Dariusz Sobczak z Katowic wraz ze swoją zeszłoroczną wyprawą „Rowerem przez Islandię”, w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Polska i National Geographic Travel, został wyróżniony w kategorii „Społeczna Inicjatywa”. Opowiedział nam o tamtej wyjątkowej wyprawie i kolejnych podróżniczych planach.
Nie są trudne w uprawie, ale wymagają stałej opieki. Paprocie to niezwykłe rośliny, a o ich pielęgnacji opowiedział Kasi Olubińskiej, dr Wojciech Podstolski z ogrodu botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Pod Poznaniem, w niepozornym warsztacie powstają niesamowite domki dla dzieci. Kolorowe i drewniane chatki przypominają prawdziwe dzieła sztuki, które cieszą oczy dzieci i rodziców. Pomysłodawcą biznesu jest Cezary Czajka. Nam opowiedział, skąd wziął się pomysł na takie przedsięwzięcie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości wytyczne względem wszelkich wyjazdów kolonijnych i obozowych dla dzieci. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. O tym, na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy takich wyjazdów porozmawialiśmy w naszym programie.
Od czasu, gdy zamknięto granice, zapanowała niepewność dotycząca tegorocznych wakacji. Nie zapominajmy jednak, że w Polsce mamy mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Znajdzie się także coś dla mieszczuchów. Co warto odwiedzić w Szczecinie, Łodzi i Bydgoszczy? Opowiedzieli o tym podróżnicy, Eliza i Wojciech Łopacińscy.
PIT za 2019 - do kiedy trzeba się rozliczyć z fiskusem? Chodzi o ostateczną datę złożenia zeznania podatkowego za ubiegły rok dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub chcą skorygować automatycznie zaakceptowany PIT. Termin ten mija w poniedziałek, 1 czerwca.
1 czerwca zdecydowanie poświęcamy wszystkim dzieciom - tym mniejszym i tym większym. Z tej okazji też zaprezentowaliśmy w programie piosenkę projektu Mamy Śpiewamy, która wprawi w radosny nastrój każdego słuchacza. Czas zatem na „Ahoj, przygodo!”.
Kto powiedział, że nie można wybrać się na wyjątkową ucztę przygotowaną przez profesjonalną obsługę i jednocześnie cieszyć się piękną scenerią przyrody z dala od lokalu? Jedna ze śląskich restauracji znalazła sposób.
Wiele mam, aby nie wyrzucać odzieży, z której wyrosły ich dzieci, wystawia ją na sprzedaż w internecie. Jak przygotować ubranka, aby wyglądały efektownie i zachwyciły od pierwszego wejrzenia kupujących? Zapytaliśmy o to ekspertkę od declutteringu.
Przerabianie starych przedmiotów to jeden z pomysłów na kreatywne i pożyteczne spędzanie czasu w domu. Blogerka Małgorzata Budzich pokazała, jak ze skrzyni wojskowej zrobić tapicerowane siedzisko, które może służyć także jako schowek na zabawki dla dzieci.
Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, otoczeni bliskimi. Dla wielu osób łączenie obowiązków służbowych z domowymi okazało się nie lada wyzwaniem. Są jednak tacy, którym udało się odnaleźć w sobie ogromne pokłady cierpliwości. Zobacz, jak w czasach pandemii radzą sobie Państwo Machutt.
Maluchy nie raz udowodniły, że mają swoje własne, często stanowcze, zdanie na różne tematy. Dzień Dziecka stał się więc doskonałym pretekstem do tego, by zapytać najmłodszych o ich opinie na temat koronawirusa.
Drewniane klocki, plastikowe lalki i pluszowe misie - te i inne eksponaty można podziwiać w Galerii Starych Zabawek, które stworzył zapalony kolekcjoner, Wojciech Szymański. Wszystkie przedmioty zgromadzone w muzeum powstały w Polsce w latach 1920-1989.
W zachodnim Sussex w południowej Anglii narodziły się bocianie pisklęta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to pierwsze brytyjskie boćki od czasów wyklucia się potomstwa pary, która założyła gniazdo na szczycie katedry św. Idziego w Edynburgu. Było to 600 lat temu. Do Sussex pojechała nasza reporterka Anna Senkara.
Robert Stpiczyński jest jednym z najlepszych na świecie twórców kopii malarskich, które tworzy od ponad 40 lat. Odtwarza najwspanialsze obrazy z historii. Łącznie wykonał ich kilkaset. Malarz opowiedział o swoim warsztacie pracy Łukaszowi Radwanowi.
Sakrament pierwszej komunii świętej to ważny moment w życiu rodziny i dziecka. W Dzień Dobry TVN pokazaliśmy, jak - podejmując pewne starania - można poradzić sobie w tym trudnym czasie z tą uroczystością.
Kwarantanna spowodowała, że szkoła przeniosła się do Internetu, ale jak w takim trybie realizować zajęcia z plastyki? Okazuje się, że można zainspirować uczniów nawet do odtworzenia najsłynniejszych dzieł sztuki. Efekty są niesamowite. Jak powstawały fotograficzne interpretacje obrazów? O tym opowiadała nauczycielka Anna Tuckendorf oraz jej uczniowie.
Zdzisław Kowalczyk urodził się w starym, drewnianym domu przy ul. Mazowieckiej w Łodzi i tam spędził dzieciństwo. Jak podkreśla, miejsce to było wtedy dla niego całym światem. Zresztą do tej pory ma do niego wielki sentyment. Kilka lat temu okazało się, że czynszówka, w której mieszkał, jest tak wyjątkowa, że została przeniesiona do skansenu.
Cezary Trybański od kilku lat jest na „sportowej emeryturze”. Jeszcze przed ukończeniem kariery myślał o życiu po NBA, chciał spełnić się jako trener i mentor. I to się właśnie udało. Pod koniec roku powstała fundacja, a na chwilę przed pandemią ruszyły pierwsze treningi w najnowocześniejszej hali sportowej w Polsce. O swojej działalności Cezary i Joanna Trybańscy opowiadali w naszym programie.
Od 2006 roku 30 maja świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji poznaliśmy rodzinę Łysakowskich, która w ciągu 16 lat stworzyło rodzinny dom dziecka dla około 50 dzieci. W ich gronie znajdowała się Wioletta Palińska, z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
Koronawirus rozprzestrzeniając się po świecie, nie ominął Ameryki Południowej. Według WHO kontynent ten stał się nowym ogniskiem pandemii. Niestety zaraza pokrzyżowała plany Polek, które wybrały się w tamte strony w podróż życia. Gdzie utknęły? Co się dzieje w miejscach, w których obecnie przebywają?
Przełom maja i czerwca to szczególny czas w życiu borsuczych i lisich rodzin. Małe obu gatunków, które urodziły się zimą, właśnie teraz wychodzą po raz pierwszy na świat. Są całkiem bezbronne, ale z zaciekawieniem poznają otoczenie. Opowiadał nam o nich Marcin Kostrzyński, przyrodnik i filmowiec.
Matejko, Malczewski, Abakanowicz, Fangor to wielkie nazwiska polskiej sztuki. Dzieła tych wybitnych twórców znajdą się niebawem na jednej aukcji, o której opowiadała nam Iwona Büchner-Grzesiak, prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art.
Polska rzepakiem stoi. Nie wszyscy wiedzą, że nasz kraj jest jednym z największych na świecie producentów tej rośliny. To z niej powstaje lubiany i używany w wielu kuchniach olej rzepakowy. Same pole natomiast, na których bywa uprawiana, stały się ostatnio ulubionym miejscem wielu znanych osób.
Arkadiusz Narwojsz przygotował dla swojego nastoletniego syna pokój marzeń. Nie sięgnął jednak po gotowe rozwiązania ze sklepów i katalogów, ale sam zaprojektował wnętrze i zrobił niezwykle oryginalne meble. - Fajnie, że mam takiego tatę - powiedział nastolatek.
Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu swojego domu lub mieszkania, by odmienić jego wnętrze. Czasami wystarczą nowe dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabierze innego charakteru. Krzysztof Miruć opowiedział w programie, na jakie 3 style wnętrzarskie warto postawić w nadchodzącym sezonie.
Radosław Rzemiński jest nie tylko fotografem. Serca wielu osób podbił robionymi przez siebie meblami, które często powstają z części samochodowych i swoim wyglądem nawiązują do aut. Oto historia jego nietypowego zajęcia.
Już 29 maja o godzinie 17:00 na antenie Eurosportu 1 odbędzie się polska premiera głośnego film pt. "Formuła E – wyścig przyszłości". Za jego reżyserię odpowiada zdobywca Oscara Fisher Stevens oraz Malcolm Venville, a jednym z producentów Leonardo DiCaprio. W programie rozmawialiśmy o historii i przyszłości wyścigów samochodów elektrycznych.
Wiele osób korzysta z portali i aplikacji randkowych, które mają pomóc w znalezieniu drugiej połówki. Nie mam w tym nic złego, jednak trzeba uważać – nigdy nie wiadomo, czy ktoś po drugiej stronie ekranu nie mija się z prawdą. O internetowych oszustach i manipulatorach rozmawialiśmy z Łukaszem Kacą, trenerem odczytu kłamstwa.