Kinga Burzyńska wybrała się do Wrocławia na spotkanie z podinspektorem Adamem Bigajem, emerytowanym policjantem z wydziału kryminalnego. W filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka występuje funkcjonariusz o tym samym nazwisku, który przemocą wymuszał fałszywe zeznania bohatera. Jak do niefortunnego zbiegu okoliczności odnosi się sam zainteresowany?
Aktywność ruchowa to obowiązkowy element w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. To właśnie dzięki niej najmłodsi poznają otaczający świat, wzmacniają swój organizm, a także rozwijają uwagę i samodzielność. Idealnym wprowadzeniem do sportu może być rower, który spełnia określone wymagania.
Ogłoszenie listy beneficjentów wywołało ogromne poruszenie nie tylko w środowisku artystycznym. O kontrowersyjnej decyzji Ministerstwa Kultury i sytuacji artystów podczas pandemii opowiedziała nam Katarzyna Janowska, redaktor naczelna Onet Kultura.
Beret nie kojarzy się z nowoczesnymi trendami. Przez wiele osób określany jest jako staromodna, zarezerwowana dla osób starszych część garderoby. Jak się jednak okazuje, to nakrycie głowy występuje w wielu wariantach i może być ciekawym dodatkiem do różnych stylizacji.
Wspólna zabawa, scena i muzyka. To wszystko po to, żeby chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie, leczeniu i szpitalnej sali. Zobaczcie materiał o niezwykłej Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej.
Elena Lewczenko - białoruska koszykarka, była zawodniczka Wisły Kraków, była mistrzyni Polski, Rosji i Litwy 30 września br. została aresztowana za udział w marszach opozycji. W więzieniu spędziła ponad dwa tygodnie. Ewie Drzyzdze opowiedziała, jak była traktowana przez państwowe służby.
Uniwersytet Helsiński i stowarzyszenie Wise Nose Finland przeprowadziły w Finlandii udane doświadczenia, z których wynika, że psie nosy doskonale wykrywają u ludzi COVID-19. Do pilotażowego badania zgłosili się właściciele lapońskiej wioski w Borowicach, dzięki czemu ich czworonożni przyjaciele - Sampo i Kalev mają szansę być pierwszymi w Polsce psami, które zostaną wykorzystane do walki z koronawirusem.
Miał sześć lat, kiedy dowiedział się, że ma raka mózgu. Niedługo potem wykryto nowotwór u jego mamy. Ich historia to przykład na to, że raka można pokonać, a nadzieja nigdy nie umiera. Oskar Zarański razem z mamą Izabelą Zarańską opowiedzieli o swoich przeżyciach.
Łukasz Więcek i Damian Krępa w pierwszym odcinku nowego show TVN "Lego Masters" zostali zdobywcami złotego klocka. Specjalnie dla nas postanowili zbudować miniaturowe studio Dzień Dobry TVN. Jak wygląda?
Kotlecik z ziemniakami, sushi, a może ulubiona pizza? Każde danie, mieszkańcom Łodzi, dowiezie wenezuelski sportowiec, Ruben Limardo, który przez pandemię zmuszony był do podjęcia dodatkowej pracy.
W czasie pandemii koronawirusa wiele osób zostało pozbawionych pracy. Kryzys finansowy dotknął praktycznie każdą branżę, tym bardziej cieszy więc inicjatywa osób, które chcą pomóc innym w ciężkiej sytuacji. Tak się stało w jednym zakładzie krawieckim w Katowicach.
Niektórzy wierzą w ich ukryte znaczenie. Inni traktują je tylko jako symboliczny obraz podświadomości. Co mówią nam nasze sny? O tym rozmawialiśmy z Adą Edelman, blogerką i pisarką.
Alina i Jan Blacha są bohaterami niezwykłej historii miłosnej. Małżeństwo połączyła pasja do wspólnego zawodu. Świetnie czują się przy sobie nie tylko w domowym zaciszu, ale także na sali operacyjnej. Bycie razem daje im możliwość rozumienia się bez słów.
Jolanta i Katarzyna Jaworskie od dziecka szlifowały swoje artystyczne umiejętności. Siostry od najmłodszych lat malowały, rysowały i tworzyły własne projekty. Dziś są lalkarkami, o których projekty zabiegają kolekcjonerzy z całego świata. Jak rozpoczęła się ich przygoda?
Pandemia koronawirusa spowodowała, że rodzice zaczęli spędzać ze swoimi pociechami więcej czasu w domach. Ma to swoje plusy i minusy, trudno bowiem znaleźć zajmującą rozrywkę dla najmłodszych. Na oryginalny pomysł wpadła Paulina Zbyczyńska, która zaczęła tworzyć dla córki suknie na wzór kreacji polskich gwiazd.
Zwierzę nie powie, że go boli głowa. Jak zatem możemy rozpoznać, że naszemu pupilowi coś dolega? Agnieszka Leżańska, lekarz weterynarii powiedziała, na co warto zwrócić uwagę. Obaliła też powielane przez właścicieli mity.
Zapewne każdy z nas choć raz borykał się z problemem opuchniętej twarzy. To dosyć nieprzyjemny stan, który znacznie pogarsza nasz wygląd. Można jednak w szybki sposób się go pozbyć. Jak zapobiegać obrzękom i jak je łagodzić - wyjaśniła w Dzień Dobry TVN kosmetolog medyczny, Magda Suchan.
Jeśli zaliczasz się do grona osób, które zapominają o regularnym podlewaniu roślin, a każdy nowy kwiatek po kilku miesiącach usycha lub gnije, koniecznie posłuchaj rad Łukasza Skopa. W ramach cyklu "Co z tego wyrośnie" przedstawił niezniszczalne rośliny, które przeżyją w każdym domu. Jakie się do nich zaliczają?
Na co dzień podejmują ryzyko i staja oko w oko z drapieżnikiem. Pracownicy ogrodów zoologicznych każdego dnia spotykają się z groźnymi zwierzętami, karmią je i dbają o ich zdrowie. Jakie ich praca wygląda od kuchni?
Pacjentka zakażona koronawirusem w 29. tygodniu ciąży urodziła zdrową córkę. Lekarze z Wrocławia wykonali cesarskie cięcie, gdy pacjentka była podłączona do aparatury ECMO z powodu niewydolności oddechowej. Jak powinny postępować ciężarne, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-2? O tym mówił w naszym programie dr n. med. Maciej Jędrzejko, specjalista ginekologii i położnictwa.
Izolacja doskwiera szczególnie starszym, samotnym osobom. Zamknięci w czterech ścianach nie mają do kogo się odezwać. I wtedy na pomoc przychodzi Telefon Serdeczności. We Włoszech postał nawet specjalny pokój do przytulania. Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z drugą osobą? Wyjaśniała to w naszym programie psycholog Marzena Mawricz.
Historia ich miłości wzbudza zainteresowanie na całym świecie. Elżbieta II i książę Filip świętują właśnie 73. rocznicę ślubu. Na okolicznościowym zdjęciu królowa i jej małżonek podziwiają rocznicową kartkę od swoich prawnuków. Uwagę przykuwa również drobny, ale symboliczny element w stroju monarchini.
Pandemia, z którą walczymy od kilku miesięcy, wywołuje w nas negatywne emocje, strach i poczucie bezsilności. Mimo wszystko wciąż znajdujemy powody do żartowania z globalnego problemu. Śmiejemy się m.in. z tycia na kwarantannie, braku papieru toaletowego czy zdalnej edukacji. Skąd takie zjawisko? O tym rozmawialiśmy z Robertem Górskim, artystą kabaretowym oraz psychoterapeutą Mateuszem Czarneckim.
Angażował w kościele kobiety, zachęcał do samodzielnego czytania Biblii, postulował prowadzenie mszy w językach narodowych. Dolindo Ruotolo to XIX-wieczny włoski ksiądz oraz tercjarz franciszkański. Dziś toczy się jego proces beatyfikacyjny, ale jego życie było prawdziwym pasmem nieszczęść. Jego postać przybliżyła nam dziennikarka Joanna Bątkiewicz-Brożek.
Mikołaj samodzielnie nie potrafi wykonać nawet podstawowych czynności. Kiedy skończył 16 lat komisja ds. orzecznictwa obniżyła stopień jego niepełnosprawności. W ten sposób jego rodzina straciła niezbędne do życia pieniądze. Jak w praktyce wygląda pomoc rodzicom z niepełnosprawnymi dziećmi? Sprawdzili reporterzy programu Uwaga! TVN.
Choć Katarzyna Jaroszyńska swój cykl "Odpicowane mieszkanie" realizuje 5. rok i odwiedziła już prawie 170 domów i mieszkań w całej Polsce, o wnętrzach z najnowszego odcinka mówi: "Czegoś takiego jeszcze nie widziałam". Co zrobiło na niej takie wrażenie?
W XIX wieku Wolskie Rotundy były nowoczesnymi magazynami gazu. Dzisiaj są unikatowym zabytkiem przemysłowym, który wymaga gruntownej renowacji. Choć od wielu lat budynki niszczały, niedawno polsko-niemiecka artystka stworzyła w nich niezwykłą wystawę, dając im drugie życie.
Pralka w łazience nie zawsze prezentuje się dobrze, ale jest tam niestety niezbędna. Jak zabudować pralkę, aby wyglądała estetycznie, a łazienka nie straciła wizualnie na jej obecności? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań.
Młodzi ludzi często stają przed dylematem, na jakie studia pójść po maturze oraz jaki wybrać sobie zawód. Rodzice są natomiast przerażeni, gdy dziecko chce zrobić przerwę w nacuce. Wątpliwości związane z podejmowaniem życiowych decyzji rozwiał w Dzień Dobry TVN Jakub Bączek, który jest trenerem mentalnym.
Zawód makijażysty robi się coraz bardziej popularny. Już nastolatki próbują swoich sił w malowaniu, co często przeradza się w prawdziwą pasję. Zostać specjalistą w tej branży wcale nie jest tak łatwo. Co o swoim zawodzie mówią najpopularniejsze makijażystki w Polsce?