Nowoczesne rozwiązania ułatwiają nasze życie. Bywają jednak używane przez złodziei, którzy bardzo często wykorzystują je do sprytnego wyłudzenia chociażby danych naszej karty. Okazuje się, że mogą to zrobić chociażby dzięki… aplikacji na telefonie komórkowym. Nasz ekspert dr Maciej Kawecki pokazał nam, jak to się odbywa.
Przed nami lato i wakacje, które w tym roku z w związku z pandemią najprawdopodobniej spędzimy w Polsce. Wiele osób wybierze się nad morze. Nieodzownym elementem bałtyckich plaż są parawany. Jak własnoręcznie uszyć parawan? W programie krok po kroku pokazał to projektant Jan Leśniak.
Disco polo to muzyka, która wzbudza sporo kontrowersji. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Zarówno w Polsce, jak i na świecie gatunek ten obecny jest od prawie 30 lat i wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami jeszcze przez wiele następnych pokoleń. W Michałowie, od nowego roku szkolnego rusza szkoła o profilu estradowym disco polo. W mieście powstał także plan na wybudowanie Centrum Disco Polo. O projektach opowiedzieli nam Marek Nazarko, burmistrz Michałowa oraz Radosław Liszewski, lider zespołu Weekend.
Bob - Nosa Uwagboe to nigeryjski malarz. Na początku marca przyjechał do Polski, by zaprezentować swoją twórczość. Z powodu pandemii jego wystawa nie została otwarta, a on nie mógł wrócić do domu. Dach nad głowa zaproponowała mu Małgorzata Paszylka- Glaza, kurator z gdańskiego muzeum.
61-letnia Alexandra Hildebrand poinformowała w ostatnim czasie, że jest w stanie błogosławionym. Czy późne ciąże są bezpieczne dla organizmu kobiety? Zapytaliśmy o to naszego eksperta.
Jej nos do zapachów stał się początkiem pasji do perfum. Agata Wasilenko-Mikuta z Grodkowa na Opolszczyźnie pisze o nich książki, testuje, a z recenzentki perfum stała się także ich twórcą. Skąd wzięła się pasja do spersonalizowanych zapachów?
Życie przenosi się do internetu. W sieci wielu z nas robi zakupy, rozmawia z przyjaciółmi, a także szuka miłości. A co jeśli na portalu randkowym zarejestruje się nasz partner? Potraktować to jako zdradę? Jak postąpić, gdy to odkryjemy? Zapytaliśmy o to psycholog, Marię Rotkiel.
Z powodu pandemii plany wakacyjne wielu osób uległy zmianie. Długo wyczekiwane wczasy musiały zostać przeniesione, a nawet odwołane. Czy w takiej sytuacji możemy liczyć na zwrot poniesionych kosztów?
Wygodne i funkcjonalne, a także stylowe plecaki miejskie coraz częściej zauważyć można na ulicach mniejszych i większych miejscowości w całym kraju. Noszą je osoby w różnym wieku. Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie tego typu produktu.
Małgorzatę i Michała Kuźmińskich z pewnością zna niejeden fan kryminałów. Razem tworzą i wzajemnie uzupełniają się swoją wiedzą i warsztatem. Efekt? Siedem książek napisanych wspólnie. Nam zdradzili, jak wygląda ich wspólna praca.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już niebawem dzieci zakończą rok szkolny, a rodzice będą musieli dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić najmłodszym letnie atrakcje. Niestety pandemia nie pomaga w wyborze, ale my znaleźliśmy świetne rozwiązanie. Co powiecie na basen ogrodowy? W upalne dni sprawdzi się idealnie. O najlepszych modelach opowiedział nam ekspert ds. gadżetów Konrad Koterba.
Borsuki z natury są bardzo nieśmiałe i raczej nieczęsto można się na nie natknąć. Tymczasem coraz częściej zapuszczają się do miast, gdzie poszukują łatwego pożywienia. Jakie środowisko naturalne lubią najbardziej?
Rysunki dzieci bardzo często stanowią ważny materiał do diagnozowania źródła problemów maluchów oraz ustalania właściwej terapii. Jak je interpretować? Zapytaliśmy o to specjalistów.
Dr Marta Łuksza na co dzień mieszka w Nowym Jorku i jest biologiem obliczeniowym. Polka pracuje na oddziale onkologicznym, ale zajmuje się także wirusami. Nam opowiedziała jakie zagrożenia niesie mutowanie się wirusów oraz kiedy możemy spodziewać się pierwszej szczepionki na koronawirusa.
Wiosną wiele osób postanowiło zmienić swoje balkony i parapety w kwietniki, zielniki i tropikalne lasy. Dla niektórych przygoda z ogrodnictwem okazała się jednak zbyt dużym wyzwaniem, przez co musieli pożegnać się ze swoimi zielonymi podopiecznymi. W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy i jak możemy uratować nasze rośliny.
Blogerka Natalia Wodyńską osiem lat temu pokonała guza mózgu. W wyniku operacji straciła węch i smak, ale nigdy nie utraciła apetytu na życie. By uczcić Dzień Wiatru, Natalia puszczała latawce.
Tysiące turystów spędzało długi weekend na mazurskich jeziorach. Tłok panował na wodzie, w portach i na bulwarach, a w popularnych kurortach trudno było znaleźć wolne miejsca parkingowe. Niestety, prace służbom ratowniczym utrudniali pijani żeglarze. W związku ze zbliżającym się latem ratownicy apelują o rozważny wypoczynek nad wodą. Policja przypomina, że sternikowi pod wpływem alkoholu grożą nawet 2 lata więzienia.
Maks Czechlewski ma raptem 4 lata, a talentem dorównuje już profesjonalnym malarzom. Jego dzieła zostały swego czasu zaprezentowane na wystawie w Poznaniu, gdzie spotkały się z doskonałym odbiorem odwiedzających galerię. Mimo to jego obrazów nie można kupić.
Malutki Karol, zwany Bao, niedługo po urodzeniu został oddany przez swoich biologicznych rodziców. Chłopiec cierpi na zespół Treachera Collinsa, która powoduje pewną deformację twarzy. Teraz przebywa po opieką Fundacji „Gajusz”, jednak nadal czeka na dom, gdzie zostanie otoczony ciepłem, miłością i opieką.
Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz to przedwojenni podróżnicy, którzy w 3,5 roku przebyli 88 tys. km, odwiedzając ponad 40 krajów. Pierwszym, do którego się wybrali, była Szwecja. Poznajcie historię tej niezwykłej wyprawy.
W 2017 roku Arkadiusz Andrejkow ruszył z projektem „Cichy Memoriał”. Malarza od zawsze interesowały nietypowe podłoża. Deski stodoły nadgryzione przez czas idealnie nadawały się do tego, żeby stworzyć na nich dzieła sztuki. Jak dziś wyglądają upiększone przez artystę stodoły na Podkarpaciu?
Mazury to jeden z regionów, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Razem z Natalią Sitarską przyjrzeliśmy się atrakcjom, które czekają na nas w tym regionie. Co rekomendowała podróżniczka i blogerka?
Jose Manuel Vasquez jest właścicielem baru, który w czasie pandemii koronawirusa zaczął rozdawać posiłki potrzebującym. - To wspaniałe uczucie pomagać ludziom, którzy są ci za to wdzięczni. Kiedy wiesz, że jedyne co dzisiaj zjedzą, to to, co im dasz - stwierdził Jose.
To zwierzęta skryte i płochliwe, dlatego najtrudniejsze do obserwacji. Niektóre dożywają nawet 200 lat. O niezwykłym świecie żółwi błotnych opowiadał w naszym programie leśnik i filmowiec Marcin Kostrzyński, prowadzący cykl "Marcin z lasu".
Jak połączyć aktywność fizyczną i pomoc potrzebującym? Odpowiedź na to pytanie znają Paweł Jarosz i Paweł Warzocha, którzy w dwa tygodnie zamierzają pokonać kajakiem 500 km. Na co przeznaczą zebrane pieniądze?
Po zabójstwie George’a Floyda przez cały świat przeszła fala demonstracji przeciwko rasizmowi. Dyskryminacja jest problemem, z którym niestety wciąż muszą się mierzyć osoby o innym kolorze skóry. Także te mieszkające w Polsce. Na co dzień doświadczają przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Przyszedł czas, żeby to zakończyć.
Tomasz Piskorz zbudował dwuosobowy, czterokołowy rower, wspomagany silnikiem elektrycznym własnej konstrukcji. Jak działa ta futurystyczna maszyna? O tym jego twórca opowiadał w naszym programie.
Szymon Radzimierski to podróżnik, aktor, łowca przygód, autor książek i mówca motywacyjny. Ma zaledwie 13 lat, a na koncie więcej doświadczeń niż niejeden dorosły. W naszym programie Szymon wspominał podróż do Kenii. To była wyjątkowa wyprawa, podczas której jego rodzice adoptowali dwóch chłopców.
Niepowtarzalny dźwięk i klasyczny styl. Gramofony przeżywają prawdziwe odrodzenie, bo coraz więcej osób chce wsłuchiwać się w płynące z nich analogowe dźwięki. Są też tacy, dla których kolekcjonowanie adapterów stało się czymś więcej niż tylko pasją. Poznajcie Barbarę Pieniak-Mikułę i Marcina Mikułę – małżeństwo, które o gramofonach wie wszystko.
Niesamowitego wyczynu dokonała Julia Modzelewska ze Zgorzelca. Jako jedyna w swoim przedziale wiekowym wykonała nurkowanie na Morzu Bałtyckim, schodząc na głębokość około 16 metrów na wrak "Groźny". Po 35 minutach pod wodą ustanowiła rekord i została najmłodszym płetwonurkiem na Bałtyku, który jest uznawany za jeden z najbardziej wymagających akwenów świata. O nietypowej pasji odważna dziewczynka i jej tata opowiadali w naszym programie.