Ta sprawa zbulwersowała Polaków - do jednego z domów wkroczył komornik i zajął meble. Przy okazji oznajmił czternastoletniej córce dłużnika, że zamierza zabrać jej również kota. Czy komornik rzeczywiście może zajmować zwierzęta? Czy jego prawa są tożsame z uprawnieniami windykatora?
Zamek królewski w Chęcinach to dawna siedziba żon królów Polski, w tym królowej Bony. Jego ruiny skrywają wiele tajemnic. Prawdy o nich zapewne nigdy nie poznamy. Z badaczami zjawisk paranormalnych w murach zamku spotkał się nasz reporter Piotr Wojtasik.
Zawód detektywa funkcjonuje już od wieków. O jego popularyzację niewątpliwie zadbało dwoje znakomitych pisarzy – Arthur Conan Doyle i Agatha Christie. Stworzeni przez nich bohaterowie – Sherlock Holmes i Herkules Poirot – stali się prawdziwymi symbolami detektywa.
Być może trudno w to uwierzyć, ale istnieją rośliny kwitnące w ogrodzie nawet w mroźne dni. Ciemierniki, wrzośce czy kalina wonna doskonale czują się w otoczeniu śniegu i szronu. Jakie kwiaty zimowe warto posadzić w doniczkach, a jakie sprawdzą się na rabatach?
Z problemem wyrzucania zużytych baterii borykamy się na co dzień. Wiele osób szczerze przyznaje, że lądują one zazwyczaj w koszu przeznaczonym dla odpadów mieszanych. Tymczasem odpowiednia segregacja może uchronić nasze zdrowie i środowisko przed skażeniem. - W małej baterii można znaleźć sporo szkodliwych substancji - powiedział ekspert ds. ochrony środowiska.
Jak pisał kiedyś Richard Paul Evans: „Rozłąka jest dla miłości tym, czym wiatr dla ognia – małą gasi, a wielką roznieca”. Może ona wzmocnić uczucie między partnerami, ale nic tak nie sprzyja romansom, jak życie z dala od siebie. Dowiedz się, jak rozpoznać zdradę na odległość i jak utrzymać związek.
Praca zdalna bez konieczności wychodzenia z domu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Wystarczy komputer, połączenie z Internetem, chęć do pracy i pomysł na to, jak zacząć zarabiać pieniądze.
YouTube to portal, z którego codziennie korzystają miliony internautów. Oferuje mnóstwo filmów niemal z każdej dziedziny życia i jest platformą umożliwiającą zarówno naukę, jak i rozrywkę. Dowiedz się, jak zgrać film z YouTube’a.
Na terenie Gdańska ktoś wyrzuca resztki jedzenia z powbijanymi ostrymi przedmiotami. Nieznane są motywy tej osoby, ale można przypuszczać, że chce, aby zwierzęta, które zjedzą niebezpieczne produkty spożywcze umierały w cierpieniach. - Taki ktoś to morderca - stwierdziła weterynarz, Marta Boruczkowska, która ostatnio uratowała labradora mającego w przewodzie pokarmowym dwa gwoździe.
Takiej służby policjanci: mł. asp. Romana Kaczmarek-Stasiak i st. sierż. Radosław Śniadecki się nie spodziewali. W czasie zwykłej kontroli drogowej, eskortowali rodzącą kobietę do szpitala… jednak, nie zdążyli. Mały Jacuś urodził się w samochodzie. O tej niezwykłej chwili nasi goście opowiedzieli w studiu Dzień dobry TVN.
W okresie jesienno-zimowym, kiedy rozkręcamy kaloryfery, w naszych domach niestety gromadzi się jeszcze więcej kurzu niż zwykle. Jak się go pozbyć? Swoimi sposobami podzielił się z nami nasz ekspert Dawid Kozioł.
Pesach to święto żydowskie powiązane z wydarzeniami, które opisane są w świętych pismach jako wyjście Izraelitów z Egiptu. Chodzi tutaj o dziesiątą plagę, podczas której Bóg miał oszczędzić dzieci Izraelitów, którzy wejścia do swoich domów oznaczyli krwią baranka.
Jak przetrwać czas po rozstaniu? Należy dać sobie czas. Psycholog Marzena Mawricz przekonuje, że trzy miesiące, to tyle, ile potrzebujemy, by biochemia naszego mózgu wróciła do normy. O tym, jak przeżyć ten trudny czas rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi.
Jest młody, zdolny i dobrze wychowany, choć czasami ma też własne zdanie. W dodatku od kilku miesięcy wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę na lotnisku w Krakowie. Można by rzec, że to chodząca doskonałość. Oto Zen - pies do zadań specjalnych.
Plan daltoński uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności za swoje działania i pobudza do kreatywności. O tym, na czym konkretnie polega ten sposób nauki porozmawialiśmy z psycholog Aleksandrą Piotrowską oraz nauczycielką Wioletą Adamską, która wprowadziła plan daltoński do swojej klasy oraz
Obrazy malowane akwarelami i farbami olejnymi - takie najczęściej wiszą w naszych domach. A czy ktoś słyszał o obrazach z mchu i paproci? Są niezwykle oryginalne i efektowne. Zobaczcie, jak je wykonać.
Świeradów-Zdrój i Dolny Śląsk zachwycają swoją gościnnością i różnorodnością atrakcji. Można tutaj skorzystać ze stoku narciarskiego, udać się do pijalni wód lub do Centrum Edukacji Ekologicznej "Izerska Łąka", albo ciekawie spędzić czas w mieście.
Dzień zakochanych to najsłodsza data w kalendarzu. W zimowym miasteczku Wedla czeka moc atrakcji i czekoladowych pyszności - zarówno na zakochanych, jak i fanów sportów zimowych w każdym wieku.
Każdy z nas zna kogoś, kto spóźnia się na wszystkie spotkania. Chociaż ceni punktualność, wydaje się niezdolny do bycia na czas. To frustrująca przypadłość - zarówno dla oczekujących, jak i dla tego, który znowu nie zdążył. Czy ludzie mogą mieć zupełnie inne poczucie czasu? Zapytaliśmy o to naszych gości: Miłosza Brzezińskiego, Adriana Furgalskiego oraz Agatę Załęcką.
Płacz kojarzymy zwykle ze smutkiem lub przygnębieniem, a przecież każdemu z nas nieobce jest wzruszenie ze szczęścia czy zachwytu. Badania potwierdzają, że łzy radości mają inny skład chemiczny niż łzy złości czy żalu, a zupełnie inny mają te, które ronimy, krojąc cebulę. O tym, kiedy płacz jest oczyszczający, a kiedy może zaszkodzić, rozmawialiśmy z socjolożką Natalią Tur oraz okulistką Anną Marią Ambroziak.
- Pośmiejemy się, pogramy. Jest dwa w jednym. Coś dla duszy i dla ciała – przekonuje Izabela Golonka, która w rymanowskich „Mamuśkach” gra już od dwóch lat. Jak wyglądają ich treningi? Czy zawodniczki zawsze się ze sobą dogadują?
Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy 40 lat temu zdobyli Mount Everest. - Takiego zespołu jak tam, tak zintegrowanego i dążącego do celu już nigdy nie spotkałem – wspomina jeden z nich. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z himalaistami o tym, jak wyglądała ta wyprawa i co zabrali ze sobą na szczyt.
Lwów, ponad 700 tysięcy mieszkańców, swego czasu zwany Florencją Północy. Znajduje się tutaj połowa ukraińskich zabytków, a lwowskie stare miasto wpisane zostało na listę zabytków UNESCO. Jedną z jego najbardziej urokliwych części jest kwartał ormiański. Jesteście ciekawi? Zapraszamy na wspólną w podróż do Lwowa.
Na głównym deptaku w Świeradowie-Zdroju stanął Foot Truck. Tutaj można przyjść, zeskanować stopę i dobrać najodpowiedniejszy dla siebie rozmiar obuwia. Dlaczego rozmiar i rodzaj butów ma znaczenie? Rozmawialiśmy o tym z Danielem Kuczajem.
Pani Magdalena Cięciwa zajmuje się koronkarstwem od kilkunastu lat i ma na swoim koncie już wiele osiągnięć. Po doświadczeniach z tkaniną, haftem, wyszywaniem i szyciem odkryła koronkę klockową. Na czym polega ta sztuka? Koronczarka wraz z córką Kingą Cięciwą pokazała i opowiedziała o swoich pracach w programie.
Mikołaj Rey wybrał się do serca Wielkopolski. W Krainie Stu Jezior, gdzie dzika przyroda kryje w sobie wiele tajemnic, znalazł czarodzieja, który z naturalnych produktów potrafi zrobić prawdziwe perełki, najlepszy zagrodowy ser. Poznajcie pana Marka, producenta serów.
-Rzeczywiście góra nie jest uznawana za jakoś szczególnie ładną – przyznał fotoreporter Piotr Piotr Trybalski, który na temat Mount Everest wie dosłownie wszystko. Jakie ciekawostki wiążą się z nazwą góry? Czy każdy może bez problemu się na nią wspiąć?
Agnieszka Prucia jest ceramiczką, która porzuciła pracę w korporacji i - jak sama o sobie mówi - dała się ponieść przeznaczeniu. Obecnie jej ceramiczne naczynia mają wielu miłośników. Nam Agnieszka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z tą dziedziną sztuki i czy jest to zajęcie dla każdego.
Operator, który udokumentował pierwsze zimowe wejście na Mount Everest. 40 lat temu Józef Bakalarski nie był na pierwszym planie. Dziś jego nieznaną historię opowiedziały nam jego żona i wnuczka.
Szymon Radzimierski to 13-letni podróżnik, który zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu, w ramach którego gości u nas raz w miesiącu i opowiadał o swoich podróżach. Tym razem przybliżył nam historie ze swojej wyprawy do Etiopii.