Jedna z wrocławskich piekarni wprowadziła nietypowy system płatniczy. W przypadku, gdy zapomnimy zabrać ze sobą portfela, telefonu lub karty, za świeże pieczywo i pachnącą kawę zapłacimy za pomocą spojrzenia. Jak to możliwe i czy jest to bezpieczne?
Pandemia koronawirusa mocno namieszała w każdej sferze naszego życia, w tym również ekonomicznej. Oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych zmniejszają się i często też nakładane są większe marże za usługi oferowane przez banki. Czy przez to warto jeszcze trzymać tam pieniądze, czy może lepiej postawić na konkretne inwestycje?
Jak pokazują najnowsze badania, każde kolejne pokolenie jest mniej liczne niż poprzednie. Na takie uwarunkowanie wpływa wiele czynników. Dlaczego rzadziej decydujemy się na dzieci?
Nasz kraj jest piękny, niezwykły, a do tego pełen niespodzianek, szczególnie, gdy zjedziemy z głównych dróg. Mała Wieś Przy Drodze, Pupki, Stany, Gnaty-Wieśniany. Takich oryginalnych nazw jest zdecydowanie więcej, a równie ciekawe, jak same miejscowości są historie ich powstania.
Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. Podróżnik jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi - od Australii po Boliwię. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. W tej wyprawie towarzyszy mu nasza kamera.
Rozstania dotyczą zarówno małżeństw, jak i relacji partnerskich. Pytanie o to, jak poradzić sobie z rozstaniem po długim związku, pojawia się na różnych etapach życia. Zerwanie może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji zdrowotnych, ale jednocześnie stanowić szansę na nową przyszłość.
Za naszą wschodnią granicą od wielu tygodniu dzieją się rzeczy wręcz niewyobrażalne. Nasza reporterka, Bianka Zalewska rozmawiała z Swiatłaną Cichanouską, kandydatką w sierpniowych wyborach na prezydenta Białorusi. Czy widzi nadzieję na zmianę sytuacji w swoim kraju?
Trwa charytatywna sztafeta biznesowa, podczas której przedstawiciele firm i korporacji biegną na rzecz osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Jak akcja wygląda w tym roku? O tym opowiedzieli nam Agnieszka Pleti - prezes fundacji Poland Business Run oraz ambasador biegu, aktor Mateusz Janicki.
Jako jedyna Polka zdobyła medal na najważniejszych zawodach w kitesurfingu na świecie. Julia Damasiewicz ma dopiero 16 lat, a jest już uznawana za jedną z najlepszych w tym sporcie. Jak tak młodej dziewczynie udało się osiągnąć taki sukces? W Dzień Dobry TVN opowiedziała, czym jej życie różni się od codzienności innych nastolatków.
Odwiedziny u borsuka rozpoczęły nowy sezon cyklu „Marcin z lasu”. Okazuje się, że te łagodnie zwierzęta łasicowate są bardzo towarzyskie. W okolicach ich legowisk chętnie pojawiają się wilki, jelenie i sarny. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśniał to Marcin Kostrzyński, leśnik i miłośnik przyrody.
Agnieszka, Anna, Aleksandra i Michał - oto rodzeństwo, które połączyła wspólna pasja - gra na cymbałach. Skąd wzięło się u nich zainteresowanie tym instrumentem? Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN utalentowana czwórka zaprezentowała muzykę z naszej czołówki!
W 2010 roku byli stałymi bywalcami na Waszych ekranach. Kasia i Zbyszek Urbańscy przygotowywali się do nowej życiowej roli - razem z widzami uczyli się, jak to jest być rodzicem. Co po latach słychać u tej pary?
Kiedy pojawia się dziecko, życie kobiety zmienia się już na zawsze. Miłość matki do maleństwa okazuje się niesamowitą siłą napędową, która daje chęć do życia i mnóstwo energii do działania. Kobiety potrafią wówczas robić rzeczy, których dotychczas nawet się po sobie nie spodziewały.
Alkohol czuć nie tylko bezpośrednio po wypiciu. Często nieprzyjemny odór utrzymuje się jeszcze kolejnego dnia, nawet jeśli ilość wypitego alkoholu nie była zbyt duża. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą zneutralizować zapach alkoholu z ust.
Marek Czerwiński jest nauczycielem w jednym z krakowskich liceów. Praca z młodzieżą sprawia mu wiele satysfakcji i radości. Pedagogowi najbardziej zależy na tym, by pokazać uczniom, czym jest empatia, wolność od uprzedzeń i nienawiści. On sam przykład człowieczeństwa daje swoim podopiecznym nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Jego bohaterski czyn został doceniony przez wiele osób.
Z jej przepisów korzystają ludzie na całym świecie, w tym największe gwiazdy, a ona prowadzi jedną z najlepszych nowojorskich piekarni. Agatha Kulaga opowiedziała nam o początkach swojej kariery, pracy w Nowym Jorku oraz pasji, która może też pomagać innym.
W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał w bardzo nietypowych warunkach, dlatego tak istotne jest, aby po długiej przerwie ułatwić uczniom powrót do szkolnych ławek. Oczywiście dla dziecka najważniejszy na start jest kolorowy, wygodny plecak, modny piórnik, ciekawa śniadaniówka. Jak pomóc mu wybrać wyposażenie, które zarówno spełni jego oczekiwania, jak i będzie praktyczne i funkcjonalne? O tym opowiedziały nam ekspertki Mona Kinal - Dyrektor Marketingu Empik oraz Zyta Czechowska, Nauczycielka Roku 2019.
Mariusz Stępień od lat za pomocą detektora szuka skarbów. W czerwcu udało mu się dokonać niezwykłego odkrycia. Na co natrafił pochodzący z Głogowa poszukiwacz? O swoim unikatowym znalezisku opowiedział w naszym programie.
Nasz reporter Michał Cessanis wybrał się na wycieczkę po Dolnym Śląsku. Razem z przewodnikami pokazał nam najpiękniejsze miejsca tego malowniczego regionu. Wiedzieliście, że znajdują się tam takie perełki?
Grzegorz Mielec z pierwszej edycji polskiego „Big Brothera” żyje na emigracji. Uczestnik popularnego reality-show wiele lat temu wyprowadził się do Brazylii i promuje tam polską kulturę. Jak teraz wygląda jego życie? Jak to się stało, że zagrał w brazylijskiej telenoweli? O tym opowiedział w naszym programie.
48 godzin bez przerwy - takim wynikiem Krzysztof Gajewski ustanowił rekord Guinnessa w pływaniu długodystansowym. Wystartował w piątek, a w niedzielę po południu zapisał się na kartach historii. Ubrany był wyłącznie w kąpielówki, czepek i okulary. Nie mógł dotknąć dna, wychodzić z wody ani niczego się złapać. Zdradził nam, jaki emocje towarzyszyły mu w wodzie.
Od rozpoczęcia roku szkolnego minęło zaledwie kilka dni, a już niektóre placówki musiały zostać zamknięte. Powodem było wykrycie koronawirusa. Jak wygląda nauczanie w dobie pandemii? Jaka jest sytuacja uczniów, nauczycieli i rodziców?
Technologie zmieniają nas każdego dnia. Internet i nowoczesne gadżety ułatwiają życie, ale mają też swoją ciemną stronę. Coraz częściej stają się groźnymi narzędziami w rękach przestępców. Jakie stwarzają zagrożenia? Jak się przed nimi chronić? O tym mówił dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Zdrada jest jednym z najboleśniejszych doświadczeń, jakie mogą nas spotkać ze strony partnera. Przy tym temat ten wciąż dla większości z nas jest bardzo wstydliwy. Niesłusznie. Dopiero rozmowa o niewierności pozwala nam bowiem odkryć pewne mechanizmy. Istnieją choćby określone typy osobowości, które mają największe skłonności do zdrady. Jakie?
Świętujemy 15. urodziny Dzień Dobry TVN. Z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Pierwszym przystankiem niebiesko-żółtego Dzieńdobrobusa było miasto Piątek. Co ciekawego można w nim zobaczyć? Jakich ludzi spotkać?
Początek września to doskonały moment, aby sprawdzić, jak się mają rośliny, które rosną w doniczkach postawionych na balkonie. O tym, które z nich wymagają przycięcia powiedział Łukasz Skop. Nasze ekspert pokazał również, jak przygotować poidełko dla ptaków.
W krajach europejskich, w tym w Polsce, ostatnio pojawił się nowy narkotyk, który od maja do sierpnia tego roku zabił co najmniej 11 osób na Węgrzech. O zagrożenia płynące z przyjmowania tej substancji zapytaliśmy eksperta.
Kierowca jest najważniejszy – musi być skupiony na jeździe. Na szczęście są specjalne systemy, które mogą mu pomóc i zapewnić jeszcze bezpieczniejszą jazdę. A Skoda zadbała o to, żeby najnowocześniejsze technologie znalazły się w samochodach tej marki.
Za nami suche i gorące lato. Łukasz Skop, po krótkiej przerwie, postanowił wrócić na swoją działkę, aby sprawdzić, co na niej wyrosło i jak rośliny poradziły sobie z upałami. Podzielił się także z widzami wiedzą na temat tego, co warto przyciąć na początku września.
Kaya Szulczewska jest założycielką "Ciałopozytywu". Edukuje, wspiera i dzieli się swoimi przekonaniami na temat ciała. Nam opowiedziała o kobiecym owłosieniu, okresie i samoakceptacji. Dlaczego możemy być takie, jakie chcemy?