kamienica

  kamienica

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Legnicy. Tam w jednej z kamienic kryje się urokliwe mieszkanie, w którym potencjał starego budownictwa, wykorzystała jego właścicielka Joanna Król. Jak Wam się podoba taki styl?

  Na początku marca, w wyniku wybuchu gazu runęła kamienica w Poznaniu. W ruinach budynku znaleziono ciała pięciu osób, a 21 zostało rannych. Pan Marek Stanisławski własnymi rekami odkopał z gruzów swoją żonę Izabelę i córkę Zuzię. Jak czuje się teraz Zuzia, która po wybuchu przez kilka dni nie otwierała oczek ze strachu? Rodzina mieszka tymczasowo w hotelu. Na jaka pomoc mogą tu liczyć? Jak wygląda sprawa ze znalezieniem rodzinie owego mieszkania? Z rodziną Stanisławskich rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  O szczegółach sprawy, którą żyje cała Polska opowiedział nam Norbert Kowalski, dziennikarz Głosu Wielkopolskiego. Jakie były przyczyny morderstwa, do którego doszło w poznańskiej kamienicy? Czy eksplozję spowodował gaz, czy może materiały wybuchowe? Co wiemy o przyczynach tragedii? Zobaczcie!

  To małżeństwo nie boi się wyzwań. Agnieszka i Artur po kilku latach wrócili ze Szkocji do Polski, kupili kamienicę, która była ruiną, sami ją wyremontowali, zrobili w niej osiem mieszkań i w jednym zamieszkali. Ich mieszkanie ma 115 metrów kwadratowych i ogromny taras, z którego roztacza się malowniczy widok. Swoje miejsce na ziemi pokazali dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej. Zobaczcie to wnętrze, bo robi wrażenie!

  Od wielu lat głośno jest o nabywcach kamienic, którzy - chcąc pozbyć się lokatorów - doprowadzają nieruchomości do ruiny, podwyższają czynsz, a nawet nękają. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Olgę Rembowską, aby spytać, czy mieszkańcy tych budynków mogą skutecznie bronić się przed tego typu procederem. Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę najmu?

  Ewa van der Veer została właścicielką jednej z lubelskich kamienic. Budynek został postawiony na początku XX wieku. Pani Ewa oprowadziła po nim reporterkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Jaroszyńską. Co wyjątkowego jest w kamienicy i mieszkaniu zajętym przez Panią Ewę i jej męża?

  W Łodzi na Piotrkowskiej 3 stłuczone lustro nie przynosi pecha! Dlaczego? Sprawdził to prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Podoba Wam się "kamienica oblana srebrem"?

  Jak kamienica, w której mieści się redakcja Dzień Dobry TVN wyglądała kiedyś? Jak zmieniała się przez lata, by w końcu uzyskać aktualny wygląd? Z pomocą Pawła Chmurzyńskiego przestawiamy fascynujące, zminaturyzowane oblicze słynnej warszawskiej kamienicy.