Sztuka dopasowywania wystroju wnętrz do stylu ubierania. "Tworzymy bardzo holistyczny wizerunek człowieka"

Aktualizacja:

Częstą praktyką jest projektowanie wnętrz w taki sposób, by pasowały do osobowości właściciela. Nowością jest natomiast ich zgodność z typem urody. Na czym polega ten zabieg? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o nim kreator wizerunku, Elżbieta Lepianka oraz architektka wnętrz, Agnieszka Balicka.

Pomysł na wnętrza pasujące do typu urody

Ela Lepianka i Agnieszka Balicka wspólnie stworzyły projekt Życiowe Metamorfozy. Postanowiły wspólnie odmieniać wizerunki klientów - nie tylko w szafie, ale i w mieszkaniu. Poznały się na internetowym seminarium i dostrzegły, że mają podobny styl pracy. Niedługo później połączyły siły.
- Ważne jest to, żeby pamiętać, że ubrania - a właściwie ich kolory - bezpośrednio wpływają na to, jak my wyglądamy, a kolory we wnętrzach wpływają na to, jak się czujemy . Dlatego my tak bardzo chcemy to łączyć i uświadamiać naszych odbiorców, że takie rzeczy istnieją - powiedziała w Dzień Dobry TVN Ela Lepianka.
mat. prasowe

Dopasowywanie wnętrz do stylu

Zarówno Ela, jak i Agnieszka wcześniej dostrzegały, że ich klienci często chcą zaprowadzić całkowite metamorfozy w swoim życiu. One wyszły im naprzeciw. Pragnęły, aby ludzie czuli się spójni ze sobą, a także z przestrzenią, w której żyją. Takie rozwiązania dają bowiem ogromny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli przestrzeń jest zgodna z naszym temperamentem, stylem życia i typem kolorystycznym, to jesteśmy szczęśliwsi.
- My tworzymy bardzo holistyczny wizerunek człowieka. I teraz nie chodzi w tym projekcie, żeby ubrania były w dokładnie takim samym kolorze jak wnętrza, ale czujemy spójność - powiedziała w naszym programie kreatorka wizerunku.
Architektka projektując wnętrze bierze pod uwagę to, kim jest klient, jaki prowadzi styl życia, w jakim miejscu znajduje się jego nieruchomość, jaka powinna być funkcjonalność przestrzeni, jaki styl preferuje i jaką kolorystykę lubi, a następnie kreatorka wizerunku ustala to, co danej osobie pasuje. Dlaczego? Ze względu na psychologię koloru - podświadomie czujemy się zdecydowanie lepiej we wnętrzach, które harmonizują z naszym typem urody oraz oddają nasz styl i charakter .
- Nam zależy na tym, żeby ludzie mieli świadomość, jak ważny jest typ urody przy projektowaniu wnętrza - dodała Ela Lepianka.
Według nich praca nad wizerunkiem zmusza do poukładania wielu aspektów życia, co daje wytchnienie oraz życiową harmonię. Wspólnymi siłami ustalają teraz idealne wnętrza nie tylko dla pojedynczych osób, ale także dla par. Zawsze kierują się typem urody, ale jeśli w parach one się różnią, wybierają elementy wspólne oraz style, które podobają się każdej osobie w danej parze.
mat. prasowe
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości