podróżnik

  "Tatrzańskie opowieści" to kolejny nieprzeciętny projekt Mateusza Waligóry. Znany podróżnik wyruszył w pieszą wędrówkę po polskich Tatrach, dając sobie zaledwie miesiąc na przemierzenie każdego centymetra tamtejszych szlaków.

  Książka ma być cegiełką umożliwiającą spełnienie wielkiego marzenia.

  Kolejny raz wybrał się w emocjonującą podróż i postanowił przejść jezioro Bajkał. Maszeruje w temperaturze -38 stopni C.

  Kuba Bociąga to podróżnik, wokalista, autor książki "100 krajów przed czterdziestką". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział o swoim wyjątkowym doświadczeniu. Zdradził również, który kraj okazał się największym zaskoczeniem.

  "Nie było granicy pomiędzy horyzontem a Ziemią".

  "Łącznie w drodze byłem przez 220 dni".

  "W pojedynkę łatwiej poznaje się ludzi".

  Wszystko dla najmłodszych z domów dziecka.

  Swoją przygodę z pracą w telewizji Przemek Kossakowski rozpoczął już blisko dekadę temu. Początki kariery niosły za sobą wiele wyzwań, które na stałe zapisały się w pamięci cenionego dokumentalisty. W rozmowie z Karoliną Kalatzi prowadzący program "Down the road. Zespół w trasie" przyznał, że pierwsza wizyta w siedzibie stacji TTV kojarzy mu się z krępującym, a jednocześnie niezwykle zabawnym incydentem.

  Wielu ludzi marzy o podróżach, ale rzadko kiedy rozważają również stworzenie własnego środka transportu, którym odwiedzą upragnione miejsca. Polski podróżnik przełamuje stereotypy. Z czego słynie twórca łodzi z Elbląga?

  "Wszystko, co widziałem podczas swojej drogi, było dla mnie nowe"

  Torbjorn Pedersen jest Duńczykiem, który pragnie pobić rekord świata i odwiedzić wszystkie kraje globu bez wsiadania na pokład samolotu. Jego niezwykły projekt inspiruje i zadziwia. Wyprawa podróżnika trwa już 8 lat, a jeszcze tak wiele krajów musi odwiedzić. Czy uda mu się dokończyć misję?

  "Wszystko co nam się przydarza jest po coś".

  600 km i około 30 dni – to wstępne założenia pieszej podróży wzdłuż Bałtyku.

  "Pomysł wpadł mi do głowy całkiem przypadkowo".

  Na Gwadelupie aż roi się od turystycznych atrakcji – na kilku niewielkich wyspach można znaleźć piękne, piaszczyste plaże, wspiąć się na wulkan, nurkować wśród koralowców lub słuchać śpiewu rajskich ptaków. Kiedy jechać na Gwadelupę i których atrakcji nie można pominąć?

  Jan Wojtkowski odwiedził wszystkie tatrzańskie schroniska, aby znaleźć najlepszą szarlotkę. Co prawda, podróżnikowi nie udało się wykonać tego zadania w jeden dzień z przyczyn niezależnych od niego, ale najsmaczniejsze ciasto zostało wybrane. Gdzie zatem w Tatrach można zjeść naprawdę dobry jabłecznik?

  Ziemowit Wiktorski to wyjątkowy 10-latek z Wrocławia. W Dzień Dobry TVN prowadzi cykl "Ziemek młody przyrodnik". W najnowszym odcinku opowiada o różnych gatunkach ptaków. Jak je odróżnia?

  - Zawsze podróżuję do ludzi - powiedział Michał Cessanis w rozmowie z Karoliną Kalatzi z serwisu dziendobry.tvn.pl. Dziennikarz znany ze swojej pasji do wypraw - bliskich i dalekich - zdradził, co sprawiło, że pokochał Sri Lankę i co myśli o wakacjach w Polsce.

  Martyna Wojciechowska przechodzi trudne chwile. Niedawno wyznała, że jej małżeństwo z Przemkiem Kossakowskim należy do przeszłości. Mimo to podróżniczka nadal jest silną kobietą i czuje dumę z tego, jakim jest człowiekiem i mamą.

  Andrzej Łagowski pragnął spełnić swoje największe marzenie i z Lubelszczyzny ruszył nad Morze Czarne na tratwie. Niestety koleje losu sprawiły, że musiał opuścić swój środek transportu i zamienić go na rower. Nie zwracając uwagi na przeciwności losu podróżnik kontynuuje swoją wyprawę, a o jej szczegółach opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Pandemia sprawiła, że podróżowanie po świecie stało się bardzo trudne. Mimo to Robert Szulc postanowił wyruszyć na wyprawę dookoła świata. Dlaczego zdecydował się na podróż w takim momencie? Jak z jego perspektywy zmieniła nas pandemia? O tym rozmawialiśmy z nim w Dzień Dobry TVN.

  Mateusz Waligóra w 46 dni przeszedł 1200 kilometrów wzdłuż Wisły. Wraz z Dominikiem Szczepańskim napisał książkę o najdłuższej rzece w Polsce. O swojej wyprawie i zapiskach opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Aleksandra i Mariusz, widzowie Dzień Dobry TVN, zmienili swoje dotychczasowe życie o 180 stopni. Sprzedali dom i wyruszyli w świat. Swoją historią postanowili podzielić się w naszym programie. Gdzie obecnie przebywają? Z czego żyją?

  Jeśli ktoś kiedyś zapyta, jak nazywa się zachodni kraniec Europy, należy odpowiedzieć, że Cabo da Roca w Portugalii. Dlaczego? Bo to wysunięty najdalej na zachód punkt Europy kontynentalnej.

  Piotr Maciejuk to podróżnik, który już 8 razy był na Syberii, a teraz wybiera się na kolejną wyprawę. Na terenie Rosji poznał nawet swoją partnerkę - zakochał się zarówno w niej, jak i w tym wyjątkowym miejscu. Co zachwyciło go najbardziej? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Gujana Francuska to największy zamorski departament Francji, położony nad Oceanem Atlantyckim w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, na Nizinie i Wyżynie Gujańskiej. Ma dość krótką, ale ciekawą historię.

  Niemcy znane są z imponującej liczby zamków, fortec i warowni. Najwięcej budowli tego rodzaju powstało w średniowieczu i XIX wieku. Niemcy są krajem niezwykle atrakcyjnym turystycznie, a liczne szlaki pozwalają przemierzać kraj wszerz i wzdłuż samochodem, motorem, a nawet rowerem. Turyści mogą poznawać kraj, wędrując Szlakiem Zamków i Piwa, Szlakiem Zamków lub Szlakiem Hohenzollernów.

  Zamiast odkładać pieniądze na własne mieszkanie, ona wybrała podróże. Na tę największą w swoim życiu wybrała się w dość specyficznym momencie - w pandemii. Przez ostatni rok i 3 miesiące zwiedziła 20 krajów. Na swoim kanale "Blondynka w drodze" - Marta Niedziela - dzieli się doświadczeniami i przygodami z wyjazdów. Nam opowiedziała o nich osobiście.

  1096 kilometrów w 48 dni i 16 godzin przeszedł podróżnik Łukasz Supergan. Trasę zaczął w Świeradowie-Zdroju, a zakończył na Przełęczy Bukowskiej na wschodnim skraju Bieszczad. O swojej najdłuższej zimowej wędrówce opowiedział w Dzień Dobry TVN.