wystrój wnętrz

  wystrój wnętrz

  Kuchnia w stylu rustykalnym kojarzy się głównie z nastrojem sielskości i cudowną aurą. Przytulny wystrój idą w parze z funkcjonalnością – rustykalne wnętrza czerpią bowiem inspiracje z dawnych, wiejskich kuchni.

  Idealnym pomysłem na oryginalną dekorację w pomieszczeniu są tabliczki z napisami. Jakie hasła mogą się na nich znaleźć?

  Tym razem w cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazała widzom dom, którego właścicielka pożegnała styl francuski na rzecz światła i nowoczesnych form. Jej zamiłowanie do zmian sprawiło, że wnętrze odzyskało świeżość, a mieszkańcy swoją ostoję spokoju.

  Moda na makramy trwa. We wnętrzach wielu domów możemy zobaczyć wyplatane na sznurkach wzory, które świetnie wpisują się w styl boho. Jak je wykonywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ada Trzeciak, projektantka makram.

  Pandemiczna rzeczywistość przyzwyczaiła nas do spędzania większej ilości czasu w domowym zaciszu. W nadchodzących miesiącach wciąż będziemy przenosić wiele życiowych aktywności do własnych czterech kątów. Dlatego warto zadbać o to, by nasza przestrzeń była przytulna i komfortowa. W urządzaniu mieszkania niezwykle pomocna może okazać się znajomość aktualnych trendów. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym architektka wnętrz Aleksandra Ziarek.

  "To dość oryginalne połączenie".

  W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła dom, którego wnętrza są swoistym wspomnieniem pobytu w Irlandii. Właścicielka wyjątkowej nieruchomości zadbała o to, by niemal każdy element wystroju nawiązywał do ważnego rozdziału jej życia. W jaki sposób wykorzystała przedmioty przywiezione z zagranicy?

  Dekoracje ścienne to doskonałe wykończenie aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane ozdoby idealnie sprawdzają się nawet w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach. Jeśli zależy nam na nieprzeciętnym efekcie, tradycyjne obrazy czy plakaty możemy zastąpić nieco bardziej wyszukanymi dodatkami. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

  W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Szczecina, gdzie spotkała się z Marią Kulą i jej bliskimi. Rodzina mieszka w trzypoziomowym mieszkaniu, którego wystrój nawiązuje do lat 90. XX wieku. Oryginalna fototapeta, drewniany sufit i trzy kominki to zaledwie część nietypowych ozdób, które stanowią o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

  ."Chciałam, żeby było niestandardowo"

  Obecnie ludzie prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych sposobach urządzania wnętrz. Niektórzy jednak wolą zainspirować się prostotą i klasyką. Do tej drugiej grupy ludzi należą państwo Siotor. W cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazali swój monochromatyczny dom.

  Ewa Mierzejewska w Dzień Dobry TVN radziła jak wybrać odpowiedni materiał na kanapę, sofę czy fotel. Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów i dopasować tkaninę do własnych preferencji.

  Styl etno to mieszanka wzorów afrykańskich, arabskich, orientalnych i azteckich. Urządzone w tym stylu wnętrza to podróż dookoła świata i do innych kultur. Jego podstawą są naturalne kolory, ciekawe wzornictwo i kształty. Materiałem najczęściej dominującym w stylu etno jest drewno.

  Częstą praktyką jest projektowanie wnętrz w taki sposób, by pasowały do osobowości właściciela. Nowością jest natomiast ich zgodność z typem urody. Na czym polega ten zabieg? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o nim kreator wizerunku, Elżbieta Lepianka oraz architektka wnętrz, Agnieszka Balicka.

  W niepozornym bloku w Lublinie znajduje się mieszkanie Magdy, która ma bardzo dużą wyobraźnię i odwagę, jeśli chodzi o dekorowanie. Jej eklektyczne wnętrza w cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazała Katarzyna Jaroszyńska.

  Sztuka nie zna granic. Jedni malują, inni komponują, a jeszcze inni przy pomocy pistoletu tworzą... dywany. Te od kilku lat ponownie wracają do łask. O tym, jak powstają dywany na zamówienie, opowiedzieli ich twórcy.

  Olivier Janiak należy do grona najbardziej stylowych polskich dziennikarzy. Jednak, czy wnętrza domu odzwierciedlają jego styl? Dziennikarz pokazał swój salon i zachwycił internautów.

  Coraz częściej we wnętrzach domów można zauważyć bambusowe dodatki. Nie trzeba jednak wydawać na nie fortuny, gdyż można wykonać je samodzielnie. W cyklu "Sama to ogarniesz" dowiecie się, jak zrobić prostą, lecz stylową drabinkę.

  Monika Zamachowska postanowiła pokazać w mediach społecznościowych, jak spędza sobotni wieczór. Z tej okazji opublikowała fotografię swojego salonu. Internauci są zachwyceni wysmakowanym wnętrzem.

  Anna Kiełtyka rocznie wytwarza około 200 krasnali. Jej wyroby znalazły już właścicieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Skandynawii. Cały czas napływają do niej nowe zamówienia. Co wyjątkowego jest w tych figurkach? Opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Krzysztof Miruć jak mało kto zna się na remontach. Tym razem architekt zdradził, co możemy zrobić, żeby nasz dom wyglądał jak pałac. Po pierwsze: złoto, które obecnie jest niezwykle modne. Z jakimi kolorami dobrze się komponuje?

  Budowa domu to dla wielu życiowa inwestycja. Postawienie od podstaw wymarzonego lokum wymaga zazwyczaj ogromnych nakładów finansowych. Karolina i Janusz udowodnili jednak, że można tego dokonać w inny sposób. Wybudowali piękny dom za niespełna 6 tys. złotych.

  Posadzka żywiczna to najpopularniejsze rozwiązanie dla dużych marketów i obiektów użyteczności publicznej. Jak wykonać podłogę z żywicy epoksydowej i czy jest ona szkodliwa dla zdrowia człowieka?

  Nowoczesne wnętrza da się w świetny sposób połączyć meblami i szkłem z epoki PRL-u. Udowadnia to lokum Agnieszki Figzał, które zostało bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Miejsce w centrum Wrocławia, gdzie nowe bloki stawiane są obok starych kamienic, zachwyciło internautów.

  Granat jest jedną z najbardziej klasycznych barw. To najczęstszy kolor szkolnych mundurków i naukowych instytucji, przywodzący na myśl takie wartości, jak porządek, powaga czy dyscyplina. Co więcej, w świecie mody tworzy on wiele ciekawych połączeń, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

  Daniel Stoiński od lat udowadnia, że starych mebli nie należy wyrzucać. Niekiedy wystarczy jedynie zainwestować w drobne przeróbki, by zyskały całkiem nowe życie. Od czego należy zacząć? Renowator o swojej pasji i pielęgnowaniu historii opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Pierwszą z ważniejszych decyzji w kwestii aranżacji wnętrza są kolory ścian. Do brązowych mebli często nie jest wcale łatwo je właściwie dobrać. W zależności od odcienia drewna, zestawienie ich z danym kolorem może zakończyć się powalającym efektem w pomieszczeniu lub stylizacyjną klęską.

  Decyzja o zakupie płyty grzewczej może nastręczać trudności osobom, które nie wiedzą, jak działają płyta indukcyjna czy płyta ceramiczna. Wybór jest o tyle trudny, że obie płyty na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie. Różnią się m.in. bezpieczeństwem użytkowania i trwałością.

  Łączenie kolorów ścian jest wyzwaniem, które może doprowadzić do wyjątkowego, niebanalnego i pozostającego w pamięci rezultatu. Dowiedz się, jak łączyć kolory ścian, aby aranżacja była estetyczna i dobrze prezentowała się przez lata.

  Słoiki to przedmioty, których wiele posiada w domu chyba każdy z nas. Chociażby podczas przygotowania obiadu, po zużyciu sosu czy wykorzystaniu warzyw konserwowych zostaje nam ich kilka zbędnych sztuk. Architekt wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska proponuje, by słoików nie wyrzucać, ale zrobić z nich nowoczesne opakowania. W jaki sposób?