Jak na nastolatki wpływa pandemia? Młodzi Polacy skarżą się na dezinformację związaną z nauką, ale co gorsza 27 proc. badanych doświadczyło co najmniej jednej formy krzywdzenia w czasie epidemii, 15 proc. doznało przemocy ze strony rówieśników, 11 proc. ze strony bliskiej osoby dorosłej. 5 proc. było świadkiem przemocy w domu.
Mariam Petrosyan z Erewania jest mamą niezwykłego chłopca. Artem urodził się ze znamionami, które pokrywają 80 procent jego ciała. Choć lekarze nie dawali chłopcu szans na przeżycie, maluch rośnie jak na drożdżach. Nasza reporterka Bianka Zalewska rozmawiała z jego mamą o schorzeniu oraz ciężkich czasach, jakie panują w Armenii.
Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Northumbria University w Newcastle wykazały, że pandemia koronawirusa negatywnie odbiła się na zdrowiu dziewięciu na dziesięć osób z zaburzeniami odżywiania. Czy w Polsce sytuacja wygląda podobnie? O tym opowiedziała nam psychodietetyk, Magdalena Błaszczyk.
Hanna i Włodzimierz Szkudlarkowie mają 33 lata stażu małżeńskiego i… 9 synów. 32 lata ma najstarszy, a 14 lat najmłodszy. To właśnie dzieci założyły "Fundację Dziewięciu Braci", która promuje wielodzietność. W Kaliszu z tą niezwykłą rodziną spotkał się Robert Stockinger.
Już we wtorek 24 listopada świętujemy w Polsce Katarzynki. Bardzo podobne do Andrzejek święto, to magiczny, lecz zapomniany dzień kawalerów. W wigilię św. Katarzyny odbywały się bowiem wróżby młodych mężczyzn, którzy chcieli rozwiać wątpliwości dotyczące ożenku oraz poszukiwania partnerki.
Wiele noworodków przychodzi na świat ze znamionami na ciele. Rodzice zastanawiają się, czy trzeba je usuwać. Różnorakie plamy pojawiają się jednak także w trakcie dorastania, a nawet u dorosłych. Na które należy zwracać szczególną uwagę? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym dermatolog Irena Walecka.
Joga na stres to sposób na odprężenie i relaks praktykowany od tysięcy lat. Redukowanie napięcia odbywa się przez osiągnięcie równowagi emocjonalnej. Ćwiczenia oddechowe i medytacja pomagają się wyciszyć i uspokoić. Dowiedz się, jak ćwiczyć jogę na stres. Jakie ćwiczenia należy wykonywać?
Męskie kapelusze nie wychodzą z mody. Wśród panów wciąż znajdą się miłośnicy popularnego nakrycia głowy, które występuje w różnych wariantach. Skórzane, słomkowe, sportowe, plażowe – to tylko kilka propozycji. Sprawdź, jak wybrać idealny model na każdą okazję i jak go nosić.
Paweł Nowaczyński ma 19 lat. Gdy był w szkole podstawowej, trafił do palcówki opiekuńczo-wychowawczej. Jego życie zmieniło się, gdy zaczął trenować boks. Ma już na swoim koncie udział w zawodowej gali. Zobacz, jak walczy o swoją przyszłość.
Decyzją rządu uczniowie będą się uczyć zdalnie do świąt Bożego Narodzenia. Czy uczeń musi mieć włączoną kamerkę? Czy nauczyciel ma prawo wystawić negatywną ocenę za jej brak? Jak kontrolować obecność? O odpowiedź zapytaliśmy adwokat Elizę Kunę i Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.
Bohaterem ostatniego odcinka sezonu "Totalnych remontów Szelągowskiej" był Maciej Leszczyński. Mieszkanie sportowca, który całe życie poświęcił córce, zostało całkowicie odmienione. Jak żyje mu się w nowym miejscu? O tym opowiedział Katarzynie Jaroszyńskiej w Dzień Dobry TVN.
Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Na swojej drodze spotkał jednak ludzi, którzy ruszyli mu na ratunek. Teraz sam zaczął pomagać. Wraz z braćmi Collins rozwozi posiłki dla powstańców.
Ula Chincz, znana także jako Ula Pedantula, opublikowała wideo, w którym pokazuje, jak wygląda teraz jej dzień. Nowy członek rodziny ma niespełna miesiąc, a już zdążył namieszać w grafiku mamy.
Wrocławscy medycy każdego dnia mogą liczyć na ciepłe posiłki. Z myślą o nich pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym staje food truck, zaopatrywany przez pracowników aquaparku. Skąd ten pomysł?
Od kilku dni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Coraz więcej osób, także tych znanych z pierwszych stron gazet, pokazuje swój sprzeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Do protestujących przyłączają się polskie i zagraniczne gwiazdy, a nawet branża mody. Polski projektant Jackob Buczyński od kilku dni za darmo produkuje symbole Strajku Kobiet dla wszystkich chętnych.
Mateusz Kotowski, przedsiębiorca z Polski, na co dzień mieszka w Hanoi w Wietnamie. W Dzień Dobry TVN opowiedział, dlaczego jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc do życia w czasie pandemii.
Świeżo upieczeni rodzice dobrze wiedzą, czym jest pobudka w środku nocy. Z czasem zaczynają pojawiać się jednak pytania. Kiedy podjąć pierwsze próby odstawienia nocnego karmienia oraz co zrobić, by maluch przesypiał całą noc? Wszelkie wątpliwości niewyspanych rodziców rozwiała Aneta Górska-Kot, pediatra, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie.
Każdy z nas ma masę ładowarek i kabli. Niestety ich nadmiar na podłodze nie jest ani estetyczny ani bezpieczny - szczególnie, gdy mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta. Jak sobie z tym poradzić? Idealnym pomysłem są ozdobne pudełka. Zrób to sam!
26 czerwca 1971 r. nad Czechowicami przeszła silna burza. To wtedy piorun uderzył w zbiornik ropy naftowej okolicznej rafinerii, wskutek czego kilka tysięcy ton czarnego złota wybuchło. Nafta zapalała ludzi i samochody oraz zalewała wszystko, co było w jej zasięgu. Ostatni żyjący świadkowie tych wydarzeń opowiedzieli w programie "Największe polskie katastrofy", co pamiętają z tego makabrycznego dnia.
Polacy mają coraz większe problemy z nawiązywaniem relacji i budowaniem stałych związków. Dlaczego wciąż przybywa ludzi żyjących samotnie i skąd biorą się problemy w znalezieniu miłości? O tym opowiedziała dr Joanna Heidtman, psycholog, socjolog.
Aleksandra Żebrowska kilka tygodni temu w poruszających słowach wyznała, że kilka razy poroniła. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o tych tragicznych wydarzeniach w najnowszym wywiadzie. Zdradziła, że jej ostatnia ciąża również była zagrożona.
Inteligentny dom to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort. Za pomocą zintegrowanego systemu można między innymi sterować urządzeniami gospodarstwa domowego, kontrolować instalację elektryczną oraz sprawnie zarządzać alarmem. To doskonała inwestycja.
W 5. odcinku programu "Kobieta na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła czeską Pragę, by spotkać się z Vladaną Augstenovą. Bohaterka jest asystentką seksualną osób niepełnosprawnych. Na czym dokładnie polega jej praca? Dlaczego problem, którym się zajmuje jest tak bardzo istotny?
Staż pracy to łączny okres zatrudnienia. Ma on spore znaczenie dla pracownika, ponieważ bierze się go pod uwagę przy wyliczaniu urlopu czy nagrody jubileuszowej, a ponadto wpływa on na świadczenie emerytalne. Wlicza się do niego także okres nauki czy odbytą służbę wojskową.
Wyspa kuchenna to coraz częściej spotykany element wystroju wnętrz. Rozwiązanie to może stać się inspiracją do rodzinnego gotowania oraz wspólnego spożywania posiłków. Dzięki niemu przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna i jednocześnie przytulna.
Łódź to miasto, w którym nie tylko można zobaczyć jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, ale również zwiedzić zabytki wyróżniające się piękną architekturą. Do tych ostatnich niewątpliwie należy największa i najbogatsza rezydencja fabrykancka w Polsce - pałac Izraela Poznańskiego. Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi? Sprawdził to Michał Cessanis.
Krew pępowinową pobiera się podczas porodu. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? O zaletach zabiegu opowiedziała Basia Kurdej-Szatan, mama Hani i Henia, która zdecydowała się na takie rozwiązanie oraz lekarz Tomasz Baran, ekspert ds. komórek macierzystych.
Poznały się w liceum, jednak dopiero po 18 latach od ukończenia szkoły zacieśniły relację. Agata Pudełek i Jola Czermińska to przyjaciółki, które wspólnie prowadzą plantację ekologicznej kawy. Skąd wzięła się ich pasja?
Bartłomiej Przedwojewski jest strażakiem, choć na świecie znany jest z biegów górskich. Jest pierwszy w RPA, Francji, Azorach... Poznajcie historię sportowca, któremu zdobycie Kasprowego Wierchu zajmuje 39 minut i 42 sekundy.
Kinga Burzyńska wybrała się do Wrocławia na spotkanie z podinspektorem Adamem Bigajem, emerytowanym policjantem z wydziału kryminalnego. W filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka występuje funkcjonariusz o tym samym nazwisku, który przemocą wymuszał fałszywe zeznania bohatera. Jak do niefortunnego zbiegu okoliczności odnosi się sam zainteresowany?