dekoracja wnętrz

  Słodkowodne akwarium roślinne niewiele różni się w sposobie zakładania i utrzymania od zbiornika z rybami. Aby cieszyć się widowiskowym efektem, trzeba jednak utrzymać odpowiednie parametry wody, zapewnić właściwe oświetlenie i nawożenie.

  Z żywicy można stworzyć podstawki na biżuterię, wazony, a nawet biżuterię.

  Jak odmienić swoje mieszkanie na wiosnę? Okazuje się, że można to zrobić niewielkim kosztem. Wystarczy wprowadzić do swojej domowej przestrzeni odpowiednie dodatki. O tym, że często mały detal decyduje o finalnym efekcie i nadaje wnętrzu wyjątkowego klimatu opowiedziała Ewa Mierzejewska.

  Aranżacja wnętrza wymaga sporo czasu i wysiłku, a jednym z najważniejszych jej aspektów jest wybór odpowiedniego stylu. To właśnie on jest bazą, do której odnosić się będziemy, wybierając meble i dodatki.

  Moda na makramy trwa. We wnętrzach wielu domów możemy zobaczyć wyplatane na sznurkach wzory, które świetnie wpisują się w styl boho. Jak je wykonywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ada Trzeciak, projektantka makram.

  Suche liście palmowe królują w jesiennych bukietach. Niestety, te naturalne są dość drogie. Dlatego architekt wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska w ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić je z papieru.

  Zobacz, jak samodzielnie wykonać je w domu.

  Częstą praktyką jest projektowanie wnętrz w taki sposób, by pasowały do osobowości właściciela. Nowością jest natomiast ich zgodność z typem urody. Na czym polega ten zabieg? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o nim kreator wizerunku, Elżbieta Lepianka oraz architektka wnętrz, Agnieszka Balicka.

  Justina Blakeney to amerykańska dekoratorka i artystka, która zawładnęła wnętrzami kalifornijskich gwiazd. Na polski rynek wchodzi właśnie jej książka pt. "Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu". Teraz w Dzień Dobry TVN doradziła, w jaki sposób projektować mieszkania i czym najlepiej się kierować.

  Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, dzięki którym można stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy na balkonie, z dala od wścibskich spojrzeń sąsiadów, zabezpieczony przed silnym słońcem czy wiatrem. Sprawdź, czym i jak osłonić balkon w bloku.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła jedną z podwarszawskich miejscowości. Państwo Kowalscy niedawno skończyli gruntowny remont. Efektami podzielili się na naszej grupie na Facebooku. Trzeba przyznać, że niektóre elementy wystroju wnętrz naprawdę zaskakują.

  Zasłony nie tylko dekorują okno, ale także pomieszczenie, w którym się znajdują. Oprócz funkcji dekoracyjnej mogą też pełnić inne funkcje, np. przyciemniać lub wyciszać pokój. Czym kierować się przy wyborze zasłon? I jakie obecnie panują trendy w aranżacji okien? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Zobaczcie, jak można upiąć zasłony i, jakiej długości powinny być zasłony.