zakonnica

  zakonnica

  Aleksandra Popławska sprzeciwia się popularnym już słowom siostry zakonnej Michaeli Pawlik. Nagranie, na którym dominikanka przestrzega przed jogą, obiegło sieć i stało się już viralem. Aktorka nie przeszła obojętnie obok jej przestróg. - Ostrzega przed jogą, twierdząc, że "na dole kręgosłupa znajduje się wąż". - A skąd siostra to wie? Sama praktykowała? - zastanawia się Popławska.

  Wiele osób bardzo często ma sny, w których pojawiają się członkowie rodziny. Co na ten temat mówi sennik? Siostra symbolizuje przede wszystkim wsparcie, wrażliwość, empatię i bezpieczeństwo. To ona zawsze wysłucha, czy doradzi. Sen można jednak odczytywać też w kontekście negatywnym.

  Pan Ewaryst po 17 latach szukania prawdziwej tożsamości w końcu ma w rękach dowód z nowym nazwiskiem. Teraz nazywa się Ewaryst Lossow. Sęk w tym, że miejsce na imiona rodziców... wciąż pozostaje puste. Czy jego mamą była zakonnica Joanna Lossow? Dlaczego tak trudno ustalić jest tożsamość? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Rafał Stangreciak z "Czarno na białym", który od 9 lat dokumentuje historię mężczyzny.

  Siostra Paula ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny na co dzień pracuje w zakrystii. Po godzinach zamieszcza zabawne nagrania na Tik Toku. W ten sposób zachęca młodzież do uczestniczenia w życiu kościoła. Serca osób wychowanych na mediach społecznościowych zakonnica podbija poczuciem humoru i otwartością.

  Zakonnice zadziwiająco często pojawiają się w filmach grozy jako uporczywie nawracający upiorny motyw senny lub realne zagrożenie. Może sennik jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego kino tak uwielbia epatować strachem związanym z habitem?

  "Powiedzieć dzień dobry sąsiadce, której pies właśnie, przepraszam, narobił nam pod drzwiami albo też zaproponować starszemu panu obok, że mu zrobimy zakupy, albo zaprosimy na kawę. Podzielić się tym, co mamy, ale to nie tak, że starym płaszczem, od którego jeszcze odprujemy guziki czy futrzany kołnierz" - tak o czynieniu dobra mówi siostra Małgorzata Chmielewska. Na rynku wydawniczym pojawiła się jej najnowsza książka o paradoksalnym tytule "Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego". W Dzień Dobry TVN siostra mówiła o problemach Polski i podawaniu ręki potrzebującym.

  Małgorzata Niedzielska miała 16 lat, gdy wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z siedzibą w Krakowie. Po odejściu z zakonu zdecydowała się pozwać, zgromadzenie w którym była o utratę zdrowia. To pierwszy taki proces w Polsce. Dlaczego zdecydowała się na ten ruch? Co dzieje się za murami żeńskich klasztorów i jak wygląda codzienne życie sióstr?

  Ula Chincz spotkała się z gwiazdą włoskiej sceny muzycznej! Jak zakonnica z klasztoru Urszulanek łączy życie zakonne z karierą muzyczną? O sile modlitwy, powołaniu i pracy w teatrze opowiedziała nam Cristina Scuccia.

  Film polsko-francuski „Niewinne” opowiada o polskich zakonnicach oraz francuskim Czerwonym Krzyżu, który przeprowadza reemigrację swoich obywateli, zrzeszając ich w szpitalu. W rolę siostry Ireny wcieliła się Joanna Kulig. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy aktorkę o szczegóły dotyczące tej produkcji i kolejne plany zawodowe.

  Blogerka modowa, zakonnice, strach Bartka Jędrzejaka, śpiewający warszawiacy, człowiek z reklamówką. Zobaczcie przedsmak tego, co niedzielę będzie wielką wyżerką! :)

  Na co dzień zajmuje się tymi, którzy wypadli poza nawias społeczeństwa i daje im wędkę, by na tę wędkę mogli sobie - jak mówi Marcin Prokop - złowić lepszy los. Ale tym razem zaprosiliśmy siostrę Małgorzatę Chmielewską z Katolickiej Wspólnoty "Chleb Życia", by dowiedzieć się jak wygląda życie siostry zakonnej. Czy siostra zakonna może palić papierosy? Czy siostry zakonne mogą używać kosmetyków, robić sobie makijaż lub depilować sobie nogi? Czy mogą chodzić na basen lub do fitness clubu?

  Adoptuj zakonnicę - dlaczego siostry zakonne potrzebują takiej pomocy? W programie także: zazdrość- kiedy trzeba ją leczyć, oraz człowiek, którego nazwano "ludzkim pączkiem" - jak się chudnie, gdy ważysz prawie 300 kilogramów? Zapraszamy jutro od 8:00. Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Historia miłość jak z filmu... Detektyw Krzysztof Rutkowski rozkochał w sobie zakonnicę! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Rutkowskiego z narzeczoną Luizą Krużyńską, byłą zakonnicą, która dla miłości zrezygnowała z zakonu. Jak się poznali? Czy ich bliscy zaakceptowali ten związek?