Sylwia i Rafał odnowili mieszkanie w kamienicy. "Stare elementy sprawiły, że chcieliśmy tu zostać"

Odpicowane mieszkanie - urzekł ich stary duch
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sylwia Stankiewicz i Rafał Wiśniewski mieszkają w Szczecinie. Ich ponad stumetrowe lokum znajduje się w starej kamienicy. Dlaczego zdecydowali się kupić i wyremontować akurat to mieszkanie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Mieszkanie w starej kamienicy

Mieszkanie, w którym mieszkają Sylwia Stankiewicz i Rafał Wiśniewski, ma 113 metrów kwadratowych i znajduje się w starej kamienicy w Szczecinie. - Jesteśmy miłośnikami kamienic, ale do tego mieszkania trafiliśmy trochę z przypadku. Jak tylko otworzyliśmy do niego drzwi, wiedzieliśmy, że będzie nasze - wspominała właścicielka w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską.

W mieszkaniu urzekła ich nie tylko energia mieszkania, ale także oryginalne sztukaterie, podłoga czy pianino, które zostało po poprzednich właścicielach. - Te wszystkie stare elementy sprawiły, że chcieliśmy tu zostać - dodała Sylwia.

Jednak tym, co w salonie najbardziej rzuca się w oczy, jest stary kaflowy piec. - Piec jest oryginalny i wcześniej znajdował się w innym pomieszczeniu, tam, gdzie obecnie mamy sypialnię. Choć w tym momencie pełni funkcję czysto ozdobną, to jest w pełni działającym piecem - podkreślał Rafał.

Co wyróżnia mieszkanie w kamienicy?

Na uwagę zasługują również oryginalne sztukaterie. Szczególnie piękna jest ta, która znajduje się na suficie w sypialni. - To najładniejsza sztukateria w mieszkaniu, była też najbardziej ukryta. Jej czyszczenie zabrało nam najwięcej czasu - opowiadała Sylwia.

Sypialnię wyróżnia także tapeta na jednej ze ścian. - Za nią kryje się nasza garderoba. Wzór tapety wybrany był już na samym początku, natomiast długo nie mogłam zdecydować się na jej kolor. Mieszkanie jest bardzo jasne, więc w końcu zdecydowałam się na taką, która pozwoli to trochę przełamać - tłumaczyła.

Ostatnim pomieszczeniem, które para pokazała naszej reporterce, był gabinet. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim bardzo ładny. - Nie wyobrażam sobie pracować w nieładnej przestrzeni. Pracuje się dużo przyjemniej, jeśli otaczają cię przedmioty, które cieszą oko. I tak trafiły tutaj zegar i mandolina, które należały do mojego pradziadka oraz radiola od mojej cioci - mówiła właścicielka mieszkania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Katarzyna Jaroszyńska

podziel się:

Pozostałe wiadomości