Na początku marca w Bydgoszczy na świat przyszły czworaczki. Ich rodzice Anna i Remigiusz Kocowie przez miesiąc byli rozdzieleni z maluszkami, które trafiły do inkubatorów. Od końca kwietnia cała rodzina jest już na szczęście w komplecie i odnajduje się w nowej codzienności.
- Najpiękniejsze zdjęcia to te wykonane o świcie lub też przed nim - mówi fotograf, Przemysław Pulka. O tej "złotej" dla fotografów godzinie można wykonać najpiękniejsze fotografie, nie płosząc przy tym ptaków, które wciąż jeszcze śpią. Jakie jeszcze rady ma dla nas mistrz w fotografowaniu ptaków?
W tym momencie na morzach i oceanach znajduje się ponad milion marynarzy. Wśród nich jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Czy pandemia wpłynęła w znaczący sposób na ich pracę? Jak wygląda łączność z rodziną w kraju? Obejrzyjcie relację prosto ze środka oceanu.
Szymon Gogolewski jest wyjątkowym nauczycielem i dyrektorem szkoły podstawowej i przedszkola. Lekcje online nie wystarczały, więc postanowił, że chce lepiej dotrzeć do swoich uczniów. Tak oto zrodziły się jego filmikowe „Pamiętniki Dyra z Czasów Zarazy”. O swoim pomyśle opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Kryzys epidemiologiczny rozdzielił wiele rodzin w całej Polsce. W najgorszej sytuacji znalazły się osoby starsze, który zostały odcięte od swoich bliskich. Seniorzy przebywający w domach opieki mogą liczyć na pomoc personelu medycznego, jednak nawet to nie jest w stanie uchronić ich przed tęsknotą i osamotnieniem. Pojawiają się pomysły jak wyjść na przeciw potrzebom rodzin.
Michał Kostka jest bohaterem programu na TVN Style, gdzie pokazuje kulisy pracy załogi samolotowej. Jego przygoda z byciem stewardem rozpoczęła się dzięki pewnemu spotkaniu. Po kilku latach nowej pracy odkrył, że chce czegoś więcej i postanowił, że zostanie pilotem. O swoich zmaganiach opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Szymon Radzimierski to podróżnik, bloger i autor książek z serii Dziennik Łowcy Przygód. Mimo że ma zaledwie 14 lat, zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich wyprawach. Tym razem zdradził nam niezwykłe historie ze swojej podróży na Madagaskar.
Jeśli nudzicie się podczas izolacji, mamy dla was nowe zajęcie. Animatorka, Kasia Wierbiłowicz, w Dzień Dobry TVN pokazała, jak w łatwy sposób przy pomocy plasteliny, nożyka i wykałaczki wykonać arbuza. Gotowi na nowe hobby?
Mówi się, że brak oczekiwań to brak rozczarowań. Co jednak dzieje się wtedy z naszymi potrzebami? Każdy z nas je ma niezależnie od stopnia wrażliwości. Posiadamy je także wobec partnera, z którym jesteśmy w związku. Jak jednak nauczyć się o nich mówić i słuchać, i jak później podziękować za ich zaspokojenie? Sztuka okazywania wdzięczności bywa zawiła.
Nie trzeba mieć własnej szklarni, ani nawet działki, żeby uprawiać swoje własne warzywa. Wystarczy balkon i odpowiednia donica. Do jakich roślin nadaje się plastikowa, a do jakich gliniana lub z drewna? Zapytaliśmy o to prowadzącego cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnika Łukasza Skopa.
Bujna broda Pana Kleksa, broń Janka Kosa z "Czterech Pancernych", czapki krasnoludków z "Kingsajzu" czy kurtka Lecha Wałęsy - to tylko niektóre z rekwizytów znajdujące się w magazynie Łódzkiego Centrum Filmowego, który od lat 40. ubiegłego wieku gromadzi przedmioty wykorzystywane w polskich produkcjach. Jakie inne perełki można znaleźć w tym miejscu?
Amanda Figlarska i Samuel St-Laurent w styczniu wyruszali w zaplanowaną podróż dookoła świata. Przemyślanka wraz ze swoim mężem, Kanadyjczkiem, podróżują własnym busem, który przerobiony został na campera z kuchnią, sypialnią i prysznicem. Jak wygląda przeprawa przez świat w dobie pandemii? Zapytaliśmy o to, łącząc się z parą przez wideokonferencję.
Odpowiednia prezentacja może sprawić, że nawet najbardziej pospolite danie będzie wyglądało na ekskluzywny przysmak. O estetyczny wygląd potraw dbają styliści jedzenia i to oni sprawiają, że na widok pięknie przygotowanych potraw cieknie nam ślinka. Sprawdź, jakie są tajniki tego zawodu.
Panujący kryzys epidemiologiczny powoduje, że w głowie pojawia nam się coraz więcej pytań związanych z koronawirusem. W programie staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pandemii. W odpowiedzi na Wasze pytania pomagają nasi niezawodni eksperci.
Niedawno Komisja Europejska zwróciła się do największych platform streamingowych o obniżenie jakości wideo. Cel był jeden, zapewnienie odpowiedniej przepustowości sieci, tak by każdy mógł bez przeszkód pracować. Czy istnieje szansa, że Internetu może zabraknąć? Na to pytanie odpowiedziała nam prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka sztucznej inteligencji.
Segregowanie odpadów w domu może być kłopotliwe. Jakich zasad się trzymać i jak dobrać kosze, by kuchnia była estetyczna, a cały system składowania odpadów był wygodny, praktyczny i nie zajmował zbyt wiele miejsca? Gdzie trzymać kosze w kuchni?
Objawy tej choroby, a szczególnie wysoka gorączka utrzymująca się przez wiele dni, przypominają koronawirusa. Jak jednak przekonuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog – choroba ta nie jest nowa. Mowa o zespole Kawasakiego, którego przypadki zaobserwowano w ostatnim czasie w Nowym Jorku, UK i we Francji.
Małgorzata Modlińska i Joanna Boczek od kilku lat prowadzą polską restaurację i bar… w Szanghaju. Specjalnością ich lokalu są pierogi, ale entuzjaści nadwiślańskiej kuchni mogą również skosztować bigosu i mocnych trunków. W programie opowiedziały o tym, jak obecnie wygląda prowadzenie biznesu w Chinach i co zmieniło się po epidemii.
Majowa pogoda rozbudziła chęć do działkowania. Jest ciepło, zielono i kolorowo. Przekwitły już ostatnie magnolie i rajskie jabłonie, ale zaczynają kwitnąć azalie, które przejmują po nich pałeczkę. Nadszedł już czas na uporządkowanie naszych ogródków. Na wielu z nich wciąż pozostały krzewy, które czekają na interwencję. Jak sobie z nimi poradzić? Rad udzielił Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?".
Cały różowy, w leśnym stylu, a może vintage? Najważniejsze, żeby zarówno rodzice, jak i dzieci byli zadowoleni. Bohaterom materiału Katarzyny Jaroszyńskiej to się udało. Zobaczcie sami.
Anna Senkara zabrała nas do malowniczego Cotswolds, w której swoją restaurację prowadzi Polak, Kuba Winkowski. Choć jego wnętrze liczy jedynie 9 m kw. potrawy przygotowywane są na najwyższym poziomie. Dowód? To właśnie Winkowski w 2019 roku zdobył tytuł najlepszego brytyjskiego kucharza.
Ich filmik oznaczony hasztagiem #pogodniTVN podbił Internet. Podczas gdy Ania opowiadała, jak wspaniała jest kwarantanna, jej mąż Marcin prosił o pomoc. Jednak i tę próbę przetrwali. Zobaczcie sami.
Laura Bziukiewicz koronką zajmuje się od 19 lat. Nam zdradziła, gdzie zaczęła wykorzystywać frywolitkę, i w jaki sposób nadała nowoczesnego sznytu rodzinnej tradycji.
Anna Roznowska to skrzypaczka, która jako jedna z nielicznych artystek na świecie w czasie pandemii wyruszyła w trasę koncertową, by muzyczne popołudnia zapewnić mieszkańcom Nowego Orleanu. Skąd taki pomysł?
Jerzyki to ptaki podlegające ochronie prawnej, które do naszego kraju przylatują w pierwszej połowie maja na lęgi. Pozostają w Polsce tylko do sierpnia, po czym wracają do Afryki. Jerzyki są niezwykle pożyteczne – podczas lotu potrafią zjeść nawet 20 tyś. komarów. Warto więc pomóc im w uwijaniu gniazd. Jak to zrobić?
W sercu Nowej Huty swój dom ma najsłynniejszy polski bocian Właduś. Przez 15 lat opiekował się nim pan Władysław i to właśnie po nim bocian otrzymał swoje imię. Choć mężczyzny już z nami nie ma, ptak każdego roku, na początku kwietnia przylatuje do domu.
Rząd znosi kolejne obostrzenia, a my powoli wracamy do życia sprzed epidemii, ale w innej rzeczywistości. Tak zwany reżim sanitarny będzie towarzyszył nam jeszcze przez długie miesiące, także w miejscach naszej pracy. A jak one przygotowują się na nasz powrót?
Ich rękawiczki nosili przedstawiciele arystokracji, bohemy artystycznej i najważniejsi politycy, a warsztat na ul. Chmielnej znał każdy warszawiak. Niestety, rodzina Kowalskich zamyka historyczną siedzibę swojej pracowni.
Grzegorz Piotrowski na co dzień jest funkcjonariuszem Straży Granicznej na wrocławskim lotnisku. W związku jednak z zamknięciem granic i ograniczeniem do minimum ruchu powietrznego, w ramach służby został przeniesiony na granicę. Jak mówi, mundur zobowiązuje, a mundurowi muszą robić to, do czego zostaną oddelegowani.
W ostatnim czasie w wyniku pandemii w szpitalach nie odbywały się porody rodzinne. Obecnie część placówek po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników podjęły decyzję o powrocie do takiej możliwości. Jakich jeszcze zmian mogą spodziewać się mamy rodzące w maju? O tym opowiedziała nam położna, Izabela Dembińska.