Podróż dookoła świata w dobie koronawirusa? Marta udowadnia, że to możliwe

Zamiast odkładać pieniądze na własne mieszkanie, ona wybrała podróże. Na tę największą w swoim życiu wybrała się w dość specyficznym momencie - w pandemii. Przez ostatni rok i 3 miesiące zwiedziła 20 krajów. Na swoim kanale "Blondynka w drodze" - Marta Niedziela - dzieli się doświadczeniami i przygodami z wyjazdów. Nam opowiedziała o nich osobiście.

Marta Niedziela - wyruszyła w podróż dookoła świata

Podróże kochała od zawsze, a odbycie takiej dookoła świata było jej największym marzeniem. Zrealizowanie go poprzedziły skrupulatne przygotowania, a najważniejsze były finanse. Jak zauważa:
- Podróż planowałam wiele lat. Ale to przecież od nas zależy, czy chcemy mieć mieszkanie, samochód, czy chcemy poznawać świat. Ja zainwestowałam w podróże i uważam to za najlepszą inwestycję w samą siebie - powiedziała w Dzień Dobry TVN.
Zanim jednak wyruszyła w drogę, przez kilka lat mieszkała i pracowała w Szwajcarii. Organizowała eventy i związała się z branża gastronomiczną.
- Byłam w na tyle fajnej sytuacji, że mogłam zorganizować sobie sama plan pracy. Czyli: mogłam pracować 15-17 godzin dziennie przez 4-5 tygodni. Potem brałam 10 dni wolnego i leciałam w podróż. Było to jednak stresujące: z pracy na lotnisko, z lotniska do pracy. Zawsze byłam bardziej zmęczona niż zadowolona - opowiada.
Zdecydowała się więc uzbierać fundusze i wyjechać na dłużej.

Jak podróżuje się w pandemii?

Przyznajmy - niewielu z nas w ostatnim czasie miało tyle szczęścia co Marta i raczej w ostatnim czasie wielkich podróży nie odbyło. Pandemia wywróciła świat do góry nogami. Są jednak takie osoby jak "Blondynka", które mimo wszystko decydują się realizować marzenia i ruszać w trasę.
- Były bardzo ciężkie momenty, gdy pandemia się zaczynała. Zawsze muszę sprawdzić, czego dane państwo wymaga: jakie są obostrzenia, jaki test potrzebuję, z jakiego szpitala - wylicza - Potrzeba więcej pieniędzy, bo przeloty są droższe, a wszędzie wymagane są testy, co myślę, że jest jak najbardziej fair - podsumowuje.
Jak przyznaje, ten czas wiele ją nauczył. Poznała niesamowitych ludzi i przeżyła wyjątkowe chwile. O doświadczeniach Marty z podróży dookoła świata dowiesz się z wideo materiału. Może te widoki i opowieści pomogą zaspokoić tęsknotę za podróżami?
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
Autor: Ola Lipecka
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości