Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie po raz kolejny znalazła się w rankingu milionerów. Jaki jest klucz do sukcesu i co, zdaniem studentów, jest najbardziej wartościowe w kształceniu się właśnie tam?
Dziennikarka Faktów TVN Anita Werner w niedzielę przebiegła Półmaraton Gdański. O swoim osiągnięciu poinformowała na Instagramie. Kto ją wspierał i motywował do działania?
W obecnych czasach wiele osób przestrzega ścisłej diety. Jedni robią to ze względów zdrowotnych, drudzy w celu wysmuklenia sylwetki, a jeszcze inni przez uwarunkowania kulturowe i religijne. Jak wyglądają pokarmowe tematy tabu w różnych społeczeństwach?
Zastanawiacie się, gdzie najlepiej obecnie wybrać się na wyprawę w weekend? Idealnym pomysłem będzie wybór województwa świętokrzyskiego! Cisza, zieleń oraz okolica obfitująca w artystyczne i historyczne budowle naprawdę Was zainspiruje.
Jesień to niezwykle wyjątkowy czas dla świata leśnych zwierząt. To właśnie teraz jelenie, które zwykle się ukrywają, wychodzą wcześnie rano bądź późno wieczorem na polany i ryczą. Dlaczego?
Co jakiś czas życie dostarcza twórcom memów niezłej pożywki do żartów. Tak było z miastem Kraśnik, które "wygrało" w ostatnich dniach internetowe rankingi kpin. Miasteczko leżące w województwie lubelskim nazwano "strefą wolną od LGBT, 5G i Wi-Fi". Co to miało oznaczać w praktyce?
Kilkanaście dni temu Julia Kuczyńska i Sebastian Fabijański po raz pierwszy zostali rodzicami. Blogerka zarówno informację o ciąży, jak i szczegóły porodu trzymała w tajemnicy. Aż do teraz. Maffashion uchyliła rąbka tajemnicy. Jak wspomina narodziny syna?
Karol Bies został wyróżniony przez naszą redakcję za swoje dobroczynne dokonania. 12-letni chłopiec, który jakiś czas temu został laureatem Pozytywki, ponownie rusza w trasę rowerową, by pomóc choremu na SMA Maciejowi. Filip Chajzer odwiedził miejscowość Skoczków i towarzyszył młodemu bohaterowi w jego wspaniałym przedsięwzięciu.
Krzysztof Cwynar z zawodu jest mechanikiem ultra lekkich samolotów. Produkuje też przyrządy do ultralajtów. Jego serce natomiast przyspiesza na widok historycznych jedno- i dwupłatowców. O swojej pasji pan Krzysztof opowiedział naszym reporterom.
W Białym Borze, niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem, stoi najmłodszy zabytek w Polsce. Jest to cerkiew projektu Jerzego Nowosielskiego, która ma zaledwie 23 lata. Jakie były okoliczności jej powstawania? Dlaczego świątynia na początku nie przypadła wiernym do gustu? Zobaczcie!
Wiktoria Nnaka to kulturystka z Koszalina, która pomimo swojego młodego wieku osiągnęła spektakularne sukcesy. Zawodniczka bikini fitness we wrześniu wróciła z mistrzostw Europy z czterema złotymi medalami. Skąd u nastolatki pomysł na tę dyscyplinę?
Wyprowadzka dziecka to bardzo trudna chwila, zwłaszcza dla kobiet. Często matki poświęcają maluchom całe życie, rezygnując z kariery zawodowej, by wychować dziecko. I nawet gdy maleństwa są już dorosłe, dla rodzicielek zawsze pozostaną małymi, ukochanymi dziećmi. Jak pogodzić się z faktem, że dziecko wyfruwa z rodzinnego gniazda? O swoich sposobach opowiedziały wokalistka, Majka Jeżowska oraz propagatorska zdrowego stylu życia, Mariola Bojarska-Ferenc.
Dla wielu osób określenie intarsja brzmi dość enigmatycznie i tajemniczo. Jednak technika zdobnicza, której podstawą jest drewno, znana była już w starożytności. W obecnych czasach nie jest aż tak popularna, dzięki czemu wyroby, które dzięki niej powstają, są naprawdę unikatowe. O tej niezwykłej technice w naszym programie opowiedział artysta, Zenon Pląskowski.
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.
Jakie są najnowsze technologie tworzone w kraju i za granicą? Kto stoi za najciekawszymi innowacjami? Jak za darmo rozwijać swoje kompetencje cyfrowe? Odpowiedzi na te pytania przynosi trwający do 10 października Festiwal Cyfryzacji. To największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Jak wziąć w niej udział?
Wiodła wygodne życie w mieście, ale wspólnie z rodziną zdecydowała się wyprowadzić na wieś. Szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości i zdobyła uznanie mieszkańców. Za ich namową zgodziła się kandydować na urząd sołtysa. Wybory wygrała. Jak odnajduje się w tej roli?
Październik to doskonały moment, aby posadzić swoje pierwsze drzewo, nawet w doniczce, na balkonie. Potrzebne nasiona można znaleźć w parku, lesie oraz supermarkecie.
Początek jesieni to dobry moment na zbieranie nasion, które można wykorzystać w następnym sezonie. Jak je pozyskać z kwiatów i warzyw? O tym powiedział prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie", Łukasz Skop.
Opuszczone miejsce, wręcz zabite deskami i w opłakanym stanie. Został tylko zachwycający strop ze starych desek i wspaniały, kaflowy piec. To wystarczyło, żeby Magdalena i Jan van der Saar zdecydowali się na remont pochodzącej z 1920 r. chałupy na Mazurach. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce z naszą kamerą.
Branża lotnicza szczególnie ucierpiała podczas pandemii. Martyna Tchórz jest stewardessą i aktualnie znajduje się na Majorce. Opowiedziała nam o sytuacji w Hiszpanii, odwołanych lotach i biznesie, który narodził się w ostatnich miesiącach.
Opieka nad grobami to popularna usługa, dzięki której na każdym grobie i w jego najbliższym otoczeniu może zapanować porządek. Ze sprzątania grobów korzysta coraz więcej osób, zwłaszcza takich, które na co dzień mieszkają w miastach oddalonych od miejsca pochówku swoich bliskich.
Dzieńdobrobus przemierza Polskę w poszukiwaniu pięknych miejsc, dobrych, życzliwych ludzi i budujących, inspirujących historii. Tym razem odwiedziliśmy Grójec. Pogoda nie dopisywała, ale dobra energia szybko rozświetliła piątkowy poranek.
Komputer już dawno stał się centrum naszego domowego wszechświata. 87 proc. z nas ma dostęp do Internetu i skrzętnie to wykorzystuje. Od tak oczywistych czynności, jak płacenie rachunków czy robienie zakupów po zwiedzanie świata. Także nowy samochód możemy poczuć bez wychodzenia z domu.
"Bądź sobą, spełniaj marzenia, sięgaj gwiazd" – krzyczą do nas napisy z plakatów. Czy mają moc sprawczą? Możecie być zaskoczeni odpowiedzią. O tym opowiedział nam Miłosz Brzeziński, konsultant rozwoju osobistego.
Dorota Szelągowska znana jest ze swoich autorskich programów. Wielokrotnie udowodniła, że potrafi zaskoczyć kreatywnym podejściem do aranżacji przestrzeni. Jej najnowszy post tylko to potwierdza.
Plamy z marchewki często pojawiają się na ubrankach dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie jeść tak, aby się nie ubrudzić. Warzywo to może barwić jednak nie tylko ubrania, lecz także sprzęty kuchenne. Sprawdź, jak usunąć plamy z marchewki na odzieży i naczyniach.
Jeśli organizujesz wesele, prędzej czy później będą na ciebie czekały zaproszenia ślubne do wypisania. Warto postarać się, aby były one drobiazgowo dopracowane, dzięki czemu zaproszeni goście będą czuli się wyjątkowo. Zobacz, co powinno znaleźć się w treści takiego zaproszenia.
W II Rzeczpospolitej seryjnych morderców działających z żądzy krwi lub zwyrodniałych ciągot było wielu. Nazywano ich "wampirami", "upiorami" czy "potworami". Z jakich powodów zabijali? Jak działała w tamtym czasie policja? O mrocznym obliczu dwudziestolecia międzywojennego opowiedział w Dzień Dobry TVN autor książki "Seryjni mordercy II RP", Kamil Janicki.
Prawidłowa długość krawata to prawdziwe utrapienie dla niektórych mężczyzn. Wielu z nich wiąże go bowiem na nieodpowiedniej wysokości. Mimo, że nie wszyscy zauważają tego rodzaju szczegół, to według stylistów takie posunięcie należy do poważnego modowego faux pas.
Wśród rodziców często krążą mity dotyczące problemów z mową u pociech, jak np. to, że "rozgadają się", gdy pójdą do szkoły. Badania pokazują, że od ponad 20 proc. do ponad 40 proc. populacji dzieci w wieku 5-9 lat ma wady mowy. Jak temu zaradzić?