Właśnie obchodzimy Tydzień Widoczności Osób Aseksualnych. Z tej okazji artystka i ilustratorka Aleksandra Herzyk dokonała coming outu jako osoba aseksualna. Co to oznacza i jak na tę informację zareagowali jej obserwatorzy?
W branżowej prasie motocyklowej Filip Chajzer znalazł artykuły o pewnej 22-latce z Grudziądza, która zajmuje się przerabianiem motocykli. I jak się przekonał, jest się od niej czego uczyć. Dlaczego Agata Roman - bo to o niej mowa - zajęła się branżą motoryzacyjną? Kiedy zaczęła się jej pasja?
Mimo że za oknem coraz zimniej, wiele osób nadal korzysta z rowerów. Część z nich wybiera jednoślad, aby nie narażać się na zakażenie, do którego może dojść w środkach transportu miejskiego. Pojawia się więc pytanie, czy jadąc na rowerze, należy mieć maseczkę na twarzy? Czy są miejsca, gdzie osłony nie są obowiązkowe?
Rozpoczął się już sezon grzewczy. Skoro odkręciliśmy kaloryfery, warto wspomóc się nawilżaczem powietrza, który nie tylko poprawia wilgotność w pomieszczeniach, ale i chroni przed bakteriami i wirusami.
Zabawy z duchami sięgają przełomu XIX i XX. Jak się okazuje, tradycja ta przetrwała do dziś. Czym są seanse spirytystyczne i czemu służyły dawniej? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Haska, antropolożka i autorka książki "Jasnowidze i detektywi".
Agnieszka Witkowska zajmuje się porządkowaniem i odgracaniem mieszkań. W kolejnym odcinku cyklu "Sama to ogarnę" zabrała się za zorganizowanie schowka gospodarczego.
We wtorek, 27 października br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zgodnie z jej zapisami rozszerzony został krąg osób uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Zaliczono do niego m.in. osoby przebywające w rodzinie zastępczej oraz takie, które prowadzą rodzinny dom dziecka.
W ostatnich dniach nie cichną głosy kobiet oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Teraz do ich grona dołączyła Paulina Smaszcz. Dziennikarka podzieliła się w mediach społecznościowych swoją poruszającą historią. W walce o dziecko musiała wybierać między jedzeniem, a lekami. Powiadomiła również o przeżytej traumie związanej z urodzeniem martwych dzieci.
Redakcja Dzień Dobry TVN obchodzi Dzień Kundelka. Psiaki zawitały do naszego studia, widzowie przesyłali zdjęcia swoich czworonogów, Ania Dec spotkała się z niezwykłą Bezą, a aktorka Justyna Sieńczyłło i wokalistka Kasia Moś opowiedziały, za co kochają zwierzaki.
Sebastian Niemczycki jest organistą i kompozytorem. Ma zaledwie 21 lat, a na swoim koncie kilkanaście koncertów w Polsce i za granicą. Na co dzień artysta zaraża pasją do dźwięków swoich podopiecznych ze szkoły interpretacji i rozumienia muzyki. Jak rozpoczęła się jego muzyczna przygoda?
Pandemia wciąż nie daje za wygraną, a powracające obostrzenia dały się już we znaki tym, którzy na co dzień żyją z dala od swoich bliskich. W najgorszej sytuacji znalazły osoby będące w Domach Pomocy Społecznej oraz szpitalach czy klinikach. Agata Kowalska swojej mamy nie może przytulić od początku pandemii. Nam opowiedziała historię, która na zawsze zmieniła jej życie.
Richard Browning to założyciel firmy, która produkuje kombinezony odrzutowe. Okazało się, że dzięki nietypowemu sposobowi poruszania się mogą one pomagać ratownikom. Znacznie skracają bowiem czas dotarcia do ofiary wypadku. Z wynalazcą rozmawiała nasza reporterka Anna Senkara.
Jak napisał, stara się być apostołem dobra i radości, ale radości nie ma. Wpis księdza Mariusza Sokołowskiego poruszył wiele osób. Duchowny opowiedział Kasi Olubińskiej-Godlewskiej o obecnej sytuacji w Australii spowodowanej pandemią koronawirusa.
Podlasie to nie tylko cisza i spokój. To również region, który można zwiedzać aktywnie. Michał Cessanis pokazał widzom Dzień Dobry TVN, gdzie warto wybrać się, gdy pogoda za oknem nie sprzyja. Oto atrakcje malowniczego regionu.
Niedoszły kierowca autobusu, dziennikarz, a przede wszystkim ojciec. Krystian Hanke opowiedział nam o swoim parentingowym poradniku i o "tatowaniu", z którego można czerpać to, co najlepsze.
Krystyna Skarbek to polska agentka brytyjskiej tajnej służby, która była ceniona przez samego Winstona Churchilla. Jak znalazła się na Wyspach? Czy to prawda, że miała romans z autorem powieści o Jamesie Bondzie? Jaka była jej ulubiona broń?
Od 12 października uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych uczą się w trybie zdalnym. Teraz dołączą do nich uczniowie klas 4-8. Ma to na celu zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem, ale wiąże się z ponownym zamknięciem dzieci w domach. Jak mają sobie z tym problemem poradzić? Co oznacza dla nich brak spotkań z rówieśnikami? Na ten temat rozmawialiśmy z Tatianą Mindewicz-Puacz – psychoterapeutką oraz Agnieszką Stążką-Gawrysiak - autorką książki "Self-Regulation. Szkolne wyzwania".
Polscy paleontolodzy odkryli najstarszy na świecie dwukorzeniowy ząb prassaka. Ich znalezisko liczy 215 milionów lat. Prof. Tomasz Sulej, kierownik ekspedycji na Grenlandię opowiedział nam jak do tego doszło.
W czasie pandemii wszyscy liczą na zmiany, chociażby w domach. Stąd wiele osób w tym czasie decyduje się na przemeblowanie. Wnętrze bardzo łatwo można odmienić za pomocą kilku gadżetów. Jak to zrobić? Kilka pomysłów zaprezentował nam architekt Krzysztof Miruć, prowadzący program "Zgłoś remont". Z pomocą przychodzi też nowa aplikacja Insbay.
Tomasz i Vilde tworzą wspaniałą parę. On polski aktor, ona norweska baletnica. Choć ich znajomość zaczęła się dość nietypowo, połączyło ich silne uczucie, zarówno do siebie, jak i teatru, który obecnie razem tworzą. Jak rozpoczęła się miłosna historia artystów?
Jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. W ogrodzie rodziny Seremaków stanęła skocznia narciarska, żeby Kacper i Miłosz mogli rozwijać swoją pasję. Marcin Sawicki przyjrzał się treningowi skoczków.
Często odnosimy wrażenie, że pracujemy za dużo. Zostajemy po godzinach, non stop sprawdzamy pocztę służbową, ale efekty tej pracy okazują się mizerne. Co robimy źle? O tym, jak być efektywnym w pracy opowiadał Radek Kotarski, autor książek, dziennikarz i popularyzator wiedzy.
Samochody elektryczne podbijają rynek. Jak się nimi jeździ? Sprawdził to Michał Nobis zbierając w trasę sanah, czyli Zuzannę Jurczak - muzyczne objawienie tego roku. To nie będzie kolejna nudna recenzja motoryzacyjna. Zobaczcie sami!
W programie „Kto odmówi pannie młodej” to panna młoda oświadcza się panu młodemu. Mężczyzna dowiaduje się o wszystkim dosłownie parę godzin wcześniej. Tak też potoczyła się historia Natalii Kosiorek i Przemka Rułkowskiego, których na antenie TVN7 mogliśmy zobaczyć 16 października. Od ich ślubu mijają już prawie dwa miesiące. Jak czują się nowożeńcy i jak wygląda obecnie ich życie?
Norbert Możdżyński to zawodowy kierowca precyzyjny i kaskader. Miłość do jazdy samochodem obudziła się w nim już w wieku 8 lat, gdy za kółkiem siedział ze swoim tatą. Obecnie mężczyzna realizuje największą pasję, a na swoim koncie ma imponujące sceny w popularnych filmach. Co najbardziej motywuje go do tak ekstremalnej pracy?
- Warming to ludzie i miejsca. To jesteśmy my – powiedziała pani Joanna, która na co dzień mieszka w Nowym Kawkowie. Piotr Wojtasik wraz z Dzieńdobrobusem dojechał do tej pięknej krainy, do magicznego zakątka pełnego lawendy, sztuki, rękodzieła i ludzi zakochanych w swojej małej ojczyźnie.
Deklarujemy, że wśród nas jest coraz więcej związków z równym podziałem obowiązków. Teoria jednak różni się od praktyki. Z badań wynika bowiem, że to mężczyźni decydują o najważniejszych sprawach, na przykład o zakupie mieszkania czy samochodu.
Na działki zawitała jesień i nie ma na to rady. Na szczęście nie jest to powód do smutku. To właśnie teraz w naszych ogrodach pięknie wyglądają ozdobne kapusty, na których o poranku osadzają się kropelki rosy. O tej porze roku warto także pamiętać o cebulkach wiosennych kwiatów. Co sadzić jesienią? Na to pytane odpowiedział nam Łukasz Skop.
Koronawirus komplikuje życie pod względem zdrowotnym, ale także paraliżuje państwo. Odczuwa to zwłaszcza administracja i sądownictwo, ponieważ terminy dotyczące załatwienia wielu spraw zdecydowanie się przeciągnęły. Dotyczy to także rozwodów. Na co się trzeba więc przygotować?
Niektóre firmy naciągają konsumentów – w tym emerytów - na zakup drogich rzeczy, które te osoby de facto nie potrzebują – garnki, materace, koce. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny w programie opowiedział, jak uchronić się przed takimi praktykami oraz czy mamy możliwość odstąpienia od umowy.