Jose Manuel Vasquez jest właścicielem baru, który w czasie pandemii koronawirusa zaczął rozdawać posiłki potrzebującym. - To wspaniałe uczucie pomagać ludziom, którzy są ci za to wdzięczni. Kiedy wiesz, że jedyne co dzisiaj zjedzą, to to, co im dasz - stwierdził Jose.
To zwierzęta skryte i płochliwe, dlatego najtrudniejsze do obserwacji. Niektóre dożywają nawet 200 lat. O niezwykłym świecie żółwi błotnych opowiadał w naszym programie leśnik i filmowiec Marcin Kostrzyński, prowadzący cykl "Marcin z lasu".
Jak połączyć aktywność fizyczną i pomoc potrzebującym? Odpowiedź na to pytanie znają Paweł Jarosz i Paweł Warzocha, którzy w dwa tygodnie zamierzają pokonać kajakiem 500 km. Na co przeznaczą zebrane pieniądze?
Po zabójstwie George’a Floyda przez cały świat przeszła fala demonstracji przeciwko rasizmowi. Dyskryminacja jest problemem, z którym niestety wciąż muszą się mierzyć osoby o innym kolorze skóry. Także te mieszkające w Polsce. Na co dzień doświadczają przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Przyszedł czas, żeby to zakończyć.
Tomasz Piskorz zbudował dwuosobowy, czterokołowy rower, wspomagany silnikiem elektrycznym własnej konstrukcji. Jak działa ta futurystyczna maszyna? O tym jego twórca opowiadał w naszym programie.
Szymon Radzimierski to podróżnik, aktor, łowca przygód, autor książek i mówca motywacyjny. Ma zaledwie 13 lat, a na koncie więcej doświadczeń niż niejeden dorosły. W naszym programie Szymon wspominał podróż do Kenii. To była wyjątkowa wyprawa, podczas której jego rodzice adoptowali dwóch chłopców.
Niepowtarzalny dźwięk i klasyczny styl. Gramofony przeżywają prawdziwe odrodzenie, bo coraz więcej osób chce wsłuchiwać się w płynące z nich analogowe dźwięki. Są też tacy, dla których kolekcjonowanie adapterów stało się czymś więcej niż tylko pasją. Poznajcie Barbarę Pieniak-Mikułę i Marcina Mikułę – małżeństwo, które o gramofonach wie wszystko.
Niesamowitego wyczynu dokonała Julia Modzelewska ze Zgorzelca. Jako jedyna w swoim przedziale wiekowym wykonała nurkowanie na Morzu Bałtyckim, schodząc na głębokość około 16 metrów na wrak "Groźny". Po 35 minutach pod wodą ustanowiła rekord i została najmłodszym płetwonurkiem na Bałtyku, który jest uznawany za jeden z najbardziej wymagających akwenów świata. O nietypowej pasji odważna dziewczynka i jej tata opowiadali w naszym programie.
Egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się w innym terminie, niż planowano. Koronawirus wymusił przesunięcie terminu z kwietnia na 16 czerwca. Egzaminu nie można nie zdać, ale jego wyniki są ważne przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. O stresie z nim związanym opowiadali rodzice ósmoklasistów - aktorka Aneta Todorczuk i wokalista Szymon Wydra.
Niedawno skończył sześć lat. Z tej okazji postanowił zrobić coś dobrego i pomóc wiewiórkom, które potrzebują zaopiekowania. Z pomocą mamy założył zbiórkę. Poznajcie Piotrusia i jego wyjątkową historię.
Wakacje na wsi to bezpieczny sposób na spędzenie urlopu. Niewielkie gospodarstwa agroturystyczne stanowią doskonałą alternatywę dla hoteli. Dodatkowo ich położenie na peryferiach dużych ośrodków, w otoczeniu przyrody, pozwoli na zachowanie bezpiecznych dystansów między ludźmi. O zaletach agroturystyki opowiadał podróżnik Michał Cessanis.
Gdzieś pomiędzy Mikołajkami a Rucianem-Nidą istnieje osada wyjęta z czasów, gdy ludzie żyli jeszcze w zgodzie z naturą. To Kadzidłowo, raj na ziemi, który stworzyli sobie Danuta i Krzysztof Worobiec.
Zbliżające się wakacje będą inne niż dotychczas. Więcej czasu będziemy spędzać na działkach i w ogrodach. Żeby zająć dzieci, a przede wszystkim dostarczyć im rozrywki, warto zrobić piaskownicę. A jak ją wykonać? Doradza Darek „Stolarz” Wardziak.
Wyższe kryterium dochodowe oraz zasada „złotówka za złotówkę” przy ustalaniu prawa do świadczeń. To najważniejsze zmiany w funduszu alimentacyjnym, które przyjęto w rozszerzonej tarczy antykryzysowej. O szczegółach nowych zapisów rozmawialiśmy z adwokat Karoliną Pawlikowską.
Rząd poluzował obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dlatego coraz więcej par decyduje się na ślub, który był planowany kilka miesięcy albo nawet lat wcześniej. Niektórzy obawiają się jednak zdrowie swoje i gości, więc wolą przełożyć wesele. Czy mogą to zrobić? Wątpliwości rozwiewa adwokat Eliza Kuna.
Taki dom na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie należą do cierpliwych. Po przywiezieniu takiego domu można wprowadzić się do niego niemalże od razu, jeszcze tego samego dnia. To jednak nie jedyny pozytyw płynący z zamieszkania w domu mobilnym. O innych opowiedział w Dzień Dobry TVN Michał Biegański, właściciel takiego przenośnego lokum.
Pogoda w długi czerwcowy weekend nas rozpieszcza. Świeci słońce, a termometry po raz pierwszy w tym sezonie pokazują 30 stopni. O ile upał nie przeszkadza tym, którzy wypoczywają na łonie natury, o tyle tym, którzy wolne dni spędzają w mieszkaniu, może mocno dać się we znaki. Jak obniżyć temperaturę we wnętrzu? Wśród najskuteczniejszych sposobów są wentylatory i klimatyzatory, które schłodzą mieszkanie i przyniosą nam ulgę.
Lubimy podziwiać ich piękne, kolorowe skrzydła. Zachwycamy się, kiedy blisko przelatują. Niestety, duża część motyli już wyginęła. Jak zbudować dla nich budki lęgowe? Pokazał nam to krok po kroku Jacek Bożek, działacz na rzecz ochrony środowiska.
Ta rodzina bezinteresownie pomaga dzikim zwierzętom. Choć właścicielka domu nigdy nie liczyła przybyszów, jest ich całkiem sporo. Po podwórku chodzą m.in. dwa listy, sarna, myszołowce towarzyskie, dwa kruki, mnóstwo psów i kotów, trzy konie oraz koza. Skąd pomysł na oswajanie dzikich przyjaciół?
Pracowni luster jest coraz mniej, dlatego te wciąż istniejące stają się prawdziwymi ewenementami. Jedną z nich prowadzi Adam Rojewski. Na warszawskiej Tamce odwiedził go Michał Nobis, który był świadkiem procesu powstawania lustra.
W Polsce nietrudno o zapierające dech krajobrazy, urokliwą architekturę czy piękne zabytki. Nie brakuje także miejsc tajemniczych i wciąż nieodkrytych, które rzadko pojawiają się w przewodnikach turystycznych. Z podróżnikiem Robertem Szulcem rozmawialiśmy o mało znanych obiektach, które warto zobaczyć w naszym kraju.
Lato to tradycyjnie czas zawierania ślubów i hucznych wesel. Złośliwi czasem twierdzą, że wypowiadając sakramentalne "tak", godzisz się nie tylko na wspólne życie z przyszłym mężem bądź żoną, ale również z jego mamą, czyli teściową. Jak z nią postępować? O tym opowiedziała nam psycholog Marzena Mawricz oraz rodzina: Anna Staśko i jej teściowa Agnieszka Staśko.
Porzucone i zapomniane, były budowane na wypadek III Wojny Światowej. Tylko w Nowej Hucie w latach 50. powstało aż 270 schronów. Kilka z nich odwiedził nasz reporter Marcin Sawicki. Historia tych budynków robi wrażenie.
W parny dzień, po nocnej burzy wyjątkowo intensywnie czujemy wszelkie ziołowo-kwiatowe zapachy. O tej porze roku swą woń roztaczają m.in.: jaśminowce wodne, róże wielokwiatowe, piwonie czy wieczorniki damskie. Jeśli chcemy cieszyć się tymi aromatami w gorące, letnie dni wystarczy, że założymy w naszym ogródku zielnik. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” zademonstrował nam, jak się to robi.
Nie zawsze trzeba przeprowadzić remont, żeby zmienić wygląd i styl naszych wnętrz. Czasem wystarczy użyć odpowiedniej tkaniny. Zasłony, dywany, poduszki i narzuty na łóżka potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim można się bawić wzorami i kolorami. Tylko jak to robić? Sekret zdradziła nam Ewa Mierzejewska.
Są kwiaty, które przepięknie kwitną od wiosny do jesieni, a na dodatek można je wykorzystywać do pielęgnacji urody i w celach prozdrowotnych. Jednym z nich jest hibiskus. Herbatka z tej rośliny obniża ciśnienie, pomaga w odchudzaniu oraz wzmacnia odporność, a kremy i toniki wspaniale wygładzają skórę i działają przeciwstarzeniowo. O hodowli i zastosowaniu hibiskusa opowiedziała nam Agnieszka Cegielska.
Nauka komend to nie tylko trening posłuszeństwa, ale także zabawa oraz tworzenie więzi między psem i jego właścicielem. Chcąc nauczyć swojego czworonoga nowych sztuczek dobrze jest znać odpowiednią technikę. Jedną z najbardziej podstawowych komend jest aportowanie, którą zaprezentował nam instruktor Radek Ekwiński.
Anna Marek-Cycoń jest wodzirejką. Swój talent do prowadzenia zabaw postanowiła wykorzystać w dobrym celu - zapragnęła pomóc ludziom w znalezieniu drugiej połówki. Dlatego zaczęła organizować "boskie imprezy", o których opowiedziała w naszym programie.
Marian Teodorczyk ma 92 lata i jest najprawdopodobniej najstarszym fryzjerem w Polsce. Od blisko siedmiu dekad sześć razy w tygodniu otwiera swój zakład w Strzegomiu, by zadbać o męskie fryzury. Zobacz, jak wygląda jego praca.
Mrożąca krew w żyłach historia wydarzyła się na jednym z wrocławskich osiedli. Z toalety w mieszkaniu wypełzł pyton królewski, który prawdopodobnie uciekł z domu swojego właściciela. Jak do tego doszło? Odwiedziliśmy Zbysława – takie imię nadali mu opiekunowie – w schronisku dla zwierząt.