wystrój wnętrz

  wystrój wnętrz

  Styl etno to mieszanka wzorów afrykańskich, arabskich, orientalnych i azteckich. Urządzone w tym stylu wnętrza to podróż dookoła świata i do innych kultur. Jego podstawą są naturalne kolory, ciekawe wzornictwo i kształty. Materiałem najczęściej dominującym w stylu etno jest drewno.

  Granat jest jedną z najbardziej klasycznych barw. To najczęstszy kolor szkolnych mundurków i naukowych instytucji, przywodzący na myśl takie wartości, jak porządek, powaga czy dyscyplina. Co więcej, w świecie mody tworzy on wiele ciekawych połączeń, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

  Pierwszą z ważniejszych decyzji w kwestii aranżacji wnętrza są kolory ścian. Do brązowych mebli często nie jest wcale łatwo je właściwie dobrać. W zależności od odcienia drewna, zestawienie ich z danym kolorem może zakończyć się powalającym efektem w pomieszczeniu lub stylizacyjną klęską.

  Decyzja o zakupie płyty grzewczej może nastręczać trudności osobom, które nie wiedzą, jak działają płyta indukcyjna czy płyta ceramiczna. Wybór jest o tyle trudny, że obie płyty na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie. Różnią się m.in. bezpieczeństwem użytkowania i trwałością.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Jaworzno, gdzie mieszka rodzina Klimczaków. Magda i Rafał postanowili zburzyć stary dom i w jego miejscu wybudować nowy, według własnego projektu. Do jego wnętrza przynieśli jednak wiele elementów z wyburzonego budynku. Właściciele dom nazywają ranczem. Dlaczego? Główną aranżerką 160-metrowego domu jest Magdalena. We wnętrzu znajdziemy meble zarówno z sieciówki, jak i perełki znalezione np. na śmietniku. Dzięki temu całość ma niepowtarzalny charakter. Naszą szczególną uwagę zwróciła kwiecista, nasycona kolorami tapeta w łazience, stare, odrestaurowane witryny i komody i elementy w stylu boho.

  Pani Ewelina Rydzewska uwielbia prostotę. I w takim właśnie stylu zaprojektowała dom, w którym mieszaka razem z mężem Przemysławem i córką. Pani Ewelina jest projektantką wnętrz, pan Przemysław - inżynierem budownictwa. Na czym polegała ich kooperacja przy projekcie "Dom"? Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła minimalistyczne, a zarazem niezwykle ciepłe i przytulne "Odpicowane mieszkanie".

  Agnieszka Musiał i Krzysztof Chmielnik mieszkają we Wrocławiu. Ich mieszkanie to 50 metrów śląskiego eklektyzmu, widocznego już w przedpokoju, który wita nas czarnym sufitem z ręcznie malowanymi kwiatami. Czym zaskakują pokoje? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Odpicowane mieszkanie" i mieszkanie, które odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Urządzaniem wnętrza zajęła się Pani Agnieszka, absolwentka ASP, zawodowo zajmująca się wystrojem wnętrz. Czy mieszkanie było jej poligonem ćwiczeń?