fakty i mity

    fakty i mity

    Janek Świtała to ratownik medyczny, który na co dzień styka się z pandemią koronawirusa. Dysponuje więc odpowiednią wiedzą merytoryczną, ale i doświadczeniem, które wykorzystuje, obalając krążące po sieci mity na temat Covid-19. Świtała działa na Instagramie jako yanek43. W środowym wydaniu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej misji edukacyjnej.

    Często spotykamy się z modnymi dietami, słyszymy też wiele stereotypów dotyczących nawyków lub produktów żywnościowych. Jak jeść z głową, nie wierząc we wszystko, co przeczytamy i usłyszymy? Kilka mitów obaliła w naszym programie dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, autorka książki "Zakłamane jedzenie".

    Autorka jednego z zagranicznych serwisów stworzyła artykuł z najpiękniejszymi miejscami w naszym kraju. Zdjęcia podpisała przewrotnymi i ironicznymi tekstami. "Polska jest brzydka, nic w niej szczególnego, nie ma co zwiedzać". Efekt? Milion wyświetleń i mnóstwo pozytywnych komentarzy. Dla jakich powodów Amerykanie przyjeżdżają do Polski? Co im się tu podoba? Co polecają swoim znajomym ze Stanów? W Dzień dobry TVN historie ludzi, którzy urodzili się i wychowali w USA, ale obecnie mieszkają w Polsce. Co ich tu zatrzymało?