Dietetyczka obala najpopularniejsze żywieniowe mity.
Behawiorysta rozwiewa wszelkie wątpliwości.
"Nie chcemy mówić zero-jedynkowo".
W szkole zwykle uczeni jesteśmy systemów wierzeń z innych części Europy, czyli ze starożytnej Grecji czy Rzymu, a zapominamy o naszej słowiańskiej tradycji. Kim zatem byli bogowie naszych praprzodków?
Wielu Polaków próbuje schudnąć- stosuje diety i różne formy aktywności fizycznej, a waga nie spada. Problemem jest podjadanie. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet kilka orzechów czy łyk soku może sprawić, że waga będzie stała w miejscu. W studiu Dzień Dobry TVN na pytania związane z prawidłowym odżywianiem odpowiedzą Marta Jachym- Raczyńska i Paweł Raczyński.
Osoby, które chcą szybko schudnąć poszukują sposobów na łatwe i skuteczne pozbycie się niechcianych kilogramów. Niestety często wierzą w teorie, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W Dzień Dobry TVN trener Paweł Raczyński powiedział, jakie są najpowszechniejsze mity dotyczące treningów i diety.
Czy odwadnia i wypłukuje magnez?
Przewianie sprzyja przeziębieniu, od siedzenia na zimnej posadzce można mieć problemy z układem moczowym, a aloes wyleczy trądzik. Te prawdy powtarzane są od wieków i większość z nas w nie wierzy. Które z nich są tylko ludowymi bajaniami, a w których jest ziarno prawdy? Na ten temat rozmawialiśmy z Joanną Pietroń, internistką.
Janek Świtała to ratownik medyczny, który na co dzień styka się z pandemią koronawirusa. Dysponuje więc odpowiednią wiedzą merytoryczną, ale i doświadczeniem, które wykorzystuje, obalając krążące po sieci mity na temat Covid-19. Świtała działa na Instagramie jako yanek43. W środowym wydaniu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej misji edukacyjnej.
Niezawodna Karolina Głowacka w programie „Cała prawda” obala popularne mity, a także potwierdza niektóre, nawet najbardziej niezwykłe, teorie. Emisja programu już 3 września o 22:55 na TVN Style. Czego dowiemy się tym razem?
Dlaczego wierzymy w niestworzone historie i miejskie legendy? Jak jest rola mitu? Dlaczego tak łatwo nabieramy się na to, co piszą media? I czy rzeczywiście lubimy być straszeni? Z tymi pytaniami zwróciliśmy w Dzień Dobry Wakacje do psycholog Miłosza Brzezińskiego.
Nie odchudzajmy się na chwilę, tylko poznajmy zasady zdrowego odżywiania się - apelowała w Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Jelonek. Czy to prawda, że Jolanta Pieńkowska stosowała przez dwa lata "dietę Kwaśniewskiego"? Czy makaron, chleb i ziemniaki rzeczywiście tuczą? Czy jedzenie po godzinie 18.00 powoduje przyrost tkanki tłuszczowej? Czy dieta "tysiąca kalorii" jest skuteczna? Wreszcie, ile kilogramow powinniśmy chudnąć w ciągu tygodnia? Poznajcie mity dotyczące odchudzania!
Na polsko-niemieckim pograniczu rozpoczął się właśnie projekt "Uczmy się języka sąsiadów." Polskie i niemieckie przedszkolaki będą się odwiedzać i razem spędzać czas. Nie zabraknie zabaw, ale przede wszystkim pożytecznej nauki.
W wirtualnej przestrzeni jest miejsce na wszystko. I tak powstał portal Pogromcy Mitów Medycznych. Serwis ma na celu upowszechnienie rzetelnej wiedzy na temat zdrowia, chorób i sposobów ich leczenia. Twórcy platformy medycznej chcą, by internauci zrezygnowali z porad dr. Googlea. Czy im się to uda? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: specjalista chorób zakaźnych dr Ernest Kuchar oraz dr Łukasz Preibisz, dermatolog.
Rozprawiamy się w Dzień Dobry TVN z mitami na temat mężczyzn. Czy to prawda, że prawdziwy mężczyzna cały czas myśli o seksie, marzy o kobiecie z dużym biustem, nie chce się wiązać, nie znosi zakupów i nigdy nie płacze? Co na ten temat myślą goście Dzień Dobry TVN: socjolog Tomasz Sobierajski, aktorka Olga Borys, aktor Marcin Chochlew i dziennikarka Katarzyna Lengren?
Seksuolog dr Andrzej Depko odpowiada w Dzień Dobry TVN na listy i pomaga rozwiązać Wasze intymne problemy. Napisał do nas widz, który chciałby jednocześnie z partnerką przeżywać orgazm. On osiąga orgazm wcześniej niż ona, dlatego pyta naszego eksperta o to, czy są jakieś łóżkowe techniki, które pozwalają na jednoczesne przeżywanie orgazmu? - Prawdopodobieństwo przeżycia wspólnego orgazmu jest możliwe, ale dla bardzo wytrwałych i zaangażowanych kochanków - wyjaśnia seksuolog Andrzej Depko. Dlaczego?