wnętrze mieszkania

  Mieszkanka jednego z warszawskich bloków udowadnia, że podczas urządzania wnętrz nie trzeba inspirować się jednym stylem, a można kilkoma jednocześnie. Milena Filipek pokazała swoje lokum w cyklu "Odpicowane mieszkanie" i zachwyciła Katarzynę Jaroszyńską.

  Częstą praktyką jest projektowanie wnętrz w taki sposób, by pasowały do osobowości właściciela. Nowością jest natomiast ich zgodność z typem urody. Na czym polega ten zabieg? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o nim kreator wizerunku, Elżbieta Lepianka oraz architektka wnętrz, Agnieszka Balicka.

  Dorota Szelągowska o urządzaniu mieszkań wie wszystko. W telewizji możemy oglądać, jak zmienia czyjeś cztery kąty w przytulne lokum, a w mediach społecznościowych podejrzeć, jak wygląda jej mieszkanie. Tym razem dziennikarka i projektantka wnętrz pokazała swój zielony kącik w stylu jungalow.

  Czy chęć posiadania nowej lampy musi oznaczać wyprawę do sklepu z meblami? Otóż nie! Niewielkim nakładem środków i sił możemy ją zrobić sami. Jak? W naszym cyklu "Sama to ogarniesz" - krok po kroku - pokazujemy, jak to zrobić.

  Sopot to miasto starych willi i kamienic. Wnętrze jednej z nich odwiedziliśmy w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Gaweł Czajka pokazał widzom swoje wymarzone lokum i opowiedział o jego długotrwałym remoncie.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła jedną z podwarszawskich miejscowości. Państwo Kowalscy niedawno skończyli gruntowny remont. Efektami podzielili się na naszej grupie na Facebooku. Trzeba przyznać, że niektóre elementy wystroju wnętrz naprawdę zaskakują.

  Osiedle w Ostrołęce - to właśnie tu mieszka Iwona ze swoją rodziną. Kobieta, która zaledwie w ciągu roku urządziła piękne mieszkanie w stylu boho. Jego zdjęcia zamieściła na naszej grupie "Odpicowane mieszkanie" na Facebooku, a Kasia Jaroszyńska stawiła się na miejsce, aby dowiedzieć się nieco więcej o pięknych wnętrzach.

  Czasy, kiedy wszyscy mieli w domu meblościankę minęły. Jakie wnętrza lubią obecnie Polacy? Źródeł inspiracji jest wiele. Pomimo to, nasze mieszkania są do siebie bardzo podobne. Z czego to wynika? Okazuje się, że grupą aspirującą do najnowszych trendów są zazwyczaj ludzie po 30. Klasa średnia upodobała sobie minimalizm i styl skandynawski. Coraz częściej prosimy też o pomoc projektantów wnętrz. Na które pomieszczenia w domu wydajemy z kolei najwięcej pieniędzy?

  W pierwszym powakacyjnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Wrocław, gdzie mieszka pewne młode małżeństwo. Martyna i Grzegorz w 77-metrowym mieszkaniu zgromadzili ponad 40 obrazów, grafik i plakatów. Wnętrze zostało urządzone w nowoczesnym stylu, ale z elementami vintage. Martyna, która jest główną aranżerką mieszkania, meble z sieciówki przełamała perełkami znalezionymi na targu staroci. Efekt końcowy jest bardzo spójny. Nawet łazienka urządzona w stylu loftowym estetycznie współgra z resztą mieszkania. Zobaczcie wyjątkowe wnętrze Martyny i Grzegorza.

  W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Poznań. Łukasz Marcinkowski i Radosław Berent mieszkają w kamienicy, na prawie 120 metrach kwadratowych. Swoje mieszkanie urządzali z myślą o roślinach, to one odgrywają tu główną rolę. Bardziej od funkcjonalności Radek i Łukasz cenią sobie wygląd. Na co zwracają szczególną uwagę dokupując kolejny element dekoracyjny mieszkania? Naszą uwagę przykuła zwłaszcza gigantyczna galeria w salonie oraz miedziana ściana w kuchni, która daje przytulność i blask.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Malwinę i Roberta. Mieszkanie ma 57 metrów kwadratowych. Wnętrze jest bardzo kolorowe, pełno w nim pięknych przedmiotów, a motywem przewodnim jest fajanas z Włocławka. Skąd zamiłowanie do ceramicznej sztuki? Gdzie Malwina szuka inspiracji i czy Robert dobrze czuje się w takim kobiecym wnętrzu?

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła 4-osobową rodzinę z Elbląga. Joanna i Cezariusz Olszewscy mieszkają w bloku z wielkiej płyty z lat 50. W związku z tym, urządzając wnętrze chcieli wpisać się trochę w styl PRL. Gdzie Pani Joanna szuka starych mebli, które następnie własnoręcznie przerabia? I czy jej mąż godzi się na wszystkie jej aranżacyjne pomysły?

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Anita Wasilewska, która mieszka na 72 metrach kwadratowych. Właścicielka mieszkania lubi remonty, dlatego jej mieszkanie przechodzi metamorfozę średnio raz w roku. Po ostatniej zmianie w mieszkaniu dominuje styl Hamptons. Przypomnijmy, że Hamptons to amerykański, nadmorski kurort dla nowojorskich elit. Mieszkanie urządzone w tym stylu jest bardzo przytulne, ale jednocześnie eleganckie. Skąd pomysł, by zaaranżować wnętrze akurat w tym stylu? Panią Anitę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Balkon traktujemy często po macoszemu. Według projektantki wnętrz Dagmary Fajks, balkon to przedłużenie naszego mieszkania. Powinniśmy włożyć w niego tyle serca, ile włożyliśmy w urządzanie salonu czy sypialni. Balkon powinien być odzwierciedleniem tego, co dzieje się w mieszkaniu. Od czego zacząć? Czy tekstylia na balkonie to dobry pomysł? Jakie obecnie panują trendy? Z Dagmarą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Konstancja Mora Korytowska i Jurek Markowicz mieszkają w ponad 100-letniej kamienica. Para zakochała się we wnętrzu od pierwszego wejrzenia, choć mieszkanie nie wyglądało jak obecnie. Pomieszczenie przypominało gruzowisko. Konstancja i Jurek sami wyremontowali wnętrze. Jak mówią, remont zrobili po kosztach. Jednak wiele elementów w mieszkaniu zaskakuje. Skąd pomysł na łóżko bez nóg, chowany w ścianie stół, czy szklaną szybę w łazience? Ile czasu trwał remont?

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Emilia Łuniewska. Jej dom ma 160 metrów kwadratowych i jest urządzony w stylu skandie hoho. We wnętrzu dominuje biel, wzory etniczne oraz orientalne. Skąd to zamiłowanie do stylu boho? I gdzie bohaterka cyklu wyszukuje oryginalnych dodatków?

  W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Olgę i Łukasza, którzy mieszkają na 68 metrach kwadratowych. Wnętrze jest utrzymane w ciepłych bielach, beżach i szarościach. Za to, jak wygląda mieszkanie, w pełni odpowiada Olga, dla której urządzanie było ogromną frajdą. Czy mąż Olgi Łukasz zgadzał się na wszystkie pomysły aranżacyjne żony? Uwagę przykuwa zwłaszcza pokój dziecięcy, który jest dla dzieci leśnym rajem.