podróż dookoła świata

  Wielu ludzi marzy o podróżach, ale rzadko kiedy rozważają również stworzenie własnego środka transportu, którym odwiedzą upragnione miejsca. Polski podróżnik przełamuje stereotypy. Z czego słynie twórca łodzi z Elbląga?

  Pandemia sprawiła, że podróżowanie po świecie stało się bardzo trudne. Mimo to Robert Szulc postanowił wyruszyć na wyprawę dookoła świata. Dlaczego zdecydował się na podróż w takim momencie? Jak z jego perspektywy zmieniła nas pandemia? O tym rozmawialiśmy z nim w Dzień Dobry TVN.

  Aleksandra i Mariusz, widzowie Dzień Dobry TVN, zmienili swoje dotychczasowe życie o 180 stopni. Sprzedali dom i wyruszyli w świat. Swoją historią postanowili podzielić się w naszym programie. Gdzie obecnie przebywają? Z czego żyją?

  Zamiast odkładać pieniądze na własne mieszkanie, ona wybrała podróże. Na tę największą w swoim życiu wybrała się w dość specyficznym momencie - w pandemii. Przez ostatni rok i 3 miesiące zwiedziła 20 krajów. Na swoim kanale "Blondynka w drodze" - Marta Niedziela - dzieli się doświadczeniami i przygodami z wyjazdów. Nam opowiedziała o nich osobiście.

  Robert Szulc jest podróżnikiem i blogerem. 15 stycznia mężczyzna wyruszył w podróż dookoła świata. Obecnie przebywa w Ekwadorze. Jak kraj zmienił się w czasie pandemii? Z jakimi obostrzeniami i przeszkodami musiał się zmierzyć? O tym wszystkim rozmawiał z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem.

  W 2016 roku opuścili dom w Katowicach i autostopem ruszyli w trzyletnią podróż dookoła świata. W naszym studiu Hanna Zieleźnik-Rybak i Piotr Rybak opowiedzieli o swojej przygodzie życia. Jak im się to udało? Gdzie podobało im się najbardziej?

  Katarzyna Kozłowska udowodniła, że wiek nie ma znaczenia, aby spełniać marzenia. Po 50. roku życia wyruszyła w samotną podróż dookoła świata, przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów. O swojej przygodzie i sile napędowej opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.

  Wiele osób marzy o podróży dookoła świata, a oni postanowili to marzenie zrealizować. Joanna i Paweł Poterscy w niemal dwa lata pokonali ponad 46 tysięcy kilometrów. Przebyli 29 krajów, 3 kontynenty i 2 przeprawy oceaniczne. Jednak najbardziej zadziwiający był finał ich podróży. Opowiedzieli o niej w naszym programie.

  Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz to przedwojenni podróżnicy, którzy w 3,5 roku przebyli 88 tys. km, odwiedzając ponad 40 krajów. Pierwszym, do którego się wybrali, była Szwecja. Poznajcie historię tej niezwykłej wyprawy.

  30 maja 1926 roku Jerzy Jeliński wraz z kolegami skautami wyruszył samochodem w podróż dookoła świata. Żegnał ich marszałek Piłsudski oraz prezydent Mościcki. Jaki cel miała ta wyprawa? Ile trwała? Z jakimi znanymi osobistościami spotkali się młodzi Polacy? W pewnym momencie Jeliński został sam. Dlaczego jego koledzy opuścili wyprawę? Historię podróży Jelińskiego przypomniał jego wnuk - Marek Szukaliski. Czy udało mu się odnaleźć zaginiony samochód dziadka?

  Podróże kształcą i mogą być też świetną lekcją tolerancji. W taką podróż swoje dzieci zabrali Dominika i Michał Ociepka. Przez rok podróżowali po świecie z dwójką dzieci - Oliwią i Kacprem. O swojej podróży opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Jakie kraje odwiedzili? Czego nauczyły się ich dzieci podczas tej podróży? Jaki kraj najbardziej spodobał się dzieciom? Co zaskoczyło podczas tej podróży Oliwię i Kacpra?

  Pomysł narodził się w Modlinie. Rosjanin Maxim Sotnikov i Polak Marcin Szamborski postanowili wyruszyć w lot śmigłowcem dookoła świata. Pan Marcin będzie drugim w historii Polakiem, który podjął się tego zadania. Ile zajmie lot? Jak się do niego przygotowują? I który odcinek trasy będzie najtrudniejszy do przebycia?

  Posiadanie dzieci nie jest przeszkodą w podróżowaniu - tak twierdzą Wojciech i Eliza Łopacińscy. Udowodnili to zabierając dzieci w roczną podróż dookoła świata. Przez rok pokonali ponad 114 tysiące kilometrów i ponad dwa razy okrążyli Kulę Ziemską. Do studia Dzień Dobry TVN przyszli oczywiście z dziećmi: synem Wojtkiem i córką Łucją. Jakie rady mają dla rodziców dzieci, które wkrótce wyruszą na ferie zimowe? Poznajcie sposoby Łopacińskich na udane ferie!

  Władysław Labuda prowadził kiedyś ustabilizowane, spokojne życie. Trzy lata temu postanowił iść za głosem serca i wybrać się w podróż dookoła świata. Od tego czasu zwiedził między innymi Amerykę Południową, Australię i Malezję. Wyjeżdżając z Europy postawił sobie cel - podróżując nie wyda na nocleg ani złotówki. Czy mu się udało? Co robił w zamian za nocleg? W którym miejscu czuł się najlepiej? O tym, jak spełniać marzenia, nie mając na koncie grubych milionów, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Za sobą mają już prawie 300 dni podróży. Zdwiedzili całą Amerykę Środkową i Południową, a na tym nie koniec! Teraz przyszedł czas na Afrykę. Z rodziną Łopacińskich z Torunia rozmawiała dziennikarka Urszula Chincz. Czy nie bali się panującej w Afryce eboli? Czy udało im się wejść na Kilimandżaro? Co robili w wiosce masajskiej?

  Już 200 dni minęło odkąd rodzina Łopacińskich wybrała się w podróż dookoła świata. Gdzie teraz są i co planują? Co ju zobaczyli a co zamierzają zobaczyć? Gdzie spędzili Nowy Rok? Połączyliśmy się z nimi przez komunikator internetowy.

  "Przyjeżdżając do Kataru jesteś jednym z nas, więc okaż szacunek". Pod takim hasłem ruszyła w Katarze kampania informacyjna dla turystów. Akcja ta ma nakłaniać podróżnych do stosownego w tym kraju muzułmańskiego ubioru oraz zachowania, szczególnie w miejscach publicznych. Jakich zatem zasad należy tam przestrzegać?