kurier

  kurier

  W ostatnim miesiącu roku sklepy internetowe odnotowują wzrost przychodów, a firmy kurierskie starają się sprostać oczekiwaniom klientów, dostarczając świąteczne zamówienia zgodnie z zaleceniami. W natłoku tych obowiązków nietrudno o pomyłkę lub niedopatrzenie. Zdarza się, że paczka dociera do odbiorcy z opóźnieniem lub zostaje uszkodzona podczas transportu. Jak postępować w takiej sytuacji? O tym w Dzień Dobry TVN mówił radca prawny, Przemysław Ligęzowski.

  Jeśli należysz do grona tych Polaków, którzy w Wielkiej Brytanii mają swoje rodziny i przyjaciół, pewnie zastanawiasz się, jak będą wyglądały tegoroczne święta. Z powodu ograniczonych możliwości przemieszczania się i spotykania, być może nie zobaczysz się ze swoimi bliskimi w Boże Narodzenie. Na szczęście pozostają rozmowy telefoniczne, wideo, a także przesyłki kurierskie, dzięki którym Twoje prezenty będą mogły dotrzeć do adresatów. Zobacz, co trzeba wiedzieć, wysyłając świąteczne podarunki do Wielkiej Brytanii!

  Niestety są osoby, które po zrobieniu zakupów przez internet i odebraniu paczki, odkryły, że zawiera ona niezamówione przedmioty. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy przy kurierze można sprawdzić zawartość paczki? O tym w Dzień Dobry TVN mówił rzecznik prasowy UKE Martin Stysiak.

  Każdy, kto kiedykolwiek zamawiał prezent w Internecie zna ten dreszczyk emocji: "czy paczka dojdzie na czas?" Zazwyczaj ta historia ma szczęśliwe zakończenie, ale jeśli zamawiamy coś tuż przed świętami, kiedy sklepy internetowe i firmy kurierskie przeżywają największe oblężenie, może być różnie. Jak szybko paczka powinna do nas dotrzeć w przypadku firm kurierskich? A jeśli zamawiamy dostawę przez Pocztę Polską? Jak egzekwować swoje prawa, jeśli prezent nie dotrze na czas? I czy możemy go zwrócić? O tym w Dzień Dobry TVN Karol Krzywicki - zastępca prezesa UKE.

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia były już dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer odkrył w sobie nowy talent i zamienił bieganie z mikrofonem na bieganie z paczkami. Zobaczcie, jak mu poszło pierwszego dnia pracy w firmie kurierskiej i, co wystawiło jego nerwy na największą próbę. Natknął się nawet na kogoś, kto prawdopodobnie jest największą zmorą kurierów. Od dzisiaj musicie być czujni, ponieważ osobą, która zapuka do Waszych drzwi może być właśnie Filip ;)

  Nie uwierzycie! Filip Chajzer zmienił profesję. Rzucił bieganie z mikrofonem i teraz biega z paczkami. Co z tego biegania wyszło? Zobaczycie we wtorek w Dzień Dobry TVN. Bądźcie z nami!

  W Dzień Dobry TVN z przedstawicielami dwóch pokoleń: profesorem Szewachem Weissem oraz historykiem Szymonem Pawlakiem wspominaliśmy postać Jana Karskiego. Czy Karski był znany w Izraelu? Czy Polaków interesuje postać polskiego kuriera i emisariusza? Jak Winston Churchill zareagował na informacje o Holokauście, które przekazał mu Karski?