Sprzedali dom, by podróżować po świecie. "Teraz staramy się żyć bez planu"

Aleksandra i Mariusz, widzowie Dzień Dobry TVN, zmienili swoje dotychczasowe życie o 180 stopni. Sprzedali dom i wyruszyli w świat. Swoją historią postanowili podzielić się w naszym programie. Gdzie obecnie przebywają? Z czego żyją?

Samochodem terenowym przez świat

Aleksandra Śnieżek i Mariusz Matak połączyli się z nami prosto z Bułgarii. Obecnie korzystają z uroków Złotych Piasków, które są jeszcze przed sezonem, więc w ciszy i spokoju mogą się relaksować. Para w przeciwieństwie do większości podróżników, którzy przemierzają świat kamperem, zdecydowała się na terenówkę.
- Mamy tutaj wszystko, co jest w domu oprócz pralki, czyli prysznic, ogrzewanie, kuchnię – przyznał Mariusz Matak. – Przebudował cały samochód. Wcześniej był to zwykły pick-up, a on zrobił zabudowę i wszystko, czego potrzebuję. (…) To, co jest nam niezbędne do życia. Teraz jest to nasz dom na stałe – dodała Aleksandra Śnieżek.

Szukanie swojego miejsca na ziemi

Para podróżników tak pokochała obecny swój styl życia, że gdy tylko pomyślą o przeszłości, szybko od niej uciekają. - Niestety życie nas trochę potarmosiło , jak każdy ma jakieś wzloty i upadki, ale ostatni był bardzo bolesny. Mimo wszystko tak jak nazwałam swój blog - staram się wszystko pchać do przodu - zapewniła Aleksandra.
Co więcej, nie mają konkretnego celu podróży. Choć Mariusz przyznał, że marzy mu się Ameryka Południowa, to ze względu na pandemię, na razie zwiedzają Europę. – Pchamy do przodu. Być może spodoba nam się jakieś miejsce i tam osiądziemy na stałe lub na dłuższy czas, ale teraz staramy się żyć bez planu, co jest zupełne odwrotne do tego, jak kiedyś prowadziliśmy życie – zaznaczyła Aleksandra Śnieżek.
Podróżnicy ze spokojną głową mogą spełniać swoje marzenia. Nie dość, że sprzedali dom, to na dodatek mają płynność finansową. - Mamy kilka nieruchomości za granicą, wynajmujemy je i stąd mamy pieniądze - mówił podróżnik.
Zobacz niezwykłe zdjęcia z ich podróży w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl .
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości