Materiał promocyjny

Świąteczne przesyłki do Wielkiej Brytanii. Jak tanio wysłać prezent?

Projekt bez tytułu (5).jpg (6)
Projekt bez tytułu (5).jpg (6)
Jeśli należysz do grona tych Polaków, którzy w Wielkiej Brytanii mają swoje rodziny i przyjaciół, pewnie zastanawiasz się, jak będą wyglądały tegoroczne święta. Z powodu ograniczonych możliwości przemieszczania się i spotykania, być może nie zobaczysz się ze swoimi bliskimi w Boże Narodzenie. Na szczęście pozostają rozmowy telefoniczne, wideo, a także przesyłki kurierskie, dzięki którym Twoje prezenty będą mogły dotrzeć do adresatów. Zobacz, co trzeba wiedzieć, wysyłając świąteczne podarunki do Wielkiej Brytanii!

Przede wszystkim – nie spóźnij się

Firmy kurierskie potrafią dokonać prawdziwych cudów, błyskawicznie transportując przesyłki na drugi koniec świata, jednak nic Ci to nie da, jeśli spóźnisz się z nadaniem paczki. W swoich planach musisz uwzględnić wszelkie przeciwności losu, takie jak trudne warunki pogodowe albo awarie czy blokady dróg. Dochodzi do tego oczywiście zwiększony ruch, z jakim zmagają się kurierzy w okresie listopad – grudzień. To wszystko sprawia, że przesyłka, która ma trafić do Wielkiej Brytanii przed wigilią, musi zostać nadana nie później niż 11 grudnia.

>> Nadaj paczkę do Wielkiej Brytanii<<

mat. prasowe

Standardowy czas dostawy paczki z Polski do Wielkiej Brytanii może wynieść nawet tak niewiele jak 3–5 dni. Możesz mieć niemal pewność, że w okresie świątecznym potrwa to jednak zdecydowanie dłużej. Jeśli przegapisz zalecane terminy wysyłki, w ostateczności możesz zdecydować się na usługę ekspresowej dostawy. Musisz jednak liczyć się z tym, że będzie się ona wiązała ze znacznie wyższymi cenami, które niejednokrotnie mogą przerosnąć wartość samej paczki.

Paczka do Wielkiej Brytanii a kwestia brexitu

Planując nadanie paczki do Wielkiej Brytanii, możesz zastanawiać się, czy po brexicie będzie to równie łatwe jak wcześniej. Jak opuszczenie Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo wpłynęło na przepisy dotyczące transportu międzynarodowego?

mat. prasowe

Cóż, dobra wiadomość jest taka, że choć formalnie Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej, to wciąż trwa tak zwany okres przejściowy, w którym przepisy dotyczące przesyłek pozostają niezmienione. Twoja paczka z prezentem będzie prawdopodobnie ostatnią, jaką nadasz na tych zasadach, ponieważ konsekwencje brexitu zaczną obowiązywać już 1 stycznia 2021 roku.

Wyślij do Wielkiej Brytanii swojego świętego Mikołaja!

Jeśli chcesz obdarować swoich bliskich w Wielkiej Brytanii, zwróć uwagę na przedmioty, których nie wolno umieszczać w przesyłkach międzynarodowych. Zadbaj także o solidne opakowanie prezentu. Przede wszystkim zaś wybierz zaufaną firmę kurierską, która w tym roku zastąpi dla Ciebie świętego Mikołaja!

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości