Historia pani Aleksandry Kondraciuk mrozi krew w żyłach. Kobieta nad ranem poczuła, że odeszły jej wody. Towarzyszące temu mocne skurcze zmusiły ją do porodu w domu. Już kilka minut po przyjściu na świat dziecka rodzice rozpoczęli walkę o życie syna. "To był przypływ adrenaliny, mówiłam, że muszę go ratować, on musi żyć" – wspomina mama Miecia.
Osiedle w Ostrołęce - to właśnie tu mieszka Iwona ze swoją rodziną. Kobieta, która zaledwie w ciągu roku urządziła piękne mieszkanie w stylu boho. Jego zdjęcia zamieściła na naszej grupie "Odpicowane mieszkanie" na Facebooku, a Kasia Jaroszyńska stawiła się na miejsce, aby dowiedzieć się nieco więcej o pięknych wnętrzach.
Zaborek to usytuowany na ponad 70 ha kompleks zabytkowych obiektów w starej drewnianej architekturze. To w tamtejszej leśniczówce mieszkał kilkanaście lat z rzędu Charlie Watts z The Rolling Stones, a obok w wiatraku spała Alia, księżniczka Jordanii. Do częstych odwiedzin przekonała ich pewna polska rodzina.
Choć nie skończył jeszcze trzydziestu lat życia, Maciek Janowski może się już pochwalić tytułami mistrzowskimi zdobytymi w różnych częściach świata. Bez niego polski żużel nie byłby tym, czym jest obecnie. Może ktoś kiedyś nakręci o nim film? Nie zabraknie tam adrenaliny.
Magdalena Telecka to niedoszła pani inżynier, która obudziła w sobie artystyczną duszę. Jej stylizowane, niebanalne krzesła i fotele zdobywają fanów nie tylko w Polsce. - Tworzy coraz piękniejsze dzieła, ponieważ ona to robi z wielką pasją, z wielkim zaangażowaniem, oddaniem - powiedziała koleżanka designerki, Marta Dudek.
Sebastian Steyer to jeden z najlepszych profesjonalnych zawodników darta w Polsce. Gracz regularnie zdobywa punkty w prestiżowym rankingu BDO i reprezentuje nasz kraj na turniejach międzynarodowych. Do jego największych sukcesów należy uczestnictwo w mistrzostwach świata BDO 2020.
Na deskę zaciągnęła ją siostra, teraz jest przyszłą nadzieją reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich. Nelly Zarzycka to 11-letnia skaterka, która bez deskorolki już nie wyobraża sobie życia. Czy w najbliższych latach powalczy o mistrzowski medal?
2300 gatunków na świecie i jeden żyjący w Polsce. Po latach powróciły i wprowadziły spore zamieszkanie. Modliszki, czyli najsłynniejsze owady-kanibale możemy spotkać już nie tylko w parkach, ale także w naszych domach. Co robić, kiedy staniemy z nimi "twarzą w twarz"? Na to pytanie odpowiedziała entomolog, Ewa Sady.
Ich pasją jest pokazywanie opuszczonych miejsc. Tym razem wybrali się do Fukushimy - miasta, w którym w 2011 roku doszło do katastrofy elektrowni atomowej. Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski opowiedzieli nam o miejscach, w których zatrzymał się czas.
Na co dzień nauczyciel akademicki, po godzinach - pasjonat fotografii. Piotr Durak odkrywa z aparatem wyjątkowe miejsca, dawno zapomniane przez ludzkość. Skąd wziął się u niego pomysł na taką fotografię? Jaki jest jego największy cel? O tym opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN, Stefanii Kulik.
Jedni zbierają znaczki, monety czy płyty winylowe, natomiast Kamil Mączkowski kolekcjonuje rośliny. I to nie byle jakie, bo z całego świata, których ceny mogą zaskakiwać. Nam opowiedział o swojej niezwykłej pasji i związanych z nią obowiązkami.
Małgorzata i Kamil Kowalewicz to małżeństwo podróżników, które pokazuje, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do realizacji swoich pasji. O swoich wyprawach na dwóch nogach i czterech kółkach opowiedzieli widzom Dzień Dobry TVN.
Sake to popularne w Japonii wino ryżowe. W Kraju Kwitnącej Wiśni picie tego napoju związane jest z całym rytuałem. Poznaj sake i zobacz, jak samodzielnie zrobić je domu.
Po wakacjach białe ubrania wyglądają nieestetycznie. Są poszarzałe i poplamione od lodów, owoców czy kolorowych napojów. O tym, jak przywrócić im świeżość i biel mówiła w Dzień Dobry TVN, autorka poradników, Małgorzata Świgoń.
Odpowiednia dieta kota jest ważna, aby zapewnić mu zdrowie i dobre samopoczucie. Produkty takie jak czekolada, szpinak, cebula nie tylko szkodzą zwierzęciu, ale są dla niego wręcz trujące. Kota nie należy również karmić resztkami z obiadu, a także podawać mu surowej wieprzowiny, od której pupil może zarazić się wirusem wywołującym wściekliznę rzekomą.
Gabriela przyszła na świat z niezwykle bujną czupryną, co wzbudziło sensację wśród personelu medycznego, który do tej pory nie widział noworodka obdarzonego tyloma włosami. Od tego czasu dziewczynka stała się również bohaterką lifestylowych portali i zyskała rzeszę fanów. Sprawdziliśmy, jak Gabi wygląda półtora roku po narodzinach.
7-letni Miłosz Pałaszewski może być dla nas prawdziwym wzorem, gdy zabraknie nam sił do działania. Mimo swojej niepełnosprawności, przeszedł z rodzicami całą grań Tatr Niżnych. Z chłopcem i jego tatą spotkała się nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Świeżo upieczeni rodzice często nie do końca wiedzą, jak ubierać noworodka do snu. Właściwie dobrana odzież, w której maluch ma spać, jest kluczowa dla jego efektywnego odpoczynku. Powinna więc zapewniać komfort i ciepło.
Rozpoczął się wrzesień, a dla dzieci oznacza to powrót do szkolnych ławek. Rodzicom, którzy w popłochu kompletują swoim pociechom wyprawkę, kilku cennych wskazówek udzieliła Magdalena Kordaszewska. Na jakie rzeczy zwróciła uwagę w rozmowie z Marcinem Prokopem?
Obecnie głośno mówi się o konieczności troski o otaczające nas środowisko. Obok tematu segregacji śmieci ważny jest także ten dotykający oszczędzania wody. Do odpowiedzialnego zachowania zachęcają warszawska radna Anna Auksel-Sekutowicz oraz znane osoby, w tym Laura Breszka. Obie panie pojawiły się w Dzień Dobry TVN.
Rozrywka to nieodłączny element życia każdego z nas. Pozwala cieszyć się relaksem, ucieczką od problemów dnia codziennego i beztroską zabawą, którą często przeżywamy wraz z najbliższymi. Poszukujesz wyjątkowych wrażeń i uwielbiasz dreszczyk adrenaliny? Jeśli tak, Majaland Kownaty to miejsce, które musisz odwiedzić! Czekają tam na Ciebie niesamowite atrakcje, które sprawią, że zapragniesz cieszyć się nimi znacznie dłużej niż przez kilka godzin i poczujesz, że po prostu musisz tam wrócić!
Nie od dziś wiemy, że pozory mogą mylić, zwłaszcza w świecie przyrody. Dowodzi tego lipthos, wyjątkowa roślina, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe kamienie. Nie jest to jednak jedyny przykład dziwnych tworów natury. Dowiedz się, jakie rośliny zasługują na miano dziwolągów.
Czy góralszczyzny można się nauczyć? Postanowił to sprawdzić nasz prowadzący Damian Michałowski. W próbach towarzyszyła mu "adoptowana" góralka Paulina Krupińska-Karpiel oraz Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin.
Ile razy zdarzyło ci się, że bałagan w szkatułce na biżuterię i poplątane wisiorki uniemożliwiły ci założenie ulubionego naszyjnika? W tym odcinku cyklu "Sama to ogarniesz" Agnieszka Witkowska pokaże, jak zreorganizować swoje błyskotki tak, żebyś zawsze mogła dodać blasku swojej stylizacji.
Jej niezwykły talent dostrzegł sam David Cameron. Natalia Talkowska ma wyjątkowy dar szybkiego rysowania. Specjalnie dla nas, z okazji 15-lecia programu, stworzyła wyjątkową grafikę.
Podróż po Polsce - w taki sposób chce świętować 15. urodziny Dzień Dobry TVN nasza nowa para prowadzących, czyli Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak- Starak. W Dzieńdobrobusie zamierzają się spotykać z niezwykłymi, inspirującymi ludźmi i wysłuchiwać ich historii. Oto nasz niebiesko-żółty Jelcz 043, czyli legendarny "Ogórek".
W czerwcu ukazał się prestiżowy przewodnik gastronomiczny Michelin. W tym roku na liście najlepszych restauracji znalazła się krakowska Bottigliera 1881, która tym samym oficjalnie dołączyła do grona najlepszych lokali kulinarnych na świecie. To już trzecia gwiazdka Michelin w Polsce. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik postanowili osobiście odwiedzić restaurację i porozmawiać z jej szefem kuchni, Przemkiem Klimą.
W Dzień Dobry TVN nie brakuje emocji i wzruszeń. Podczas emisji naszego programu wielokrotnie byliśmy świadkami zaręczyn. Dziś rozmawialiśmy z jedną z par, która w 2015 roku na antenie powiedziała sobie „tak”. Jak wspominają ten emocjonujący dzień?
Pierwszy dzwonek już tuż tuż. Pojawia się pytanie o bezpieczeństwo dzieci i zachowanie ostrożności w dobie koronawirusa. Czy placówki oświatowe w przededniu rozpoczęcia roku szkolnego są gotowe na przyjęcie uczniów?
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Dlatego w trosce o stan zdrowia malucha powinno się zwracać uwagę na wszystkie niepokojące symptomy. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z nich, takie jak np. zimne rączki u niemowląt, są stanami fizjologicznymi.