Filmy, których nie możesz pominąć w walentynki. Dzięki nim jeszcze bardziej docenisz miłość

Walentynki, filmy, kino, randka, popcorn

Siedzenie w domu z ukochaną osobą w walentynki nie musi oznaczać nudy. Choć kino to oklepany pomysł na święto zakochanych, to są filmy, które nadadzą klimatu w domowym zaciszu.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie 10 najciekawszych filmów na walentynki, żebyście nie musieli tracić czasu na ich szukanie. Waszym zadaniem będzie tylko wrzucenie popcornu do mikrofalówki i włączenie telewizora.

"Listy do M. 4" - o czym jest film

Choć z lekkim opóźnieniem, bohaterowie "Listów do M." wrócili. Nieoczekiwane zauroczenie, przerwane zaręczyny czy nieplanowane spotkanie sprawią, że na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich miłość. Świat Mela, Szczepana, Kariny i Wojciecha znów stanie na głowie… Między Karolinę i Filipa wkroczy nowa kobieta, a o Rudolfa upomni się przeszłość. W tym czasie nawet nieśmiały introwertyk wyjdzie z domu, a zbuntowany pechowiec okaże się muzycznym diamentem. Święta to magia, wystarczy dać jej szansę!
Listy do M. 4 obejrzycie na platformie

"To właśnie miłość"

To absolutnie klasyka kina romantycznego. Film jest zestawieniem dziesięciu historii krążących wokół miłości, które bawią, ale także wyciskają łzy. Gwiazdorska obsada komedii to niewątpliwy atut tej produkcji. W głównych rolach zobaczymy m.in. Alana Rickmana, Hugh Granta, Liama Neesona czy Colina Firtha. Film dowodzi, że miłość rodzi się niespodziewanie, a także że nie ma przepisu na to uczucie.

"Cztery wesela i pogrzeb"

W filmie śledzimy poczynania Charlesa (Hugh Grant), który na przestrzeni wydarzeń, jakimi są cztery wesela i pogrzeb, poznaje wreszcie swoją prawdziwą miłość. Jednak nie wszystko jest jasne od samego początku. Wydaje się, że jest to jego kolejna przygoda, lecz nie tym razem. Bohater jest o krok od utracenia wybranki – Carrie (Andie MacDowell). Jak zakończy się ich historia? Jeżeli jesteście ciekawi, wiecie już co wybrać!

"50 pierwszych randek"

Skoro już o miłosnych podbojach i próbach znalezienia drugiej połówki mowa, to ten film nie ma sobie równych. Głównym bohaterem jest kobieciarz o imieniu Henry, który zakochuje się w pięknej dziewczynie. Rok przed spotkaniem uległa ona wypadkowi, a doznany uraz głowy sprawił, że od tego czasu jej pamięć nie rejestruje nowych zdarzeń. To wyjątkowo ciepłe kino o miłości, która jest w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Nie zabraknie śmiechu, ale także momentów wzruszeń. Radzimy więc mieć przy sobie chusteczki.

"Gwiazd naszych wina"

Film opowiada o historii nastoletniej Hazel (Shailene Woodley), która wiele lat temu zachorowała na raka tarczycy. Nowotwór rozprzestrzenił się na płuca, doprowadzając do trudności w oddychaniu. Wkrótce w jej życiu pojawia się chłopak, dzięki któremu jej codzienność nabiera barw. Parę nastolatków połączyła przede wszystkim błyskotliwość i niechęć do tego, co przeciętne. Zakochani poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Dziewczyna marzy, aby poznać autora ulubionej powieści. Wielokrotnie próbowała nawiązać z nim kontakt, ale bezskutecznie. Czy jej chłopakowi uda się doprowadzić do wymarzonego spotkania? Dzięki temu filmowi odkryjecie, co naprawdę jest w życiu ważne.

"Pretty Woman"

Nie sposób przejść obojętnie obok tej kultowej komedii romantycznej. "Pretty Woman" to historia przypadkowego spotkania bogatego mężczyzny - Edwarda (Richard Gere) z prostytutką – Vivian (Julia Roberts). Kobieta urzeka go swoją bezpośredniością, ale także historią o trudnych przeżyciach. Choć mogłoby się wydawać, że połączyło ich namiętne uczucie, to czymś, co spaja ich relację, są pieniądze. Można doszukać się w tej historii uwspółcześnionych przygód Kopciuszka, więc jeżeli bajki Disneya są wam bliskie, nie zwlekajcie i łapcie za pilota.

"Szkoła uczuć"

Ten film, według krytyków filmowych, jest czymś o wiele więcej, niż tylko romansem dla nastolatków. To współczesna historia, która w doskonały sposób opowiada o miłości dwojga ludzi wchodzących w dorosłość. Dzięki "Szkole uczuć" dowiemy się, że każdy bez wyjątku może uwierzyć w lepsze jutro i sięgnąć po swoje marzenia. Scenariusz został napisany na podstawie książki Nicholasa Sparks’a, "Jesienna miłość".

"Między słowami"

Kinowe dzieło w reżyserii Sofii Coppoli to opowieść o bratnich duszach. A dokładniej o ludziach, którzy w wyjątkowy sposób znajdują nić porozumienia, czyli coś, co łączy ich dusze, nawet na końcu świata. Fabuła filmu przedstawia znudzonego i zapomnianego gwiazdora oraz osamotnioną kobietę, między którymi rodzi się przede wszystkim wielka przyjaźń oraz uczucie, które nie ma szans się zrealizować.

"Pamiętnik"

Kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa to poruszająca historia miłości, która rozkwitła na początku lat 40. XX w., gdzieś w Karolinie Północnej. Starszy mężczyzna odczytuje ją kobiecie cierpiącej na Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa ono na nowo cudowne chwile. Przypomina sobie pierwsze spotkanie, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z życia ukochanego na siedem lat. W końcu dowiaduje się, że czytana historia dotyczy jej.

"Zanim się pojawiłeś"

To prawdziwy wyciskacz łez z wyjątkowo mocnym przesłaniem. W głównych rolach podziwiamy Emilię Clarke oraz Sama Claflina. Ekranizacja bestsellerowej powieści "Zanim się pojawiłeś" autorstwa Jojo Moyes podbiła serca widzów na całym świecie. Film, a także książka, zyskały opinię jednej z najpiękniejszych historii o miłości ostatnich lat. Louisa "Lou" Clark mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. W związku z tym pewnego dnia zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will, wyzbył się już nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jeszcze nie wszystko stracone.
Zobacz też:

Zobacz wideo: Lady Gaga oświadczyła się... samej sobie

Autor: Oskar Netkowski
Pozostałe wiadomości