Styl Życia

Małżeństwo, które razem ma 407 cm wzrostu. "Miała najpiękniejsze nogi na sali"

Styl Życia

Małżeństwo, które razem ma 407 cm wzrostu. "Miała najpiękniejsze nogi na sali"

Gabriela Polańska, siatkarka Developresu Rzeszów, ma 202 cm wzrostu, a jej mąż Łukasz Polański - 205 cm. Ich 8-letni syn Kuba mierzy już 147 cm, co czyni go najwyższym w klasie.  Czy ich wzrost jest  przekleństwem, a może darem? Jakim problemom muszą stawiać czoła? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. 

Siatkarska rodzina

Gabriela i Łukasz Polańscy są siatkarzami. Ona - jest najwyższą  zawodniczką w polskiej lidze. On - gra hobbystycznie, bo sportową karierę porzucił dla rodziny. Oboje mają ponad 2 metry, tak samo jak brat i tato sportsmenki. Co więcej, to właśnie wzrost i miłość do sportu połączyła małżeństwo. Trenowali na tej samej hali. Miała najpiękniejsze nogi na sali - podkreślił Łukasz Polański. 

W siatkarskim środowisku wysoki wzrost to nic nadzwyczajnego. Choć mogłoby się wydawać, że im wyższa sportsmenka, tym lepiej, to nie zawsze tak jest. - Na siatce pomaga, np. w walce o piłkę, ale w obronie już przeszkadza, bo słabszy jest czas reakcji i koordynacja - mówiła Gabriela Polańska w Dzień Dobry TVN. 

Życie wysokiej rodziny 

Wysoki wzrost w życiu codziennym ma swoje plusy i minusy. Tak zresztą jest ze wszystkim. Siatkarka podkreśliła, że często musi przerabiać  lub zamawiać ubrania, bo te dostępne w sklepie mają za krótkie rękawy lub nogawki. Co więcej, nie nosi też szpilek, bo wówczas byłaby wyższa od męża. Choć, jak przyznała, i tak woli trampki, które bardziej pasują do jej sportowego stylu życia.

Łukasz Polański śmieje się, że wysoki wzrost jest szczególnie pomocny w tłumie. - Szybko się odnajdujemy jak, np. zgubię żonę w sklepie, wystarczy, że spojrzę gdzieś nad półkę  i już wiadomo, gdzie jesteśmy - opowiada. Najgorsze są jednak podróże samolotami. - Najmniej miejsca na nogi i łóżka, jeśli są z dolną belką, to trzeba się gdzieś tam po skosie wyciągnąć - wyjaśnia. Małżeństwo z uwagi na swój wzrost, by nie przeszkadzać innym, w kinie siada w ostatnich rzędach. Z kolei na koncertach - nikt im nie zasłania. 

Wszystko wskazuje na to, że ich syn będzie równie wysoki, co rodzice. - Z tego, co patrzyłem, to 99,9 proc. dzieci jest od niego niższych - zaznaczył tata 8-latka. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

 Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Co podarować na komunię? "Pamiętajmy, że kupujemy prezent dziecku, a nie rodzicom"

Dzięki konduktorowi chłopiec odzyskał zgubioną zabawkę. "Pomyślałem, że jakiemuś dziecku będzie bardzo żal"

Co sądzisz o tym artykule?
62
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
16.05.2021
MartaSavage
Biorac pod uwage , ze moja 9 letnia corka ma 156 cm wzrostu t ( a ja w tym wieku tez mialam cos kolo tego a tetaz mam 164 ) o nic nie jest przesadzone , ze ich syn bedzie wysoki
16.05.2021
joanna2310
fajna para !!!! życzę szczęścia i zdrowia !!