Utalentowana baletnica, która została projektantką. "Mam obowiązek spełniać ludzkie oczekiwania"

Od baletu do projektowania
Karolina Miko, mimo młodego wieku, odnosi spore sukcesy. Od lat ubiera największe polskie gwiazdy estrady, m.in. Brodkę, Natalię Kukulską, Natalię Nykiel i Bovską. Niektórzy mają ją za wizjonerkę, bowiem wyprzedza trendy. Początkowo była jednak nie projektantką, a baletnicą.

Początki pasji Karoliny Miko

Karolina jest związana z branżą odzieżową od wczesnego dzieciństwa. Wszystko dlatego, że jej mama pracuje jako krawcowa. To ona była dla niej wielką inspiracją.

- Takim pierwszym wspomnieniem z zakładu krawieckiego mojej mamy, to jak mogłam tymi skrawkami tkanin się po prostu bawić i je stylizować. Unowocześniać swoje dziecięce stylizacje. Tak jak każda mała dziewczynka, chciałam być po prostu ekstra ubrana – wspominała w Dzień Dobry TVN Karolina Miko.

Zakład mamy od najmłodszych lat był dla niej placem zabaw, a także miejscem, w którym odkrywała całkiem nowy świat. Do dziś może liczyć na profesjonalne wsparcie rodzicielki w swoich działaniach.

- Mama wie, jakie emocje się za tym kryją. Ma niesamowite doświadczenie i to wsparcie psychiczne wydaje mi się, że było moją największą przewagą - wyznała młoda projektantka.

Od baletnicy do designerki

Swoją artystyczną karierę Karolina Miko rozpoczęła jednak w balecie, który trenowała od dzieciństwa. Dzięki niemu poznała scenę, przełamała nieśmiałość i nauczyła się zdyscyplinowania. Potem, gdy miała 14 lat zaoferowano jej pracę w modelingu. W 2011 roku wzięła udział w konkursie "The look of the year", który wygrała. Wtedy poznała świat mody od kulis.

- Będąc projektantem wykorzystuję tę wiedzę. Wiem, jak podejść do dziewczyn, z którymi pracuję na planie. Mam obowiązek spełniać ludzkie oczekiwania, potrzeby, dlatego kostium dla artystki to jest zupełnie inny projekt, niż dla Galerii Lafayette – powiedziała w naszym programie Karolina.

Projektantka uwielbia tworzyć wizerunek swoich klientek od podstaw. Dokładnie tak robi z Bovską.

- Odwaga w podchodzeniu do kolorów i abstrakcyjne rozumienie formy. Takie trochę abstrakcyjne myślenie, to jest coś, co nas połączyło – zdradziła wokalistka.

Co ciekawe, Karolinę nie interesuje wyłącznie modą. Cały czas się rozwija i jakiś czas temu postanowiła tworzyć meble. Swoimi projektami pokazuje, jak w innowacyjny sposób można wykorzystać odpad tekstylny.

- To jest uzależnienie. To samo siebie nakręca - dodała Karolina Miko.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Alicja Myśliwiec

podziel się:

Pozostałe wiadomości