Ile gatunków mikroorganizmów żyje w naszych mieszkaniach? Sprawdza Karolina Głowacka w programie "Cała prawda"

Niezawodna Karolina Głowacka w programie „Cała prawda” obala popularne mity, a także potwierdza niektóre, nawet najbardziej niezwykłe, teorie. Emisja programu już 3 września o 22:55 na TVN Style. Czego dowiemy się tym razem?

"Cała prawda" Karoliny Głowackiej

W masie codziennych informacji często brakuje nam eksperta, który mógłby je zweryfikować. Z pomocą przychodzi Karolina Głowacka i jej program "Cała prawda", który od 3 września wraca na antenę TVN Style.
Karolina o nowym sezonie opowiedziała w naszym programie.

Będzie odcinek o szeroko pojętym oczyszczaniu. To będzie zarówno opowieść o naszej obsesji na podstawie czyszczenia choćby naszych mieszkań

- zapowiedziała na antenie pierwszy odcinek emitowany tej jesieni.

Ile gatunków mikroorganizmów jest u nas w domu, jak myślicie?

- zapytała naszych prowadzących Karolina Głowacka.
Szybko dodała, że z rozmów ze znanym naukowcem, do których doszło w ramach przygotowań do odcinka "Całej prawdy", wynikło, że odpowiedź to blisko 200 tysięcy.

Nie to, że w jednym mieszkaniu

- dodała.

Przekonanie więc, że możemy mieć sterylne mieszkanie, jest nieprawdziwe

- podsumowała.
Używanie silnych środków dezynfekujących w nadmiarze może zresztą być dla nas szkodliwe – równocześnie pozbywamy się bowiem również potrzebnych nam drobnoustrojów.

"Cała prawda" wraca na antenę 3 września

W nowych odcinkach widzowie odkryją, co się dzieje z naszym mózgiem w trakcie zakupów. Jakich spustoszeń w organizmie może dokonać jedna nieprzespana noc? Czy wybieramy swoich partnerów w sposób świadomy? Karolina Głowacka będzie badać, analizować i testować! Spotka się z ekspertami, przedstawi najnowsze prace naukowe i przeprowadzi eksperymenty na własnej skórze. Zobaczymy jak poradzi sobie w ekstremalnie niskiej temperaturze, czy dobrze wypadnie na scenie przed guru wystąpień publicznych i jak reaguje na stres za kierownicą.
Zobacz także:
Autor: Anna Mierzejewska
Pozostałe wiadomości