Klimatyczne mieszkanie restauratora w sopockiej kamienicy. "Cenię sobie niesztampowe myślenie"

Odpucowane mieszkanie - kuchnia jest sercem domu
Sopot to miasto starych willi i kamienic. Wnętrze jednej z nich odwiedziliśmy w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Gaweł Czajka pokazał widzom swoje wymarzone lokum i opowiedział o jego długotrwałym remoncie.

Remont mieszkania w kamienicy

Gaweł Czajka jest wielkim miłośnikiem kamienic, dlatego też marzył o mieszkaniu w jednej z nich. Gdy już mu się to udało, w swoich czterech kątach starał się zachować stare elementy, równocześnie wprowadzając sporo nowoczesności.

- Moja miłość do starych budynków jest ogromna. Fascynacja takimi miejscami zawsze raduje . (...) To wnętrze predysponowało do tego, żeby jak najwięcej zachować, żeby każdy detal jedynie odrestaurować - powiedział w Dzień Dobry TVN właściciel lokum.

Remont mieszkania robił przez rok i 2 miesiące. Udało mu się zachować większość sztukaterii i zdobień.

- Udało się znaleźć artystkę, która jest lokalnym rzemieślnikiem i która tydzień poświęciła na bardzo żmudną pracę, żeby te wszystkie elementy pięknie odrestaurować - zdradził Gaweł.

Oryginalne dodatki w mieszkaniu

Właściciel zdecydował się na większość mebli robionych na zamówienie. Są lekkie, nie przytłaczają wnętrza i idealnie pasują do klimatu kamienicy.

- To wszystko pomogła mi zrobić kaszubska stolarnia , która według projektów, które rozrysowywałem, zrealizowała projekt - opowiadał Gaweł Czajka.

Uwagę zwracają także oryginalne lampy. Choć każda z nich jest inna, to wszystkie są w jednym stylu.

- Są faktycznie dziwaczne , bo bardzo cenię sobie - i we mnie, jak i w ludziach - takie trochę niesztampowe myślenie - tłumaczył.

Gaweł Czajka jest restauratorem, dlatego też w robionej na wymiar kuchni, obok pięknego blatu, który stanowi miejsce spotkań w mieszkaniu, jest aż 8 palników i 3 piekarniki.

- To przedłużenie mojej ogromnej pasji - zdradził.

Nowoczesne elementy mieszkania w świetny sposób łączą się z tymi retro. Można to zauważyć również w nieskazitelnie białej łazience, w której jest 100-letnia umywalka.

- Ta biel jest świetną płaszczyzną do tego, żeby pięknie zagospodarować detale, które są niby niewielkie, ale znaczące - dodał Gaweł Czajka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

podziel się:

Pozostałe wiadomości