Katarzyna Jaroszyńska kolejny raz odwiedza właścicieli wspaniałych mieszkań i domów. Tym razem wybrała się w okolice Poznania, by zobaczyć jedną z szeregówek. To właśnie tu mieszka rodzina, w której role odrobinę się odwróciły. Jak się okazuje, to pan domu odpowiedzialny jest za wystrój wnętrz. Co więcej, sam wykonał także meble.
Francuska Prowansja to kraina kolorów: pola lawendy, słoneczniki i niezwykły błękit nieba. Do tego pomarańczowo-czerwona ochra, która od tysięcy lat służy m.in. do barwienia ścian. Zapraszamy do podróży po tej niezwykłej, ognistej krainie.
W kościele ewangelickim w Łęgutach niedaleko Ostródy doszło do niezwykłego wydarzenia. Tamtejszy proboszcz, ks. Wojciech Płoszek oraz Monika Dąbrowska zachęcali parafian do adoptowania bezdomnych psiaków. Byliśmy tam z kamerą.
Diana Kautz pojechała do poznańskiego zoo, by sprawdzić, jak idą poszukiwania manula. Kilka godzin później uciekinier został odnaleziony. "Jest wyziębiony, wychudzony, ale już bezpieczny" - powiedziała rzeczniczka.
Joanna Warecha to dziennikarka, która pragnie przywrócić godność ludziom z byłych PGR-ów, do których przylgnęły niesprawiedliwe i często krzywdzące łatki. Autorka akcji "Your Story, my voice" sama wywodzi się z tego środowiska. Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę i przedstawić społeczeństwu prawdziwe historie. Do akcji zaangażowała znanych aktorów i muzyków, bo wierzy, że tylko w taki sposób dotrze do większej rzeszy ludzi, a grupa w końcu przestanie być przez społeczeństwo stygmatyzowana.
Trwają przygotowania do konkursu Miss Polonia 2020. W tym roku spośród 200 dziewczyn drogą castingów i eliminacji do ścisłego finału trafiło zaledwie 20. Na zgrupowaniu pojawił się Mateusz Hładki, który porozmawiał z kandydatkami. Co skłoniło je do wysłania konkursowego zgłoszenia?
W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, firmy obniżyły swoim pracownikom pensje lub przestały wywiązywać się z ustalonych terminów wypłat. Istnieją branże, w których kryzys gospodarczy może powodować zatory, jednak część pracodawców wykorzystuje epidemię, by po prostu zaoszczędzić. Co zrobić, gdy pracodawca zalega nam z wypłatami albo nie płaci w terminie? Na pytania odpowiedzieli nam Małgorzata Marczulewska, założycielka Stowarzyszenia "Stop nieuczciwym pracodawcom oraz radca prawny Mateusz Galikowski.
Ten trend kilka sezonów temu wylansowały znane domy mody, m. in. Prada i Bottega Veneta. Teraz ciężkie buty przyjęły się na ulicach i znaleźć je możemy w większości sieciówek. Jak je nosić? Kilka propozycji pokazała w naszym programie stylistka Ewelina Rydzyńska.
Wysysa krew, atakuje tylko nocą, nienawidzi czosnku, a jeśli chcemy go uśmiercić, musimy użyć osikowego kołka. Tyle mówią legendy o wampirach, dzięki którym nie chcielibyśmy nigdy spotkać się z tymi istotami oko w oko. A co, jeśli wampir pojawi się we śnie?
Kiedyś zależało nam jedynie na utrwalaniu rzeczywistości, a dziś pragniemy ją dodatkowo upiększać. Teraz także stało się to niemalże dziecinnie proste, bowiem filtry dostępne są nawet w mediach społecznościowych. Niewielu z nas jednak wie, że wiele z nich wykorzystuje algorytmy Sztucznej Inteligencji, a to ma swoje konsekwencje. Jakie? Zdradził ekspert ds. nowych technologii, dr Maciej Kawecki.
To naprawdę niesamowita historia. Pieśń szantowa w wykonaniu szóstki mężczyzn ze Śląska zyskała międzynarodową sławę, dzięki słynnemu DJ-owi z Francji. Jak to się stało?
To był jedyny taki egzamin na świecie. Jak zdać na prawo jazdy? Najlepiej w Lamborghini! To, że jest to możliwe, udowodnili Krzysztof i Miłosz, którzy zbierają pieniądze na potrzebne im protezy. Poznajcie ich niezwykłą historię.
Bookcrossing nazywa się "uwalnianiem książek". To przekazywanie przeczytanych pozycji dalej, najczęściej polega na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, skąd każdy zainteresowany może je zabrać. Bookcrossing ma sprawić, że książki staną się bardziej dostępne, a liczba osób czytających wzrośnie.
Farmerzy z Łuszczowa to zawodnicy najbardziej utytułowanej szkolnej drużyny rugby w Polsce. W ciągu 8 lat zdobyli trzy mistrzostwa kraju, jedno wicemistrzostwo, siedem razy byli mistrzami województwa, a także wygrali kilkanaście innych turniejów i niezliczoną ilość meczów.
Narzekanie jest, według psychologii, zachowaniem wyjątkowo destrukcyjnym. Niestety, robi to wiele osób, często nawet nie zdając sobie sprawy, jak bardzo taki nawyk jest szkodliwy. Dużym problemem jest tu ogólne narzekanie Polaków.
To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.
Ludzkie sny potrafią być zaskakujące. Nieraz dotyczą dziwnych i niezrozumiałych aspektów, które dopiero po zinterpretowaniu wszystkich szczegółów stają się bardziej jasne. Jakie znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się kaczka?
Jak odróżnić kanię od muchomora? Nie jest to proste, ponieważ oba grzyby mają podobny, płaski kapelusz pod smukłym trzonem. Grzyb kania a muchomor – te dwa okazy trzeba porównywać bardzo dokładnie i zwracać uwagę na wiele charakterystycznych szczegółów.
Z okazji Dnia Nauczyciela czy też Dnia Edukacji Narodowej w programie poruszyliśmy tematy nauczania z pasją. Żywym przykładem jest Anna Bijak, anglistka i mistrzyni Polski we wrotkarstwie, która swoim hobby zaraża także uczniów. Michał Nobis odwiedził Panią Anię w I Liceum im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej.
13 października przypada Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Jak go uczcić? Najlepiej uświadamiając sobie, czym są tego typu odpady i jak bardzo szkodzą środowisku. Warto to zrobić, ponieważ jeśli nie zmienimy swojego stosunku do nich, do 2030 r. ich liczba osiągnie na świecie aż 74 mln ton.
Jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego jest Iława. Atrakcje i zabytki miasta sprawiają, że jest ono niewątpliwie miastem wartym odwiedzenia. Co warto zobaczyć w Iławie i w jej okolicach?
Karpiniarz to osoba, która zawodowo zajmowała się usuwaniem z ziemi pozostałości po wyciętych drzewach. Była to bardzo trudna, wyczerpująca praca, szczególnie w przypadku likwidacji starych drzewostanów, ze względu na głębokość i obszar, jaki zajmowały korzenie wyciętych drzew.
Kiedy młody pies pojawia się w domu, wymaga uwagi, jak dziecko. Niektórzy biorą nawet wolne z pracy, żeby się nim opiekować. Jak wychować szczeniaka? Bartek Jędrzejak sprawdzał to w otoczeniu kilkunastu uroczych, malutkich berneńczyków.
Jest idealnym przykładem na to, że nigdy nie jest zbyt późno na rozwój pasji. Jan Dąbrowski jest pasjonatem przyrody, a w szczególności pszczół. O swoich zainteresowaniach opowiada na własnym kanale.
Pandemia spowodowała, że w większości szpitali wprowadzono zakaz odwiedzin. Dotyczy to także placówek położniczo-ginekologicznych, co sprawia, że matki często przez wiele tygodni nie mają kontaktu ze swoimi dziećmi. Protestują, żeby to zmienić.
Świątek, Radwańska, Błaszczykowski – dla zagranicznych komentatorów wymówienie nazwisk polskich sportowców jest nie lada wyzwaniem. Jak dziennikarze radzą sobie z wymową trudnych nazw? O tym opowiedzieli Kamila Kalińczak i Tomasz Zimoch.
Bon żłobkowy uzależniony jest od spełniania kilku kryteriów. Niektóre samorządy uważają, że jednym z nich powinno być odprowadzanie podatku na rzecz gminy przyznającej to świadczenie. Zdaniem wojewody śląskiego taki wymóg "bezpodstawnie zawęża krąg osób uprawnionych".
Wiele ludzi lubi mieć zdanie na każdy temat. Dlaczego jednak mamy tę przyjemność odbierać zwierzętom? W ostatnim czasie na Instagramie niezwykle popularne stają się filmiki z "gadającymi psami". Świetnymi przykładami są m. in. Emi i Lilo - dwie suczki, dzięki którym ich właścicielka, Karolina Wojciechowska przekazuje światu, co ma do powiedzenia.
Wielkie zamieszanie i poruszenie w internecie wywołała fotografia mężczyzny, który zbiera za innymi śmieci na ulicy. Nic więc dziwnego, że szybko rozpoczęto poszukiwania bohatera zdjęcia. Okazał się nim Bernard Jancewicz, emerytowany profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak sam przyznaje, uchodzi za pedanta i w domu też pilnuje porządku, nie tylko na ulicy.
Renata Kuryłowicz przez wiele lat wydawała i promowała w Polsce książki Stephena Kinga. Jej życie zawodowe i prywatne zmieniło się gwałtownie po śmierci męża. Postanowiła założyć pierwszy w Polsce dom kultury kryminału i burleski.