Newsy

Potrącił dziecko, nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Teraz szuka go policja

Policja

Foremniakowski/Getty Images

Newsy

Potrącił dziecko, nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Teraz szuka go policja

Policja

Foremniakowski/Getty Images

Policja poszukuje kierowcy, który potrącił dziecko i nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w Poznaniu. Całe zajście nagrała kamera monitoringu. Dziecko na szczęście przeżyło wypadek.

Poznań: potrącił dziecko i odjechał

Jak powiedział PAP w sobotę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, do potrącenia chłopca doszło w środę ok. godz. 9.30 na ulicy Piątkowskiej w Poznaniu.

- Obecnie policjanci ustalają tożsamość kierowcy, który – mimo że zaraz po zdarzeniu się zatrzymał – chwilę później ruszył i odjechał z jego miejsca – relacjonuje Polskiej Agencji Prasowej kom. Święcichowski.

W sobotę m.in. w mediach społecznościowych zostało opublikowane nagranie z momentu wypadku, zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Widać na nim, jak dziecko wbiega na jezdnię i po chwili zostaje potrącone. Upada bezwładnie na pobocze, po chwili jednak wstaje i odbiega. Na wideo widać także, jak kierowca zatrzymuje się nieopodal miejsca wypadku, po czym odjeżdża nie udzielając dziecku pomocy.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu prosi o pomoc

Policja zaapelowała do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości kierowcy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Poznaniu.

Święcichowski w rozmowie z PAP podkreślił, że zdarzenie – patrząc na jego przebieg na nagraniu - mogło skończyć się naprawdę tragicznie i zaapelował do rodziców, by jak najczęściej rozmawiali ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym. 

Zobacz wideo: Policjant z Florydy uratował chłopca przed rekinem

Zobacz też:

Kobieta w ciąży i jej mąż utknęli w zaspie. Interweniowała policja i straż

7-letni chłopiec grał na telefonie matki. Niechcący zrobił zakupy za kilkanaście tysięcy złotych

Aplikacja pomoże poszkodowanym zwierzętom. "Czas, który może uratować życie" 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
81
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0