Kwarantanna to wyjątkowo trudny czas dla przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących małe i średnie biznesy. Sytuacja związana z koronawirusem zmusiła wielu z nich do wykazania się kreatywnością, a niekiedy nawet przebranżowienia. Zobacz, jak radzą sobie w dobie pandemii.
Skutecznie chroni przed wirusem i jest ekologiczna. Polscy naukowcy stworzyli bio-maseczkę z filtrem roślinnym. Na pomysł wpadli prof. Mohamed Hazem Kalaji, światowy specjalista w zakresie fotosyntezy oraz dr Jacek Mojski, ekspert od wertykalnej uprawy roślin. Na czym polega innowacyjność ich wynalazku?
Pozytywnym efektem przymusowej kwarantanny i pracy w domu jest to, że odkrywamy w sobie nowe talenty i rozwijamy umiejętności. Do takich należy nauka szycia, do której zachęca Jan Leśniak, projektant i autor książek. Nam pokazał, jak w prosty sposób wykonać poduszki na taras, wykorzystując stare dżinsy. Do dzieła!
Przedłużający się pobyt w domu wszystkim nam dają się we znaki, jednak czas ten jest szczególnie trudny dla osób starszych. Z powodu przymusowej izolacji wielu seniorów cierpi z powodu ograniczonego kontaktu z bliskimi i samotności. Z myślą o nich powstała inicjatywa, która zachęca do kontaktu z rodziną poprzez zabawę. Dowiedz się, na czym polega akcja Twój Dobry Duch.
Diana Marszewska i Damian Kuraciński 5 lat temu postanowili przeprowadzić w swoim życiu rewolucję i przeprowadzić się na Islandię. W programie opowiedzieli o tym, co skłoniło ich do podjęcia tej decyzji oraz jak obecnie wygląda ich życie na wyspie.
Koronawirus znacząco wpłynął na ranking kredytów gotówkowych, dostępnych dla klientów, którzy potrzebują szybkich pieniędzy. Mniejszy wybór ofert powoduje, że masz dużo mniejsze możliwości negocjacyjne, ale nie musisz przeznaczać, aż tak wiele czasu na zapoznanie się z ofertami dostępnymi na rynku.
Od kiedy na rynku fotowoltaiki rozwiązania zaczęły stawać się coraz bardziej dostępne dla odbiorców, zainteresowanie tym Odnawialnym Źródłem Energii wzrosło bardzo zauważalnie. I tendencja ta nie zatraca zwyżkowego charakteru. Każdy, kto pragnie głębiej wniknąć w zagadnienie, zadaje sobie mnóstwo pytań. Wszak powszechnie temat fotowoltaiki ciągle pozostaje nie do końca oczywisty. Wśród nich z pewnością pojawi się to podstawowe: ile energii jest w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna? Poznajmy więc odpowiedź.
Akademia Małego Lekarza to projekt, który ma na celu rozwijanie pasji do nauk medycznych u dzieci. Zajęcia prowadzone są przez studentów medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zobacz, jak przyszli lekarze dzielą się swoją pasją z najmłodszymi.
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz. Już 6 maja 2020 r. ukaże się najnowsza książka autorki „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Najnowsza pozycja pisarki, to efekt wspólnej pracy z jej córką, Emilią Kiereś.
Nic tak nie poprawia humoru, jak taniec. Doskonale wie o tym Izabela Torres, instruktorka salsy. Podczas programu zaprezentowała kilka podstawowych kroków, które można wypróbować u siebie w domu. Nasi prowadzący – Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik już dołączyli, teraz czas na Ciebie!
Przed nami nietypowa majówka. W tym roku wielu z nas, zamiast na atrakcyjnym wyjeździe w góry czy nad morze, spędzi ją na własnym balkonie lub w ogródku. Jak cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie być dobrym sąsiadem? W naszym programie rozmawialiśmy o tym, co według prawa wolno nam robić, aby nie naruszać prawa. Co oznacza porządek domowy?
Kwiaty sprawiają, że ogród nie tylko pięknie wygląda, ale także zachwycająco pachnie. Na naszej działce postanowiliśmy uporządkować rabaty kwiatowe, żeby taki efekt uzyskać tej wiosny.
Pomidory wyhodowane we własnym ogródku są bardzo aromatyczne i smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie. Ale - aby ich uprawa się udała - należy wykonać pikowanie. Na czym polega? Jak to zrobić prawidłowo? O tym mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Agnieszka i Sławek Łyczko są założycielami ośrodka rehabilitacyjnego dla poszkodowanych dzikich zwierząt, w którym mogą one dojść do zdrowia. - Jest niewielki, dlatego nazwaliśmy go "Mysikrólik", bo to jest najmniejszy ptak w Europie - powiedział kobieta. Zobaczcie, jak działa to wyjątkowe miejsce.
Tradycyjna majówka to grill, wyjazd pod namiot, a przede wszystkim spotkania z bliskimi. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie możemy sobie pozwolić na żadną z tych atrakcji. Polacy potrafią jednak być kreatywni – nawet w momentach kryzysu. Co szalonego planują robić w długi weekend z zachowaniem wszystkich obostrzeń?
Sport najlepiej uprawiać z rodziną - uważa kardiolog i triathlonista Sebastian Woźniak. Razem z żoną Karoliną i dziećmi Zuzią, Olą i Leonem trenuje w domu. Zobaczcie, jak ćwiczą #pogodnitvn.
W czasie, kiedy z powodu pandemii koronawirusa w Tatrach nie ma turystów. Niegdyś mocno oblegane miejsca przez ludzi - dziś bierze w posiadanie natura. - Mamy wiele ciekawych obserwacji - powiedział Jan Krzeptowski-Sabała.
Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie zetknęłaby się z tą popularną rośliną. Pelargonia, bo o niej mowa, zdobi niemal co drugi polski ogród, balkon czy taras. Przedstawiamy najczęściej spotykane odmiany pelargonii oraz kilka przydatnych wskazówek, jak dbać o tę wdzięczną roślinę. Maja Popielarska zdradza, jak stworzyć kompozycje z pelargoniami, które sprawdzą się nawet w najnowocześniejszych wnętrzach.
W związku z epidemią koronawirusa dzieci uczą się zdalnie, spędzając czas w domu z rodzicami. Jak oderwać je od telefonu? Proponujemy proste zabawy edukacyjne, które nie wymagają trudno dostępnych rekwizytów ani specjalnych umiejętności. Kilka eksperymentów pokazali nam popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Ada.
Turystyka stanęła nad przepaścią. Ludzie nie podróżują, nie chodzą do restauracji, a hotele są zamknięte. Straty są ogromne i wiele firm już upadło. „Nie mamy z czego żyć” – apelują w materiale Uwagi! TVN pracownicy branży turystycznej.
Gorzuchowo, niewielka wieś w województwie Wielkopolskim. Prawie 260 lat temu spalono tam na stosie, niesłusznie oskarżone zielarki. Ich legenda żyje jednak do dziś. Zobaczcie sami!
Jak podają amerykańskie media, w nowojorskich schroniskach zaczyna brakować psów i kotów do adopcji lub opieki zastępczej. Wszystkie zwierzaki zostały przygarnięte przez ludzi, którym z powodu przymusowej izolacji brakowało towarzystwa. A jak sytuacja przedstawia się na warszawskim Paluchu? Jak obecnie wygląda proces adopcji?
Zaledwie w styczniu Weronika Marczuk po raz pierwszy została mamą. Córeczka przyszła na świat 17 stycznia. Marczuk udostępniła właśnie na Instagramie zdjęcia ze spaceru z malutką Anią. Fani nie kryją zachwytu nad świetną sylwetką Weroniki zaledwie kilka miesięcy po porodzie.
Radosław Araszkiewicz od lat jeździ do Nepalu, a od marca pomaga Polakom, którzy z powodu koronawirusa utknęli w Katmandu. Dzięki jego zaangażowaniu cześć z nich wróciła już do kraju. Jak aktualnie wygląda sytuacja w stolicy Nepalu?
Od równo miesiąca – według rozporządzenia MEN - szkoły mają obowiązek prowadzenia zajęć online. Jak uczniowie i rodzice poradzili sobie z nauką na odległość? O swoich doświadczeniach opowiedziała nam Agnieszka Stefaniuk - mama siedmiorga dzieci.
Obecnie coraz więcej osób decyduje się na adopcję zwierząt. Dziennikarka Kasia Olubińska-Godlewska od dawna marzyła o psie. Teraz to marzenie udało się jej zrealizować. w Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak trafił do niej mały Flipek.
Osinów Dolny to polska wieś położona w województwie zachodniopomorskim, która słynie z setki punktów handlowych i z największej w naszym kraju liczby zakładów fryzjerskich w przeliczeniu na mieszkańca. Niestety z powodu pandemii ulice salony i sklepy świecą pustkami.
W czasie pandemii wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne musiały zostać zamknięte. Właściciele małych przedsiębiorstw stanęli więc przed dylematem – co dalej? Niektóre usługi można z łatwością przenieść do internetu, jednak w przypadku salonów piękności sprawa wydaję się przegrana. Nic bardziej mylnego! Goście dzisiejszego wydania znaleźli sposób na ratowanie swoich biznesów.
Ma 2 lata, 45 cm i waży 2,7 kg. Potrafi wchodzić po schodach, wykonywać ciosy bokserskie, robić przysiady, a nawet tzw. jaskółkę. Mało tego, w 2021 roku chciałby wystartować w międzynarodowych zawodach piłki nożnej RoboCup 2021. Poznajcie Melsona i kilku jego twórców: Przemysława Płońskiego, Kornelię Łukojć i Kacpra Mikołajczyka.
W trudnym dla wszystkich czasie, kiedy zmagamy się z zagrożeniem zakażenia koronowirusem, wiele osób angażuje się w szczytne akcje. Bartłomiej Jarkiewicz jako właściciel drukarek 3D wraz ze swoim zespołem okazał pomoc, wytwarzając przyłbice ochronne i gogle dla służby medycznej. I właśnie za to przyznaliśmy akcji #DrukarzeDlaSzpitali kwietniową Pozytywkę.