to sposób. Poznaj tricki, na efektowne ozdoby sylwestrowe, które zachwycą Twoich gości.
2 stycznia w Wielkiej Brytanii nazywany jest potocznie "National Baby-Making Day". To właśnie wtedy zostaje poczętych najwięcej dzieci. W Polsce jest podobnie, ponieważ - jak wynika ze statystyk - największy współczynnik urodzeń przypada na wrzesień, co oznacza, że koniec i początek roku to czas, kiedy kochamy się najchętniej i najowocniej. Dlaczego tak jest?
Cztery miesiące temu Katarzyna Werner zmieniła pracę w studiu TVN24 na tropikalny Zanzibar w Tanzanii. Wraz z końcem roku czas na pierwszą ocenę najważniejszej decyzji w jej życiu. Z Kasią rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN, Robert Stockinger.
Od 1. listopada na Litwie obowiązuje oficjalny zakaz sprzedaży i wytwarzania zabawek oraz produktów spożywczych, których opakowanie imituje napoje alkoholowe. Litewskie przepisy dotyczą między innymi bezalkoholowego szampana dla dzieci. W studiu rozmawialiśmy o tym, z czego wynika zakaz i co ma zmienić.
Magdalena Kostyszyn jest założycielką fanpage'a Ch... Pani Domu, który zrodził się z potrzeby przekłucia bańki zwanej perfekcjonizmem. Jakie informacje umieszcza na profilu? Jak na brak perfekcyjności w pracach domowych reaguje jej partner?
W 2019 roku Polacy mogli spędzić dokładnie 15 niedziel na robienie zakupów. W 2020 roku liczba niedziel handlowych spadnie do zaledwie 7. Co na ten temat myślą kupujący? Odpowiedzi na to pytanie szukał reporter Dzień Dobry TVN, Michał Nobis.
Adam Czeladzki jest niepełnosprawnym pilotem szybowca. Miłości do latania nie zakończył nawet niebezpieczny wypadek. O swojej pasji do szybownictwa opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Katarzyna Klimiuk – Bibik prowadzi w pojedynkę rodzinę zastępczą dla dziewięciorga dzieci. Jak obie radzi jako zastępcza mama? Jak wygląda ich dom? Zajrzeliśmy do wyjątkowej rodziny z kamerą Dzień Dobry TVN.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Rosiaka, który napisał książkę „Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha”. Jej bohaterem jest Sat-Okh (Długie Pióro), który był pisarzem i gwiazdą mediów swojego pokolenia. Kim był jedyny polski Indianin?
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiadała prosto z zaśnieżonej Gubałówki. Jaka czeka na aura w ciągu kilku najbliższych dni?
Wytańczyli sobie Mistrzostwo Świata w Hip-Hop’ie, a mają zaledwie 12-15 lat. Zdolna grupa taneczna UDS Junior z Lublina pokazała nam swój układ taneczny z ostatnich mistrzostw świata w Berlinie, dzięki któremu wywalczyli złoty medal. W studiu gościliśmy choreografów Adriana Trepiaka i Annę Łukasiak oraz tancerzy.
Sylwester już za chwilę! Skoro bawić mogą się dorośli, to dlaczego nie zorganizować przyjęcia dla najmłodszych? Patrycja Lipińska podpowiedziała nam co zrobić, żeby wieczór sylwestrowy był ciekawy również dla maluchów.
W myśl Kodeksu pracy posiłki regeneracyjne przysługują każdej osobie pracującej w warunkach trudnych i uciążliwych. Obowiązek ich zapewnienia ma pracodawca. Posiłek regeneracyjny w pracy przysługuje tylko wtedy, kiedy wydatek energetyczny przekracza określoną wartość.
Zbliża się Sylwester. Spędzić go z dzieckiem, czy może wyjść do znajomych bez niego? Kiedy jest ten moment, by po raz pierwszy spędzić czas bez malucha? Jak nie mieć przy tym wyrzutów sumienia? I co zrobić, by dziecko nie czuło lęku, że je zostawiamy? Zapytaliśmy o to rodziców dwojga dzieci oraz psycholog.
Podczas gdy w Polsce zima i niskie temperatury, my przenosimy się na chwilę na gorącą Saharę. Michał Cessanis wybrał się w podróż do Tauzar, daktylowej stolicy Tunezji i pokazał nam, jak wygląda miasto.
W ramach projektu marka GUESS poszukiwała kobiet, które mają ciekawe hobby, nietypową pasję, nietuzinkowy zawód. Wybrano 4 zwyciężczynie. Dziś w studiu Dzień Dobry gościła Magdalena Żuchowska, która została wytypowana przez Joannę Jędrzejczyk.
Violetta Zakrzewska opowiedziała nam niezwykłą historię miłosną swojej babci sprzed 100 lat. Andzię i Sieriożego łączyło piękne i silne uczucie. Co ich rozdzieliło? Dlaczego nie mogli być razem?
Marta Szeliga-Frynia zapoczątkowała w swojej rodzinie pasję do curlingu. Dziś trenuje razem z mężem i dwójką dzieci, a ich marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. Czym jest ten sport i jakie są jego zasady? Na te pytania zawodnicy odpowiedzieli dziś w naszym studiu.
Lubow i Andrzej oraz ich dwuletni synek Marek są repatriantami. Całe dotychczasowe życie spędzili w Kazachstanie. To tam zesłano pradziadka Lubow, który był Polakiem. Rodzina postanowiła wrócić do kraju przodków. Pomaga im Pan Robert, który buduje dla repatriantów dom.