Szczęśliwy mąż i ojciec. Matt Damon obchodzi 50. urodziny. Pamiętacie jego najlepsze role?

Matt Damon od wielu lat należy do grona najpopularniejszych aktorów Hollywood. Mimo międzynarodowej sławy, nie stracił gruntu pod nogami i jest szczęśliwym mężem oraz ojcem trójki dzieci. Jakie role przyniosły mu popularność?

Najlepsze role Matta Damona

Matt Damon przyszedł na świat 8 października 1970 roku. Jego rodzice rozwiedli się gdy Matt miał dwa lata. Wychowywał się ze starszym bratem Kyle, który obecnie jest rzeźbiarzem. W wieku 16 lat wystąpił w reklamie, a dwa lata później zadebiutował w filmie "Mystic Pizza", ale prawdziwa popularność przyszła kilka lat później.

Gdy zagrał w "Dobrej matce" u boku Diane Keaton oraz Liama Neesona, porzucił studia na Uniwersytecie Harvarda . Potem wyjechał wraz z Benem Affleckiem (z którym przyjaźnił się od dziecka) oraz jego bratem do Hollywood w pogoni za marzeniami . Choć na miejscu długo nie mógł się doczekać roli w filmie, ogromny sukces przyszedł w 1997 roku, kiedy wraz z Benem otrzymali Oscara w kategorii "Najlepszy scenariusz oryginalny" za film "Buntownik z wyboru".

W kolejnych latach zachwycał m. in. w filmach "Szeregowiec Ryan", "Dogma", "Utalentowany pan Ripley", "Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra" (i kolejnych produkcjach z tej serii), "Tożsamość Bourne’a" (powstało 5 części tej historii), "Władcy umysłów", "Interstellar", "Marsjanin" czy zeszłorocznym "Le Mans ’66".

Nie da się w tym zawodzie osiągnąć perfekcji. To mnie właśnie tak nęci. (...) Nie da się zbudować idealnej roli. Dlatego za każdym razem jest to wyzwanie. Za każdym razem jest inaczej

- mówił Matt Damon we wspominanym w Dzień Dobry TVN wywiadzie z Anną Wendzikowską.

Matt Damon - życie prywatne

Hollywoodzki aktor od 2005 roku jest żonaty z Lucianą Barossom. Wspólnie wychowują trzy córki: 14-letnią Isabellę, 12-letnią Gię Zavalę oraz 10-letnią Stellę Zavalę, a także Alexię, córkę Luciany z poprzedniego związku.

Wiadomo, że dla Matta Damona rodzina jest na pierwszym miejscu, a czas z nią spędzony ważniejszy niż popularność. W wywiadzie dla "KIIS FM" kilka lat temu wyznał, że decyzja o podpisaniu kontraktu zawsze zaczyna się od rodzinnej rozmowy:

Każda decyzja o udziale w filmie należy do rodziny. Jeśli film za mocno zdezorganizuje nam życie, po prostu tego nie biorę. Staramy się nie rozstawać na dłużej niż dwa tygodnie. Mamy taką zasadę, ale najdłużej byliśmy osobno przez trzy

Gdy jednak scenariusz mu się spodoba, a kontrakt przewiduje, że będzie musiał wyjechać na dłużej, wówczas wspólnie na kilka miesięcy przenoszą się do innego miasta czy kraju.

Uważam, że jak najwięcej trzeba przebywać z kimś, kogo się kocha. Moja żona to pokrewna dusza. Nie lubię być z dala od niej

- powiedział portalowi "Your Tango" w 2015 roku.

Życzymy wszystkiego najlepszego!

Matt Damon i Christian Bale bez hamulców. Zobacz wywiad Anny Wendzikowskiej:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Universal

podziel się:

Pozostałe wiadomości