kamienica

  Samotna i schorowana rencistka mieszka bez łazienki, ciepłej wody i kuchni. Kamienica, w której znajduje się zajmowany przez nią lokal, jest przedmiotem postępowania spadkowego. Nikt z przyszłych właścicieli nieruchomości nie poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczeństwo lokatorów.

  Mieszkańcy łódzkiej kamienicy przez lata inwestowali olbrzymie pieniądze w remont budynku.

  W jednej z kamienic w Chełmnie zalęgły się prusaki, które zmieniły życie mieszkańców w koszmar. Źródłem problemu jest lokal, w którym mieszka nieporadna para z trójką dzieci.

  Marianna i Włodzimierz są właścicielami nieruchomości w centrum dużego miasta. Mieszkają jednak bez prądu, wody i ogrzewania. Za taki stan rzeczy obwiniają urzędników.

  Jeżyce to jedna z najpiękniejszych dzielnic Poznania. Odnajdziemy tam wiele starych kamienic. W jednej z nich mieszka Iga Wyżkiewicz, miłośniczka stylu vintage i pięknych przedmiotów.

  Mieszkańcy jednej z kamienic w centrum Łodzi żyją na placu budowy. Zrujnowany budynek zagraża życiu mieszkańców, z których zdaniem nie liczy się właściciel. Sprawie przyjrzeli się reporterzy "Uwagi".

  Mirosława Sochaczewska ma 75 lat. W jej mieszkaniu jest tak zimno, że zmuszona jest spać w czapce, pod dwiema kołdrami. Kobieta jest jedną z ostatnich mieszkanek kamienicy, która wymaga remontu. Lokatorka uważa, że właściciel budynku próbuje się jej pozbyć. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  "Ugryzły mnie w kolano, twarz i plecy. Wszystko mnie swędziało" - pani Małgorzata żali się reporterom "Uwagi". Kobieta i sąsiedzi są bezsilni. Od roku bezskutecznie walczą z insektami. Podczas realizacji materiału na miejscu pojawili się przedstawiciele zarządcy kamienicy. Co powiedzieli dziennikarzom? Okazuje się, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Co w tej sytuacji mogą zrobić zdesperowani mieszkańcy?

  ."Chciałam, żeby było niestandardowo"

  W jednej z kamienic na łódzkich Bałutach pojawiła się plaga szczurów. Mieszkańcy boją się wchodzić do własnych mieszkań i korzystać z toalet. - Zrobiły dziurę w suficie i spadały na stół. Potem zaczynały ganiać po podłodze - powiedział jeden z mieszkańców. Lokatorzy skarżą się, że nie ma administratora, więc nikt nie zajmuje się podstawowymi naprawami.

  "Stare elementy sprawiły, że chcieliśmy tu zostać"

  Właściciel mieszkania, które od wielu lat wynajmuje pani Jadwiga, pewnej soboty zabrał drzwi wejściowe. Schorowana 77-latka nie może teraz wychodzić, a nocą czuwa przy świeczce. Kobieta zaalarmowała reporterów programu Uwaga! TVN.

  Szmulki uchodzą za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Warszawie. To właśnie tutaj, w starej kamienicy, mieszka Magdalena Śliwka. Kobieta zaprosiła nas do siebie, aby w ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazać swoje lokum.

  Sopot to miasto starych willi i kamienic. Wnętrze jednej z nich odwiedziliśmy w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Gaweł Czajka pokazał widzom swoje wymarzone lokum i opowiedział o jego długotrwałym remoncie.

  Niezwykłe 180-metrowy lokal stał się bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Wnętrze pełne przestrzeni i oryginalnych mebli vintage zachwyciło Katarzynę Jaroszyńską. Alicja i Karol Łukaszewicz urządzali je samodzielnie.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska ze swoim cyklem "Odpicowane mieszkanie" zawitała do kamienicy na warszawskiej Pradze. Choć lokum Marcina Osińskiego ma zaledwie 70 m2 jest absolutnie magicznym wnętrzem. Wszystko dlatego, że w środku znajdują się setki roślin.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska trafiła na spokojną ulicę w górnym Sopocie z kamienicami z początku XX wieku. To właśnie tam mieszkają Katarzyna i Dariusz Antończyk z trójką swoich pociech. Jakiś czas temu zamieścili oni na facebookowej grupie "Odpicowane mieszkanie" zdjęcia swojego lokum. Teraz pokazali je przed kamerami.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Legnicy. Tam w jednej z kamienic kryje się urokliwe mieszkanie, w którym potencjał starego budownictwa, wykorzystała jego właścicielka Joanna Król. Jak Wam się podoba taki styl?

  Na początku marca, w wyniku wybuchu gazu runęła kamienica w Poznaniu. W ruinach budynku znaleziono ciała pięciu osób, a 21 zostało rannych. Pan Marek Stanisławski własnymi rekami odkopał z gruzów swoją żonę Izabelę i córkę Zuzię. Jak czuje się teraz Zuzia, która po wybuchu przez kilka dni nie otwierała oczek ze strachu? Rodzina mieszka tymczasowo w hotelu. Na jaka pomoc mogą tu liczyć? Jak wygląda sprawa ze znalezieniem rodzinie owego mieszkania? Z rodziną Stanisławskich rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  O szczegółach sprawy, którą żyje cała Polska opowiedział nam Norbert Kowalski, dziennikarz Głosu Wielkopolskiego. Jakie były przyczyny morderstwa, do którego doszło w poznańskiej kamienicy? Czy eksplozję spowodował gaz, czy może materiały wybuchowe? Co wiemy o przyczynach tragedii? Zobaczcie!

  To małżeństwo nie boi się wyzwań. Agnieszka i Artur po kilku latach wrócili ze Szkocji do Polski, kupili kamienicę, która była ruiną, sami ją wyremontowali, zrobili w niej osiem mieszkań i w jednym zamieszkali. Ich mieszkanie ma 115 metrów kwadratowych i ogromny taras, z którego roztacza się malowniczy widok. Swoje miejsce na ziemi pokazali dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej. Zobaczcie to wnętrze, bo robi wrażenie!

  Od wielu lat głośno jest o nabywcach kamienic, którzy - chcąc pozbyć się lokatorów - doprowadzają nieruchomości do ruiny, podwyższają czynsz, a nawet nękają. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy adwokat Olgę Rembowską, aby spytać, czy mieszkańcy tych budynków mogą skutecznie bronić się przed tego typu procederem. Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę najmu?

  Ewa van der Veer została właścicielką jednej z lubelskich kamienic. Budynek został postawiony na początku XX wieku. Pani Ewa oprowadziła po nim reporterkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Jaroszyńską. Co wyjątkowego jest w kamienicy i mieszkaniu zajętym przez Panią Ewę i jej męża?

  W Łodzi na Piotrkowskiej 3 stłuczone lustro nie przynosi pecha! Dlaczego? Sprawdził to prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Podoba Wam się "kamienica oblana srebrem"?

  Jak kamienica, w której mieści się redakcja Dzień Dobry TVN wyglądała kiedyś? Jak zmieniała się przez lata, by w końcu uzyskać aktualny wygląd? Z pomocą Pawła Chmurzyńskiego przestawiamy fascynujące, zminaturyzowane oblicze słynnej warszawskiej kamienicy.