Smartfon stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Służy do robienia zdjęć, nagrywania filmików z wakacji i przeglądania internetu. Pokazywanie pamiętnych chwil znajomym na małym ekranie telefonu nie należy jednak do najwygodniejszych. W tym celu warto połączyć telefon z telewizorem i oglądać wszystko na dużym ekranie. Jak to zrobić i jakie akcesoria będą potrzebne?
Zachowanie odpowiednich proporcji proszku do prania jest bardzo ważne. Wpływa na skuteczność prania i płukania ubrań, ma też znaczenie dla żywotności sprzętu. Sprawdź, ile proszku do prania wsypać, by rzeczy były czyste, a pralka wolna od pleśni i nieprzyjemnego zapachu.
W ramach 25. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, Krzysztof Wielicki poprowadził wyprawę na górę Rudawiec. We wspinaczce towarzyszył mu Robert Stockinger, który miał ze sobą flagę z logo Dzień Dobry TVN. Wybitny himalaistka i nasz reporter wetknęli ją na szczycie góry.
Praktycznie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmierzyła się z tym problemem. Zniszczony kosmetyk, którego drobinki zaśmiecają kosmetyczkę czy torebkę, może naprawdę irytować. Wiecie jednak, że istnieje sposób, by ponownie złączyć go w całość? Agnieszka Janoszka opowiedziała o niezawodnych rozwiązaniach.
Maria Garus rzuciła pracę, sprzedała auto i postanowiła spełnić swoje marzenie o przejechaniu na rowerze Ziemi z północy na południe. Za sobą ma już 24 tys. kilometrów, co zajęło jej trzy lata. W pokonaniu ostatnich 4-5 tys. km Marii przeszkodziła pandemia.
Tom Justyniarski ma niezwykłe marzenie - zamierza otworzyć szkołę, w której dzieci będę uczyć się miłości do zwierząt. O swojej inicjatywie opowiedział w naszym programie. Na kanapie zasiadł z nowym kolegą - pieskiem Hugo, który szuka domu.
Większość dzieci marzy o tym, aby zostać strażakiem i jak superbohater, ratować ludzi z pożarów. Teraz ich marzenia się ziściły. Chłopcy i dziewczynki od najmłodszych lat mogą szkolić swoje umiejętności udzielania pomocy pod okiem doświadczonych strażaków.
Taki widok w samym centrum Warszawy nie zdarza się często. W stolicy została zorganizowana parada psów szwajcarskich, która zebrała aż 85 przedstawicieli rasy wychowanych przez polskich hodowców.
Wśród nas nie brakuje ludzi z ogromnymi pasjami, a jednym z nich jest Łukasz Kaczmarek z Kraśnika. Mężczyzna na swoim podwórku zbudował prawdziwy katamaran, którym chce wypłynąć w podróż dookoła świata.
Algorytmy, sztuczna inteligencja, inteligentne finanse – tak wygląda przyszłość kredytów. Prawdopodobnie już niebawem to nie człowiek będzie oceniał, czy nadajemy się na kredytobiorców. Wykorzystywane będą nowe technologie, o których w naszym programie opowiedział ekspert w tym temacie, dr Maciej Kawecki.
Bartosz Warwas to prawdziwy pasjonat sztuki bonsai. Choć na co dzień jest aptekarzem, to miniaturyzacja roślin staje się jego drugim zawodem. O swoim hobby oraz o tym, jak krok po kroku uformować drzewko bonsai opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Nazewnictwo „pigwowiec” i „pigwa” używane jest w Polsce zamiennie, by określić krzewy dające cierpkie, małe „jabłuszka” bogate w witaminę C. Warto wiedzieć, jak odróżnić te dwa gatunki - wbrew pozorom nie jest to takie trudne.
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy rozpocząć naukę czytania u dziecka. Należy zacząć jak najwcześniej czy wręcz przeciwnie - poczekać, aż dziecko pójdzie do szkoły? Wszystkie wątpliwości na ten temat rozwiała w Dzień Dobry TVN Zofia Szymańska, logopeda i pedagog specjalny.
W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.
Jednym kojarzy się z igloo, innym z science-fiction. Domy kopułowe w końcu trafiły do Polski. Agnieszka i Tomek Czerwińscy zdecydowali się wybudować takie lokum własnoręcznie. Odwiedziła ich nasza reporterka, Agata Zjawińska.
Często zdarza się, że fascynacje z najmłodszych lat pozostają w naszych sercach na zawsze. Żywym przykładem takiego stanu rzeczy jest Wojciech Górszczyk, który ze względu na swoją nietypową pasję, do ślubu pojechał... "ogórkiem".
Znaczki, jakie znajdują się na opakowaniach produktów mogą być dla niektórych czarną magią. Co bowiem oznaczają symbole CE i jak rozpoznać, że dana rzecz jest przyjazna dla środowiska? W przystępny sposób wytłumaczyła to Katarzyna Bosacka.
Poród domowy ma sporo zalet - główną jest przebywanie w znanym środowisku w tak ważnym momencie. Czy porób domowy jest dobrym rozwiązaniem w czasie pandemii? Jak się do niego przygotować? Jakie są przeciwwskazania? Wątpliwości rozwiał w naszym programie dr Grzegorz Południewski, ginekolog-położnik.
Wybór firan i zasłon obwarowany jest kilkoma zasadami. Zanim udasz się na zakupy, przeczytaj nasz poradnik. Nie wystarczy wybrać ładnych tkanin, by osiągnąć zachwycający efekt. Firany muszą jeszcze pasować do wnętrza.
W naszych domach i mieszkaniach z pewnością znajdzie się wiele, pozornie bezużytecznych przedmiotów. Tymczasem można z nich zrobić organizery, dzięki którym zapanujemy nad porządkiem dookoła siebie. Jak się za to zabrać? Dowiesz się z kolejnej odsłony cyklu "Sama to ogarniesz".
Sposób ubierania dziecka na spacer jest zdecydowanie jedną z najbardziej spornych kwestii wśród młodych rodziców. Wielu z nich, wybierając odzież dla maluszka na wyjście na dwór, kieruje się radami swoich mam czy babć. Inni zaś wolą słuchać głosu rozsądku i zaufać rodzicielskiej intuicji.
Ratunku! Mam prawo jazdy, ale wciąż nie wiem, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Postanowiliśmy przyjrzeć się niektórym oryginalnym zapisom prawa o ruchu drogowym. Czy Polacy znają kodeks drogowy? Porozmawialiśmy o tym z Filipem Raszewskim, trenerem doskonalenia techniki jazdy, instruktorem Edyty Górniak z programu TVN "My Way".
Szum morza, ciepły wiatr i bajkowe widoki. Praca w takich okolicznościach przyrody to czysta przyjemność. Jeden z malediwskich kurortów proponuje wyjątkowe warunki do pracy zdalnej. Co znajduje się w rajskiej ofercie?
Kotlina Kłodzka to kraina geograficzna w Sudetach, która przyciąga turystów z Polski i zagranicy. Podróż po niej warto rozpocząć w małym urokliwym miasteczku Bardo. Jego atrakcje odkrywał dla widzów Dzień Dobry TVN podróżnik, Michał Cessanis.
Czy choć raz w życiu nie zastanawialiście się, jak by to było pracować w cyrku? Wydaje się to czysto abstrakcyjnym marzeniem, lecz niektórzy naprawdę chcą je zrealizować. Do grona tych osób należy Edyta Krzemień. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak długo starała się o współpracę z Cirque du Soleil oraz dlaczego jej plany zaprzepaściła epidemia koronawirusa.
Unikatowe szklane dzieła wychodzące z pracowni artystycznej rodziny Borowskich są cenione przez nabywców i kolekcjonerów na całym świecie. Prace, które tam powstają są wykonywane we wszystkich znanych technikach gorącej i zimnej obróbki szkła, co pozwala artystom realizować swoje wizje i nowe, eksperymentalne projekty.
Minęło 5 lat od momentu, kiedy wyjechał z Polski. Kuba Sitak naszemu reporterowi Marcinowi Sawickiemu opowiedział o swoim amerykańskim śnie i pracy, która jest spełnieniem jego marzeń.
Szymon Warsz wyznaczył sobie cel, że przed osiemnastymi urodzinami zdobędzie wszystkie szczyty naszego kontynentu, zwane Koroną Europy. Projekt obejmuje 46 gór i nazwany został: "Szlakiem w Nieznane". Kiedy nastolatek wpadł na taki pomysł? Ile szczytów mu jeszcze zostało, by zrealizować zadanie?
Obcinały włosy na krótko, a kolorowe sari zamieniały na strój do walki. Kiedy wstępowały do organizacji terrorystycznych były nastolatkami. Agnieszka Zwiefka poznała członkinie Tamilskich Tygrysów, a ich losy opowiedziała w dokumencie "Blizny".