Jacek Marczewski na co dzień jest fotoreporterem, jego pasją stały się jednak łodzie wiślane. Niezwykłe wrażenie robi możliwość pływania po Wiśle, małą drewnianą łódką, przypominającą tę z czasów Króla Jagiełły. Prace mężczyzny szybko obiegły świat, doceniły je nie tylko polskie media, ale również zagraniczne portale.
Tańce dla dzieci to doskonała okazja na dostarczenie maluchom odpowiedniej ilości ruchu. Tańce dla przedszkolaków pomagają m.in. nauczyć się działania w grupie i dodają pewności siebie, dzięki czemu dzieci znacznie lepiej radzą sobie w codziennym życiu.
Tablety i smartfony towarzyszą obecnie dzieciom już od wczesnych lat życia. Specjaliści ostrzegają jednak przed zgubnym wpływem, jaki mają one na rozwój maluchów. Stąd też apel, by rodzice ograniczyli swoich pociechom czas korzystania z urządzeń mobilnych. Taki przekaz niesie też za sobą kampania: "Zadbaj o mózg dziecka".
Ewa Harapin to przykład osoby pełnej chęci do działania. Niepełnosprawność nie była bowiem dla niej przeszkodą w zdobyciu podium Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Jaka jest jej życiowa historia i kto daje jej największą motywację?
Osiedle kostek w Siemianowicach Śląskich - to właśnie tu wychowywała się Zuzia, która na naszej grupie "odpicowane mieszkanie" pochwaliła się wnętrzami rodzinnego domu. Kasia Jaroszyńska postanowiła odwiedzić z kamerami to klimatyczne miejsce.
Chłopcy mają za młodu różne marzenia. Niektórzy chcą być strażakami, inni policjantami, zaś kolejni farmerami czy gwiazdami Internetu. Są też tacy, którzy pragną to połączyć. Filip Chajzer porozmawiał z młodymi rolnikami i odkrył, czym jest agro show-biznes.
Wyczekiwana, ukochana, wyśniona - wypłata. Rzecz, na którą czeka co miesiąc każdy z nas. Jak powinniśmy planować nasze wydatki, aby przestać odliczać dni do 1-ego lub 10-tego? Porozmawialiśmy na ten temat w Dzień Dobry TVN z psycholożką i mentorką, Małgorzatą Bieniaszewską.
Marek Lesiewicz ma 11 lat i kocha rośliny. Do tego stopnia, że przeznacza na nie każdą złotówkę z kieszonkowego. Może pochwalić się ogrodem tak dużym, że jego podlanie zajmuje aż trzy godziny. Jak zaczęła się jego pasja i skąd czerpie niezbędną wiedzę?
Choć większość z nas zdaje sobie sprawę, że telemarketerzy wykonują swoją pracę i wielu z nich nie ma szans, by ją zmienić, to telefony od nich i nagabywanie na skorzystanie z oferty często drażnią. Czy są jakieś sposoby, aby się ustrzec przed takimi połączeniami?
W tej rodzinie miłość do bursztynu przeszła z pokolenia na pokolenie. Sukces jednak pojawił się w odpowiedzi na ciężką pracą. Tomasz Ołdziejewski to bursztynnik, którego dzieła są podziwiane i cenione na całym świecie. Jak rozpoczęła się jego przygoda ze "skarbem z morza"?
Francuska kuchnia jest podziwiana przez miliony ludzi na całym świecie. Mało kto wie jednak, że jeden z największych jej przysmaków ma polskie korzenie. Do Saint-Tropez udała się Patrycja Wanat, by na własne oczy zobaczyć tajemniczy proces powstawania La Tarte Tropézienne. Poznajcie niezwykłą historię owego deseru.
Urodziny to ważny moment w życiu każdego dziecka, na który bardzo mocno i długo się czeka. Każdy rodzic chce, aby były to wyjątkowe i niezapomniane chwile. Mamy zaproszonych gości i kupione dekoracje, ale co zrobić, żeby maluchy dobrze się bawiły? Jak zorganizować czas tak, żeby im się spodobał, a dla dorosłych nie był stresujący? Kilka propozycji zabaw dla dzieci przygotowała animatorka, Patrycja Lipińska. Zobacz, jak nasi prowadzący robili miecze z balonów.
Czas pandemii, szczególnie wtedy, gdy wszyscy musieliśmy zostać w domach, był trudny dla każdego z nas. Niezwykle ciężkie były to chwile dla osób starszych, które nierzadko są samotne, a koronawirus całkowicie uniemożliwił im bezpośrednie kontakty z innymi. Właśnie z myślą o nich powstał Telefon Wsparcia dla Seniorów. Ta jedyna w swoim rodzaju akcja nadal jest bardzo potrzebna. Stoją za nią dwie niezwykłe kobiety - Janina Piwowarczyk i Ewa Kulisz, z którymi rozmawialiśmy w naszym programie.
W 2021 roku podatek dla posiadaczy psów wzrośnie. Już od blisko 30 lat jego wysokość ustalają indywidualnie poszczególne gminy. Jakich zmian możemy się spodziewać?
Aleksandrę Woźniak przez lata znaliśmy jako aktorkę, teraz spełnia się jako ceniony psycholog. Jednak, jak sama mówi, najważniejszą rolą w jej życiu jest rola mamy. Dziś jej córki mają po 16 lat i stają się popularne w Internecie.
Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim pojawiło się odwieczne pytanie o to, jak zmotywować dzieci do nauki. Jak się okazuje, to prostsze niż może się wydawać. Pani Kaja Wolnicka podpowiada co zrobić, żeby edukacja była zabawą.
Smartfony wiedzą o nas wszystko? Bardzo możliwe. Według badania opublikowanego w Journal of Studies on Alcohol and Drugs, twój telefon może określić, kiedy wypiłeś zbyt dużo, wykrywając zmiany w sposobie chodzenia.
Studiowała w Londynie pod skrzydłami BBC i to właśnie stamtąd nagrywa dla nas niezwykłe materiały. Anna Senkara opowiedziała o pracy w stolicy Wielkiej Brytanii, wywiadach z największymi sławami i wpadkach dziennikarskich.
Młode osoby, które nie pracują, nie kształcą się i nie szkolą. Oznacza to dla nich zależność finansową np. od rodziców. W Polsce mogą stanowić nawet 16 proc. społeczeństwa. O zjawisku NEET i życiu poza systemem mówił Robert Zydel, antropolog kultury.
We wtorkowy poranek doszło do dramatycznej w skutkach szarpaniny między psami. Według doniesień Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, dwa osobniki w typie amstaffa rozszarpały jamnika na krakowskich Plantach. Ich właściciel miał nie podjąć żadnej próby zapobiegnięcia sytuacji.
Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupili kampery, przerobili je na własne potrzeby, a potem pojechali w świat. "Kamperem przez świat" to nie jest typowy program o podróżowaniu, ale zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń. Kolejny odcinek serii w Discovery Channel we wtorek o 22:00, a my rozmawialiśmy z jej bohaterką, Sylwią Polak.
Ciąża nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z aktywności fizycznej. Część kobiet decyduje się na treningi nawet w ostatnich chwilach przed narodzinami dziecka. Wcześniej należy jednak skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym. Jakie są przeciwwskazania do uprawiania sportu w błogosławionym stanie?
Dawid, znany w świecie youtuberów jako Dave z Ameryki urodził się w Polsce. W wieku 5 lat wyruszył jednak z rodzicami do Stanów, gdzie mieszkał przez większość czasu. Po latach postanowił powrócić do kraju nad Wisłą. Co obecnie robi i jak podoba mu się w Polsce?
Na pierwszej randce każdy chce zrobić na drugiej osobie jak najlepsze wrażenie. Stąd też często na takich spotkaniach pojawiają się różnego rodzaju kłamstwa. Jak rozpoznać, że mamy z nimi do czynienia? Pomocą służy profilerka Natalia Hofman.
W czasie pandemii, gdy spora część osób decyduje się na zakup zwierzaka, my polecamy adopcje. W schroniskach w całej Polsce znajduje się wiele porzuconych kotów i psów, które czekają na kochający dom. Niestety nie wszystkim czworonogom dane jest przebywać w dogodnych warunkach, takich jak te, które stworzył im Dom Kota w Dobrej.
Ubrania dla kobiet w ciąży zostały tak zaprojektowane, by panie spodziewające się dziecka czuły się w nich komfortowo. Przekonanie, że odzież dla ciężarnych musi być luźna i przypominająca namiot, jest błędne. Ubrania ciążowe często są bowiem niezwykle kobiece i seksowne.
Nowe poszewki na poduszkach w łatwy sposób mogą nieco odmienić nasze mieszkanie. Jednak nie trzeba ich kupować, wystarczy zrobić samemu. Jak barwić tkaniny metodą shibari? W naszym cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała Magda Borowiak - Wróblewska, architekt wnętrz.
Wiele rodziców wychodzi z założenia, że pochwały są konieczne w procesie wychowania dzieci. Teoretycznie ma to pomóc wzmocnić poczucie wartości najmłodszych. Czy tak jest faktycznie? Na to pytanie odpowiedziała psycholożka Agnieszka Stein.
Świat zwierząt bywa zaskakujący, a bezwarunkowej przyjaźni właśnie od naszych „mniejszych braci” powinniśmy się uczyć. Poznajcie historię baranka Niunio, który porusza się na wózku i jego przyjaciółki – owcy Jadzi.
"Betonoza" to zjawisko polegające na "rewitalizacji" miejskich przestrzeni przez redukcję zieleni i zastąpienie jej nawierzchnią z kamienia lub betonu. Dlaczego tak się dzieje? O tym opowiedzieli dr Alicja Pawelec, specjalista ds. ochrony ekosystemów wodnych WWF, oraz Jakub Głaz, krytyk architektury.