Czym są tajemnicze Paczkomaty Pro? Nowe urządzenia pojawiły się w Polsce

Źródło: Dzień Dobry TVN
Eko dostawa, to podstawa!
Eko dostawa, to podstawa!
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
W poszukiwaniu ekogadżetów
W poszukiwaniu ekogadżetów
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Pojawiły się już Paczkomaty Pro uruchomione przez firmę In Post. 100 urządzeń dostępnych jest w jednej sieci sklepów. Nowe punkty odbioru paczek przypominają maszyny vendingowe. Gdzie są dostępne i jak się je obsługuje?

Czym są Paczkomaty Pro

Nowe Paczkomaty Pro działają podobnie do maszyn vendingowych. Oznacza to, że nie trzeba już szukać paczki i otwierającej się skrytki. W takim urządzeniu odbiera się zamówienie przez jedno okienko odbiorcze. Jak podaje portal dlahandlu.pl, "takie urządzenia dedykowane są do miejsc, gdzie nie ma wystarczająco dużo przestrzeni na standardowy Paczkomat InPostu".

- Paczkomat Pro sam poda Ci paczkę. Jeżeli paczka przekroczy wagę/rozmiar obsługiwany przez maszynę, odbierzesz ją u Sprzedawcy - brzmi opis jednego z urządzeń, które pojawiło się w Warszawie.

Paczkomat Pro sam podaje paczki, a do tego zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne urządzenia. Do końca roku maszyny te mają pojawić się w nawet 430 miejscach.

Gdzie znajdują się Paczkomaty Pro?

Paczkomaty Pro pojawiły się w sieci sklepów Duży Ben. Nowe maszyny wyróżniają się designem, który odbiega od wyglądu klasycznego paczkomatu. Maszyna jest znacznie mniejsza i może przypominać dużą białą szafę z elektronicznym panelem. Urządzenia zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zajmowały niewiele miejsca. Dzięki temu mogą pojawić się w zupełnie nowych lokalizacjach. Jak podał portal dlahandlu.pl, testy prowadzone były również w sieci sklepów Żabka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: dlahandlu.pl/money.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gallo Images / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości