Styl Życia

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Dzień Dobry TVN

Siostra Paula ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny na co dzień pracuje w zakrystii. Po godzinach zamieszcza zabawne nagrania na Tik Toku. W ten sposób zachęca młodzież do uczestniczenia w życiu kościoła. Serca osób wychowanych na mediach społecznościowych zakonnica podbija poczuciem humoru i otwartością.

 Zabawne nagrania zamiast ewangelizacji

– Nawet nie wiedziałam, co siostra dokładnie robi, tylko, że coś nagrywa. Kiedy to zobaczyłam, od razu mi się spodobało – mówi siostra Samuela, przyjaciółka siostry Pauli. – Może dlatego, że ja też pracuję z młodzieżą i wiem, czego młodzież dziś oczekuje – dodaje. Sprawdziło się zmniejszanie dystansu i zrezygnowanie z typowego ewangelizowania na rzecz porozumiewania poprzez żarty i zabawę. Treści dotyczące wiary są dawkowane i wplatane pomiędzy humorystyczne filmiki.

Siostrę Paulę do aktywności na Tik Toku zachęciła sama młodzież. Zakonnica była zdumiona tym, z jak dużym zainteresowaniem spotkało się to, co robi. Pozytywne reakcje zmotywowały ją do dalszych działań na profilu o nazwie "katarzynki52". Siostra Samuela zauważa, że młodzież otworzyła się na to, co ma do przekazania zakonnica, która mówi ich językiem, a jest nim właśnie Tik Tok. – Chcą się otwierać na kościół radosny, który do nich wychodzi. 

Siostra Paula na Tik Toku

Hitem siostry Pauli jest piosenka "Kawa z rana jak śmietana". Zakonnica śpiewa i tańczy robiąc zabawne miny. Siostra Paula twierdzi, że furtkę do tego typu działalności otworzyła założycielka zakonu, która 450 lat temu, w wieku 19 lat, jako pierwsza założyła zgromadzenie kontemplacyjno-czynne, czyli umożliwiające pracę z ludźmi. – To było nowością w tamtych czasach. Uważam, że moje wejście do Tik Toka też jest taką nowością – mówi siostra Paula. – Możemy iść za znakami czasu, a Tik Tok jest teraz znakiem czasu – podkreśla zakonnica.

– Siostra Paula pomaga prowadzić nas w dobrym kierunku – podsumowuje Wiktoria Sękiel z Duszpasterstwa Młodzieżowego Sióstr Katarzynek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Legendarny sernik siostry Anieli. Przepis!

Siostra Benia - zakonnica autentyczna. Autorka bloga "Zakonnica bez przebrania" w DDTVN

Gwiazda "Big Brothera" trafiła do szpitala po wypróbowaniu urodowego triku z social mediów. "Chwilowo straciłam wzrok" 

Reporter: Arkadiusz Gdula
Co sądzisz o tym artykule?
75
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0