Z dnia na dzień zwiększa się liczba osób zakażonych koronawirusem. W związku z tym wprowadzane są kolejne obostrzenia. Podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wszyscy pracownicy administracji, którzy mogą wykonywać obowiązki poza biurem, mają pracować zdalnie. Jak się zatem zorganizować, by pracować skutecznie?
Rayyan Szczepaniak to niepełnosprawny chłopiec, który dzięki pomocy wspaniałych ludzi spełnił swoje marzenie i zdobył Rysy. Wyprawa miała też na celu zebranie pieniędzy na operację, dzięki której jego komfort życia znacznie się poprawi.
Zarówno w szkołach, jak i na ulicach czy w Internecie, można zaobserwować, że społeczeństwo staje się coraz bardziej wulgarne. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób wpłynąć na najmłodszych, by przestali przeklinać?
Izolacja spowodowana pandemią z pewnością podoba się naszym czworonogom. Mniej intensywne życie towarzyskie i praca zdalna sprawiają, że więcej czasu spędzamy z naszymi zwierzakami. Co w przypadku, gdy nasz pupil zaczyna przejmować nad nami kontrolę? O tym opowiedział nam behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński oraz trener, motywator Daniel Qczaj.
Katarzyna Puzyńska kiedyś wykładała psychologię, dziś jest jedną z najpoczytniejszych autorek kryminałów w Polsce. Prawa do tłumaczenia jej książek sprzedano już w 25 krajach. Zasłynęła sagą o policjantach, której akcja rozgrywa się w Brodnicy i fikcyjnym Lipowie, mającym swój odpowiednik w prowadzimy Pokrzydowie. Skąd autorka czerpie inspiracje i gdzie odnalazła swój azyl?
Za sprawą wystawy "Alicja w Krainie Czarów - Ogród Świateł" w Krakowie można już poczuć magię Bożego Narodzenia. Jakie atrakcje czekają tam na zwiedzających? Sprawdził to dla nas reporter Robert Stockinger.
Kilka razy w tygodniu grupa lekarzy i ratowników medycznych przeczesuje Warszawę w poszukiwaniu potrzebujących pomocy bezdomnych. Robią to po godzinach i za darmo, a w działaniach nie zatrzymała ich nawet pandemia. Opatrują rany, leczą odmrożenia, dostarczają leki i środki higieniczne, służą radą - nie zawsze jedynie medyczną. Tak działa "Ambulans z serca", karetka dla bezdomnych.
Karol Trojan to bosy ultramaratończyk. Niedawno zdobył tytuł rekordzisty Polski w kategorii najdłuższy dystans przebiegnięty boso w trakcie 24 godzin. W ciągu doby pokonał ponad 121,5 km, a sam szacuje, że w ciągu ostatnich 4 lat łącznie przeszedł i przebiegł bez butów już kilkanaście tysięcy kilometrów. Skąd pomysł na taki styl życia?
Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa nieodłącznym gadżetem stała się osłona na usta i nos w postaci maseczki, przyłbicy czy chusty. Jedni decydują się na wyroby już gotowe, a ci bardziej kreatywni tworzą je sami. Do tych ostatnich zaliczają się panowie pracujący na złomowisku w Tłuszczu, których maski są naprawdę wyjątkowe. Mógł się o tym przekonać nasz reporter, Robert Stockinger.
Wojciech Kukuła dokładnie rok temu podróżował z żoną po Stanach Zjednoczonych, spełniając swoje marzenia. Reżyser rejestrował każde wydarzenie, a po powrocie do Polski wspomnienia przelał na papier. Tak powstała książka "New York by me" oraz audiobook, który zgodził się przeczytać Rafał Zawierucha.
Pomimo gwałtownej rewolucji naukowej niektórzy ludzie z powagą traktują istnienie równoległego świata paranormalnego. A może są jakieś przekonywujące dowody na istnienie bytów niematerialnych? Postanowiliśmy zgłębić ten temat.
Dobór opony do felgi zasadniczo nie stanowi żadnego problemu. Na boku każdej opony wytłoczony jest jej numer, więc jeżeli tylko potrafimy go prawidłowo odczytać, to wybór odpowiedniego ogumienia staje się oczywisty.
Weronika Rosati podzieliła się z fanami emocjonalnym wpisem, w którym wyraża niepokój w związku z przyszłością swojej córki. 3 listopada w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie. W Polsce za to ciągle trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji.
Dla Doroty i Olgi las nie ma tajemnic. Edukatorki przyrody, postanowiły więc oswoić ludzi z naturą. Kobiety regularnie organizują spacery i zabierają chętnych do Puszczy, gdzie pobudzana jest nie tylko wyobraźnia, ale także wszystkie zmysły. Jakie zagadki kryje las?
Jacek Karczewski, przyrodnik i autor książek o ptakach gościł w naszym programie. W tle widniał pokaz slajdów z barwnymi ptakami, a ekspert odpowiadał na pytania Ewy Drzyzgi i Agnieszki Woźniak-Starak. Czy wiesz, które ptaki zostają na zimę oraz czym je dokarmiać?
Seniorzy są grupą szczególnie narażoną na niebezpieczeństwo w dobie koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by nie wychodzili z domu. Podczas godzin dla seniorów mogą w sklepach nie spotykać się z innymi klientami, mimo to wiele starszych osób w obawie o swoje zdrowie, unika opuszczania domu. Zastanówmy się więc, czy ktoś mieszkający obok nas nie potrzebuje pomocy, czy choćby zrobienia zakupów. Namawiała do tego nasza najlepsza młociarka Anita Włodarczyk.
Grobowce dla zmarłych ludzi powstawały od najdawniejszych czasów. Teraz okazuje się, że wiele tych sprzed tysięcy lat znajduje się w Polsce. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił zobaczyć kilka z nich. Jakie historie opowiedzieli mu archeolodzy?
Stewia to jedna z popularniejszych roślin w ostatnich latach, znana głównie ze swoich właściwości słodzących. Jest zdrowym zamiennikiem cukru, a przy odrobinie zaangażowania i wiedzy można z powodzeniem uprawiać ją w domu lub w ogrodzie. Poznaj wymagania uprawne stewii i zasady pielęgnacji.
Każdy po pewnym czasie mieszkania w jednych wnętrzach, marzy o ich metamorfozie. Można wówczas zmienić dekoracje, zakupić nowe meble, bądź całkowicie przeobrazić ściany. Dobrym do tego wyborem są okładziny. Poznajcie ich zalety.
Taksatorem określić można właściwie każdego rzeczoznawcę – majątkowego, samochodowego czy inwestycyjnego. W praktyce jednak termin ten odnosi się przede wszystkim do rzeczoznawcy leśnego, czyli osoby, która profesjonalnie zajmuje się oszacowywaniem stanu drzewostanów. Na czym polega ta praca?
Domy i mieszkania w stylu hiszpańskim popularne są nie tylko w stolicy flamenco i sangrii. Takie wnętrza nawiązują do historii Hiszpanii, w której można zobaczyć mieszankę różnych kultur, europejskich i muzułmańskich.
Zegar, który przestał się nam podobać nie musi wylądować w śmietniku. Można go w łatwy sposób zmienić, aby ponownie pasował do naszego wnętrza. O tym, jak to zrobić podpowiedziała architektka wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska.
Bałagan w pokoju dziecka to coś, co trudno ogarnąć, wylewa się na cały dom, ale mamy na niego jeszcze jakiś wpływ. Jednak pokój nastolatka żyje już własnym życiem, wymyka się spod kontroli, jest trudny do opisania i zrozumienia. Czy powinniśmy z nim walczyć? Co chaos za zamkniętymi drzwiami mówi o naszym dorastającym dziecku? O tym rozmawialiśmy z ekspertką edukacyjną Edytą Plich, pediatrą Ewą Drzewiecką i jej córką Gabi oraz muzykiem Maciejem Miecznikowskim.
Lara Gessler dozuje fanom informacje na temat swojego życia prywatnego. Wieść o tym, że gwiazda urodziła, obiegła sieć już dwa tygodnie temu. Jednak dopiero teraz młoda mama zdradziła, jakie imię wraz z Piotrem Szelągiem dali córce.
Choć zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej uderza głównie w dorosłe kobiety, w protest przeciwko działaniom rządu włączyli się również uczniowie podstawówek czy liceów, którzy boją się o swoją przyszłość. Wielu z nich prezentuje poglądy w Internecie. Jak reagują na to nauczyciele?
Wiele osób uważa Kolumbię za niebezpieczne miejsce, okazuje się jednak, że to mylne wrażenie. Ola Andrzejewska udowadnia, że można tam znaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć wyjechała z Polski już kilka lat temu, nie zamierza wracać. Dlaczego pokochała Amerykę Południową?
Dla wielu Polaków los zwierząt nie jest obojętny – adoptują psiaki, wspierają schroniska i akcje prozwierzęce. Do tej grupy zaliczają się również osoby ze świata kultury, a wśród nich Piotr Adamczyk z żoną Karoliną, którzy pomagają szczeniakom z Fundacji Judyta.
Przez Polskę przetacza się fala protestów wywołanych wyrokiem TK. W tworzenie transparentów z hasłami zaczerpniętymi z literatury czy pop kultury zaangażowali się nie tylko dorośli, ale także dzieci. Co mówią one o naszym społeczeństwie? O tym opowiedział nam socjolog dr Tomasz Sobierajski oraz Matylda i Marcin Jellinek, twórcy znanego hasła "Nawet dziecko o tym wie, wkurzysz mamę, będzie źle".
Ławnik sądowy to przedstawiciel społeczeństwa, który zasiada za stołem sędziowskim i pomaga w wydawaniu wyroków. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zostać ławnikiem sądowym, powinien wiedzieć, że do pełnienia takich obowiązków nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego.
Złoty, srebrny, granatowy, a może jednak biały? Jaki kolor pasuje do butelkowej zieleni? Każdy z nich jest ciekawą propozycją, jednak istnieje wiele więcej połączeń, które pozwolą zaistnieć w świecie mody oraz niecodziennego wystroju wnętrz.