Balony, konfetti, a może ciasteczko z wróżbą. Jak w oryginalny sposób zdradzić rodzinie płeć dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka? Przyjęcie-niespodzianka
Baby boom wciąż trwa, a zaraz po ogłoszeniu ciąży wszyscy dopytują: "chłopiec czy dziewczynka"? Gwiazdy coraz częściej organizują imprezy, na których zdradzają najbliższym płeć dziecka. Jak przygotować tzw. Gender Reveal Party i na czym ono polega? O tym opowiedziała nam Kinga Kołodziejczak-Gul, blogerka, specjalistka od eventów.

Gender Reveal Party – co to jest i na czym polega?

Niedawno młodzi rodzice, Sylwia Przybysz i Janek Dąbrowski zdecydowali się na ujawnienie płci drugiego dziecka. Ze względu na pandemię, para zrobiła to w bardzo nietypowy sposób. Przyszli rodzice przygotowali babeczki z masą różową i niebieską, a następnie na żywo wylosowali słodkości. Zgodnie z przypuszczeniami fanów, niebawem na świecie pojawi się kolejna córeczka celebrytów. My natomiast postanowiliśmy porozmawiać ze specjalistką od eventów o coraz bardziej popularnej imprezie, a mianowicie o Gender Reveal Party. Co to takiego?

Jeszcze kilka lat temu przyjęcie baby shower traktowano w Polsce jak niepotrzebny wymysł. Z czasem nowy zwyczaj na stałe zadomowił się w naszym kraju, a do kolekcji dołączyły kolejne imprezy okolicznościowe, na które z niecierpliwością czekają przyszli rodzice. Gender Reveal Party, to przyjęcie, na którym ogłaszamy płeć dziecka. Chwili tej towarzyszy nutka niepewności i liczne niespodzianki. Zdarza się, że w trakcie przyjęcia o płci dziecka dowiadują się także sami rodzice.

Co z gośćmi podczas imprezy? Czy powinni oni czuć się zobowiązani, by przynieść ze sobą prezent dla przyszłego potomka?

- Teoretycznie goście powinni coś kupić, ale musi to być coś bardzo uniwersalnego, bo nie wiedzą, jaka będzie płeć dziecka. Mogą to być buciki, czy stroje - powiedziała.

Sposoby na ogłoszenie płci dziecka

Sposobów na ogłoszenie dobrej nowiny jest naprawdę wiele. Choć w czasach pandemii zmuszeni jesteśmy zrezygnować z przyjęć rodzinnych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyszli rodzice nagrali filmik, a następnie wysłali go do najbliższych.

- Najbardziej popularny jest balon, który w środku ma konfetti różowe albo błękitne. Po przebiciu możemy dowiedzieć się, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka – powiedziała Kinga Kołodziejczak-Gul.

Zarówno Baby Shower jak i Gender Reveal Party to święta popularne za oceanem. Nasza specjalistka zdradziła, że w Stanach Zjednoczonych przyszli rodzice, którzy chcą mieć niespodziankę, proszą lekarza o zapisanie płci dziecka na karteczce, a następnie schowanie jej do koperty. Idąc do sklepu z balonami, para przekazuje sprzedawcy kopertę, a ten szuka odpowiedniej dekoracji. W ten sposób podczas przyjęcia rodzice przebijają czarny balon z konfetti i wraz z całą rodziną cieszą się z wiadomości.

Innym sposobem na ujawnienie płci dziecka jest tort, z którego po przekrojeniu wypadają różowe, bądź niebieskie dekoracje lub chińskie ciasteczka z wróżbą. Mama, chcąc zrobić przyszłemu tacie niespodziankę, może też założyć koszulkę, która na wysokości brzucha nadrukowany ma motyw chłopca bądź dziewczynki.

W tych czasach, kiedy nie możemy robić takich przyjęć, widzę, że w sieci pojawiają się zdjęcia mam z balonami. Mamy jeszcze duże pudło, z którego po otwarciu wyskakują balony z helem w odpowiednim kolorze. Wszystkie te akcesoria można kupić w sieci, szukając pod hasłem Gender Reveal Party – powiedziała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Będzie reforma emerytur. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Czy warto już teraz wykupić wakacje w biurze podróży? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Kuba Wojewódzki wraca z nowym sezonem. Kogo zobaczymy w pierwszym odcinku?

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Joanna Opozda relacjonuje urodziny 2-letniego Vincenta. Wśród gości znany aktor

Joanna Opozda relacjonuje urodziny 2-letniego Vincenta. Wśród gości znany aktor

Nie żyje gwiazda "Jamesa Bonda". Aktorka występowała u boku Seana Connery'ego

Nie żyje gwiazda "Jamesa Bonda". Aktorka występowała u boku Seana Connery'ego

Mają troje zdrowych dzieci i 18 lat małżeństwa za sobą

Mają troje zdrowych dzieci i 18 lat małżeństwa za sobą

"Dobry ogrodnik" poruszył kontrowersyjne społecznie tematy. Rozmawiamy z Sigourney Weaver

"Dobry ogrodnik" poruszył kontrowersyjne społecznie tematy. Rozmawiamy z Sigourney Weaver

PiNuta na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj utworu "Oswajam czas"

PiNuta na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj utworu "Oswajam czas"

"Otworzyli" centrum zdrowia psychicznego. Placówka nie przyjmuje pacjentów

"Otworzyli" centrum zdrowia psychicznego. Placówka nie przyjmuje pacjentów

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu
Materiał promocyjny

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu

Pomaga dzikim zwierzętom, które cierpią przez ludzi. "Łodzie turystyczne najeżdżają na żółwie"

Pomaga dzikim zwierzętom, które cierpią przez ludzi. "Łodzie turystyczne najeżdżają na żółwie"

Ulotne piękno japońskiej sztuki. Czym jest ikebana?

Ulotne piękno japońskiej sztuki. Czym jest ikebana?

Horoskop dzienny na sobotę, 24 lutego 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na sobotę, 24 lutego 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb