Miododajne drzewo, krzew lub kwiat pomagają zwiększyć populację pszczół, bez których ludzkość nie mogłaby przetrwać. Zobacz, jakie gatunki roślin warto mieć w swoim ogrodzie i jak dzięki nim pomaga się tym owadom.
Jacek Mainka miłością do samolotów zapałał dzięki dziadkowi, który był mechanikiem w Dywizjonach 303 i 308. Razem z nim jako dziecko chodził na spotkaniach polskich pilotów, a potem stał się jednym z nich. Z czasem zainteresował się bardziej samolotami historycznymi i nawet miał okazję odbyć niezwykłe spotkani z córką marszałka Piłsudskiego.
Maj śmiało możemy ogłosić miesiącem poświęconym akordeonowi. Jego święto bywa wtedy obchodzone nawet trzy razy. Z tego też powodu porozmawialiśmy ze znanymi uczestnikami programu „Mam talent!”, którzy zauroczyli widzów swoją grą na tym instrumencie. Spotkaliśmy się też z akordeonistą Pawłem Nowakiem, który posiada ogromną kolekcję tych harmonii.
Rośliny jednoroczne i dwuletnie nie różnią się zbytnio pod względem uprawy, dlatego warto rozważyć posadzenie w ogrodzie różnych gatunków kwiatów, aby zwiększyć jego atrakcyjność. Zobacz, jak dbać o rośliny dwuletnie i jakie warto mieć na swojej działce
Kanada podzielona jest na dziesięć prowincji i trzy terytoria. Jednym z nich jest Nunavut na dalekiej północy, który ma powierzchnię niemal siedmiokrotnie większą od Polski. Do dziś nie stwierdzono tam żadnego przypadku koronawirusa. Takiej sytuacji sprzyja zapewne geograficzna izolacja i mała liczba mieszkańców. W zdecydowanej większości są to Inuici, a my dotarliśmy do Polki zamieszkującej od 15 lat kanadyjską Arktykę.
440 lat temu Mikołaj Rej napisał „Żywot człowieka poczciwego”. W 2020 roku jego daleki potomek, Mikołay Rey, udowadania, że wciąż przyświecają nam te same wartości - prostota i życie w zgodzie z naturą dają prawdziwe szczęście. Żywy dowód? Rodzina Rolników, która prowadzi gospodarstwo ekologiczne.
W czasach, gdy niektórzy stracili nadzieję na szybki powrót do normalności, ksiądz we Wronowach postanowił ich wesprzeć. Na ogrodzeniu przed kościołem wywiesił banner z fragmentem piosenki zespołu Tilt. O swoim pomyśle opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.
Nie ma niczego wspanialszego niż natura - powiedziała dziś w Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Tym wstępem wprowadziła nas w temat dzików, na które od lat są w Polsce urządzane polowania, co również zmieniło ich naturalne nawyki. Szczegóły na temat ich życia zdradził ekspert, Marcin Kostrzyński.
Agnieszka i Przemysław Pawłowscy postanowili, że z trójką dzieci wyjadą na półtora roku na Hawaje. To miał być sposób na spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody i pokazanie pociechom kawałka świata. Niestety po tym, jak dotarli na miejsce wybuchła pandemia koronawirusa. Jak globalna zaraza wpłynęła na ich nowe życie w raju?
Mama to zawód na trzy etaty. Szczególnie w dobie pandemii, kiedy do codziennych domowych obowiązków dochodzi praca zdalna, która pochłania lwią część dnia. Jak radzą sobie superbohaterki w polskich domach? Odpowiedź jest jedna: najlepiej jak mogą.
Tegoroczna pandemia pokrzyżowała wiele planów wakacyjnych Polaków. Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem może okazać się odpoczynek na ogródkach działkowych. O ich popularności porozmawialiśmy z Tadeuszem Minką, a nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska pokazała, jak zabiera się za porządki na własnej działce.
Niewiele osób wie, że pasją aktorka Krzysztofa Piątkowskiego jest jazda na motocyklach. Na swoim ukochanym pojeździe przemierza wiele kilometrów, a w przeszłości dzięki temu zdarzały mu się różne ciekawe historie. Co mu się przytrafiło? Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Jeśli chcemy cieszyć się smakiem warzyw i ziół z własnego ogródka, wcale nie musimy być działkowcami. Do założenia małej plantacji wystarczy balkon albo nawet parapet. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” opowiedział nam, jak założyć domowy warzywnik.
Od wielu tygodni szkoły w całym kraju są zamknięte. Uczniowie nie tylko nie mogą się bezpiecznie uczyć, ale i spotykać z rówieśnikami. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa dla dzieci, które nie mogą wyprawić urodzin. Jak świętować ten szczególny dzień, aby - wbrew okolicznościom - był pełen radości i śmiechu?
Lubisz majsterkowanie i twórcze zajęcia? To zadanie może Ci się spodobać. Przygotuj własnoręcznie lampę UFO. Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński prowadzący program „Para w remont” pokazali, jak krok po kroku wykonać ją w domowym warsztacie.
Ograniczenia nałożone z powodu pandemii koronawirusa zatrzymały podróżników w domach. Jak radzą sobie ludzie, dla których wyjazdy są sensem życia? O tym opowiedziała nam Ewa Chojnowska-Lesiak, podróżniczka i autorka bloga „Szpilki w plecaku”.
Ten, kto myśli, że kobiety nie radzą sobie za kierownicą, ewidentnie nie słyszał o Iwonie Blecharczyk. Ona od blisko 10 lat zawodowo jeździ tirem. Zobacz, jak wygląda jej praca i z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć.
Tony Hawk rozsławił świat deskorolkowców, teraz w jego ślady idzie Oskar „Malfoy” Sawicki, który robi spektakularne triki na hulajnodze. Swój pseudonim zawdzięcza podobieństwu do Draco Malfoya – postaci znanej z serii o przygodach Harry’ego Pottera. „Czuję się czarodziejem. Różdżka to jest moja proteza, bo jest we wzorze drewna"– wyjaśnił Oskar Sawicki.
Bartek Jędrzejak z kamerą wyruszył do pasieki w Ustanowie, by porozmawiać o produkcji miodu. Jak wygląda proces tworzenia słodkiego produktu spożywczego? O tym opowiedział pszczelarz Tomasz Domański.
Wędkowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Sprawia jeszcze więcej przyjemności, jeśli łowy są udane, a takimi może się pochwalić Sylwester Adamus. Chłopak złapał suma, który ważył ponad 40 kg. O swoich przygodach młody wędkarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Jest piątek, a więc zbliża się czas weekendowych zakupów. Jak w obecnym okresie pandemii koronawirusa nie wpaść w panikę i wybrać rzeczy, które rzeczywiście nam się przydadzą?
Wpływ koronawirusa zauważalny jest wszędzie, także w ogrodach zoologicznych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w dobie pandemii miewają się podopieczni polskich ZOO. Zwłaszcza, że wielu z nich... zostało rodzicami. Przykładem jest 24-letnia lemurzyca z ogrodu w Zamościu, która niedawno urodziła potomka. To ewenement na skalę światową, ponieważ w przeliczeniu na ludzki wiek samica liczy sobie 100 lat.
Zofia to imię często nadawane w Polsce. Oznacza mądrość i ma wiele zdrobnień, chociaż najczęściej Zofię zdrobniale nazywa się Zosią lub Zosieńką. Zosia może obchodzić imieniny aż kilka razy w roku. Najczęściej jednak Zofie obchodzą swoje święto 15 maja i jest to tzw. „Zimna Zośka”.
W maju jak w raju. Pięknie zakwitły już konwalie i niezapominajki, na kasztanowcach pojawiły się wspaniałe białe kwiatostany, a bzy przybrały wyraziste barwy. Łukasz Skop postanowił natomiast zasiać na swojej działce łąkę kwietną, która będzie idealnym pokarmem dla pszczół. Jak to zrobić? Zobaczcie sami.
Badacze od dawna zastanawiają się, kim jest kobieta idealna. Okazuje się, że na podstawie wypowiedzi mężczyzn oraz dokładnych badań można stwierdzić, jaka powinna być idealna kobieta. Wśród najważniejszych cech wymienia się atrakcyjny wygląd fizyczny i inteligencję.
Efektem ubocznym przymusowej kwarantanny i pracy w domu jest rozwój nowych umiejętności. Jedną z nich, może być nauka szycia. Co powiecie na hamak do ogródka, na taras lub do pokoju? Jak wykonać go krok po kroku wytłumaczył nam Jan Leśniak.
W obliczu pandemii puzzle wróciły do łask. Pudełka znikają z internetowych sklepów, a fora zrzeszające fanów pękają w szwach. Okazuje się, że Polacy na kwarantannie w tej kwestii są mistrzami. Poznajcie prawdziwych puzzlomaniaków i ich historie.
Kuchnia w stylu angielskim, minimalistycznym, wiejskim czy nowoczesnym. Opcji jest nieskończenie wiele, dlatego Katarzyna Jaroszyńska sprawdziła najciekawsze z nich, a Ewa Mierzejewska zdradziła, jak szybko i łatwo przeprowadzić metamorfozę w swoich czterech kątach. Sprawdźcie sami!
Pandemia sprawiła, że większość zakupów robimy przez internet. Hakerzy zaś tylko czyhają na moment, w którym dokonujemy płatności. W jaki sposób zdobywają niezbędne dane i przede wszystkim – co możemy zrobić, aby uchronić się przed ich atakami?
Majowe spacery nie byłyby takie same, gdyby nie przepiękna woń bzów. Z tego powodu Maja Popielarska wybrała się na przechadzkę po najsłynniejszej alei bzowej w Warszawie, gdzie opowiedziała, jak należy uprawiać te urokliwe krzewy.