Były kucharz królowej Elżbiety II zdradził, jak wyglądała dieta ukochanych pupili monarchini. Jak się okazuje, psy jadły bardzo luksusowe dania. Co przez lata znajdywało się w ich miskach? Te dania mogą was zaskoczyć.
Dzień Dziecka tuż-tuż! Pewnie zastawiasz się, co podarować swojemu maluchowi z tej okazji. Najlepszy prezent to ten trafiony, który będzie również edukował i rozwijał. Oto nasza propozycja.
Jest 1985 rok. W polskich sklepach półki wciąż świecą pustkami. Istnieją jednak marzyciele, których nic nie powstrzyma w sięganiu po to, czego pragną. Trzech braci buduje jacht oceaniczny we własnym ogródku. Kierunek? Cała naprzód na Kanadę. Poznajcie niezwykłą historię rodziny Natanek.
Zygmunt Miłoszewski przyznaje, że na postacie kobiece w jego książkach największy wpływ ma jego córka, Maja. Jakie więc są kobiety Miłoszewskiego? To silne i twardo stąpające po ziemi feministki. Na pytanie, skąd Zygmunt ma tak rozległą wiedzę na temat kobiet, jego córka odpowiada przekonująco: „ode mnie”.
Sumo to japoński sport narodowy, którego korzenie sięgają VII wieku. Od dziesięcioleci dyscyplina ta cieszy się na świecie coraz większą popularnością. Polską stolicą sumo jest Krotoszyn. To tu mieści się Polski Związek Sumo, którego założycielem jest Dariusz Rozum. W programie on i jego rodzina opowiedzieli o swoim zamiłowaniu do zapasów sumo i karierze sportowej. Czy w japońskiej lidze sumo trenują Polacy?
Jarek Brodecki przyrodą fascynuje się już od najmłodszych lat. Wraz z upływem lat stała się ona również obiektem jego badań, a on sam może służyć jako przykład dla wielu dorosłych. W naszym programie zdradził, jak duży projekt go czeka w sierpniu.
Erwin Gorczyca to znany kolekcjoner motocykli, który sam odrestaurowuje swoje pojazdy. Niestety na początku czerwca spotkało go ogromne nieszczęście. Na terenie jego posesji wybuchł pożar, który zniszczył część jego skarbów. Teraz wiele osób pomaga mu w odbudowaniu cennej kolekcji.
Marek Optiz do pracy codziennie płynie łódką przez Żuławy. To tutaj się urodził, wychował, a także spełnił wielkie marzenie o uratowaniu zabytkowego domu. W tym celu przeniósł na swoją działkę 300-letnią chałupę. To w niej można spróbować prawdopodobnie najlepszych raków na Żuławach.
Makłowicz zabrał widzów Dzień Dobry TVN nad Adriatyk, a dokładnie do dalekiej Dalmacji, czyli części Chorwacji. Tutaj znajduje się mikrokosmos Roberta. I to tutaj kucharz pomieszkuje już od 9 lat. To właśnie nam zdradził, jakie miejsca warto zwiedzić, aby zjeść najsmaczniej jak to tylko możliwe.
Wybory prezydenckie już 28 czerwca. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co dzieci wiedzą na temat stanowiska głowy państwa, a niektóre ich odpowiedzi były zaskakujące. Zastanawialiśmy się też, jak od małego wyrabiać w nich postawę obywatelską.
Rodzina Strusińskich to introligatorzy, którzy w swoim fachu zdobyli tytuł mistrzowski. Co to oznacza w praktyce i co na co dzień robią Grzegorz i Andrzej? O swojej pracy, która jest również pasją, opowiedzieli w naszym programie.
Bożena Kaczmarczyk zaczęła malować Śląsk, bo wspomnienia czasem uciekają. Artystka chciała, aby pamięć o pewnych obiektach została zachowana. Tym samym stała się jedną z przedstawicielek sztuki naiwnej na Śląsku, gdzie swego czasu prężnie tworzyła najwybitniejsza grupa artystów związana z tym nurtem.
Miejski ogród społeczny to piękne dzieło Katarzyny Staniak i Karoliny Duchińskiej. Inicjatywa gromadzi wiele osób chętnych do wspólnego działania dla wzajemnej korzyści. Dzięki ich pracy rosną smaczne i zdrowe i warzywa, które będą dostępnego dla każdego.
Napływające do nas statystki są niepokojące – od 1 kwietnia utonęło już 90 osób. Często jest to efekt zbytniej brawury, nieprzestrzegania zaleceń służb czy przeceniania własnych umiejętności pływackich, o czym rozmawialiśmy z Agatą Korc. Przyjrzeliśmy się też pracy WOPR-u, który czuwa nas naszym bezpieczeństwem.
Oddychamy coraz gorszym powietrzem - wskazują najnowsze badania. Dlatego na ratunek naszym płucom hiszpańscy naukowcy stworzyli drzewa tlenowe. Można je spotkać także w Polsce. Niedaleko Kielc sadzą je przyrodnicy Beata i Krzysztof Antoszewscy, którzy opowiedzieli nam o niezwykłości tych roślin.
Do niedawna kina studyjne nie cieszyły się dobrą sławą. Wyparły je nowoczesne multipleksy. Na szczęście jednak moda na retro powróciła, a skrzypiące krzesła zamiast przeszkadzać, tworzą iście filmową atmosferę. Poznajcie historię ostatniego kina na Półwyspie Helskim.
Środowisko rodzinne i status społeczno-ekonomiczny wpływają na zdolności poznawcze i rozwój mózgu w okresie dojrzewania niezależnie od czynników genetycznych - twierdzą szwedzcy naukowcy. Co to oznacza dla rodziców? Na co powinni zwrócić uwagę, gdy ich latorośl staje się nastolatkiem? O wyjaśnienia poprosiliśmy dr Martę Majorczyk, która jest pedagogiem i doradcą rodzinnym.
Przez ostatnie cztery miesiące wspólnego działkowania przycinaliśmy gałęzie wysoko w koronach drzew i sadziliśmy rośliny przy samym gruncie. Są jednak rośliny, które łączą niebo i ziemię – pnącza. Pod koniec czerwca wspaniale rozkwitają wielokolorowe, pachnące nocą wiciokrzewy, rdestówka Auberta, czy powojniki. Gatunki, które idealnie sprawdzą się na działkach i w ogrodach pod lupę wziął Łukasz Skop.
Świat nowych technologii stoi otworem przed najmłodszymi. UPC organizuje warsztaty programowania "Future Makers" i zaprasza na nie uczestników w wieku 8-13 lat. Bohater naszego materiału, Oliwier, wziął w nich udział i opowiedział nam o swoich doświadczeniach.
Podobno koktajl chemicznych substancji, które serwuje nam mózg, gdy się zakochamy sprawia, że największy sceptyk jest w stanie szaleć z miłości, a jego zachowanie może przypominać zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Miłość na początku jest ślepa i czasem taka pozostaje. Tkwimy w związku z osobą, którą idealizujemy, a ona to wykorzystuje i w skrajnych przypadkach niszczy. Dlaczego czasem tak trudno nam zdjąć klapki z oczu i jak to zrobić?
Chcesz zakryć brzydki widok, albo odgrodzić się od sąsiadów? Z pomocą przychodzą rośliny do zadań specjalnych, czyli pnącza. O tym, jakie wybrać i jak je rozmnożyć, opowiedział Łukasz Skop, prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?”.
Podczas poszukiwań idealnie dopasowanego odkurzacza, coraz częściej w ofertach sklepów spotkać można odkurzacze pionowe. Zgrabne, eleganckie i kompaktowe urządzenia mają już swoich oddanych użytkowników. Czym różnią się od klasycznych modeli odkurzaczy, czy sprawdzą się w każdym domu i który z nich wybrać, aby najpełniej cieszyć się możliwościami, które dają te sprzęty? Podpowiadamy!
Detroit było kiedyś symbolem potęgi gospodarki amerykańskiej. Jednak do czasu, w 2013 roku długi zaciągnięte przez miasto były tak duże, że musiało ogłosić bankructwo. Czy to grozi także polskim miasto?
Dobrych ludzi nie brakuje. Kiedy ponad dwa miesiące temu państwo Zatorscy natrafili na gniazdo z nowo narodzonymi wiewiórkami, nie wahali się i natychmiast im pomogli. Teraz, zwracają im wolność. Wzruszeń nie ma końca, zobaczcie sami.
Torebki damskie na lato 2020 zaskoczą nas przede wszystkim formą oraz kolorem. Uwagę przechodniów z pewnością zwrócą pastelowe modele w kształcie koła czy półokręgu, a także kobaltowe i czerwone torebki, które odmienią nasz wizerunek. Ultrakobiece dodatki tego typu znajdziemy we wszystkich barwach tęczy. Tego lata na ulicach królować będą też modele w cukierkowym różu. Przedstawiamy najgorętsze trendy sezonu letniego.
Trójka architektów z Polski, Agnieszka Witaszek, Kamil Owczarek i Aleksandra Wróbel zaprojektowali szybkie i tanie w budowie schronisko dla poszkodowanych w kataklizmie. Jak wpadli na ten pomysł? Opowiedzieli o tym w naszym programie.
W czasie pandemii koronawirusa wielu z nas wykonuje pracę zdalną. Siłą rzeczy zużywamy w domu więcej energii elektrycznej. Czy z związku z tym pracodawcy będą nam musieli zwrócić pieniądze za wyższe rachunki? Sprawę wyjaśnia prawnik.
Czy powieszenie firan i zasłon jest trudne? Teoretycznie nie, ale łatwo popełnić dekoracyjne faux-pas. Sprawdź nasze porady i udekoruj okno zgodnie ze sztuką aranżacji wnętrz.
Dni są już bardzo ciepłe, a my uciekamy z mieszkania, gdzie tylko się da - na balkon, taras i do ogródka. Nie zawsze jednak mamy tam tyle prywatności, ile byśmy chcieli. Jest na to sposób. Architekt Jonatan Kilczewski pokazał, jak w prosty sposób odgrodzić się od sąsiada.
Nie jest łatwo urządzić łazienkę, zwłaszcza jeśli jest bardzo mała. Tu potrzeba sprytu i finezji. Ale wszystko jest możliwe, wystarczy odrobina kreatywności. Znamy kilka pomysłowych rozwiązań.