Zwierzę nie powie, że go boli głowa. Jak zatem możemy rozpoznać, że naszemu pupilowi coś dolega? Agnieszka Leżańska, lekarz weterynarii powiedziała, na co warto zwrócić uwagę. Obaliła też powielane przez właścicieli mity.
Zapewne każdy z nas choć raz borykał się z problemem opuchniętej twarzy. To dosyć nieprzyjemny stan, który znacznie pogarsza nasz wygląd. Można jednak w szybki sposób się go pozbyć. Jak zapobiegać obrzękom i jak je łagodzić - wyjaśniła w Dzień Dobry TVN kosmetolog medyczny, Magda Suchan.
Jeśli zaliczasz się do grona osób, które zapominają o regularnym podlewaniu roślin, a każdy nowy kwiatek po kilku miesiącach usycha lub gnije, koniecznie posłuchaj rad Łukasza Skopa. W ramach cyklu "Co z tego wyrośnie" przedstawił niezniszczalne rośliny, które przeżyją w każdym domu. Jakie się do nich zaliczają?
Na co dzień podejmują ryzyko i staja oko w oko z drapieżnikiem. Pracownicy ogrodów zoologicznych każdego dnia spotykają się z groźnymi zwierzętami, karmią je i dbają o ich zdrowie. Jakie ich praca wygląda od kuchni?
Pacjentka zakażona koronawirusem w 29. tygodniu ciąży urodziła zdrową córkę. Lekarze z Wrocławia wykonali cesarskie cięcie, gdy pacjentka była podłączona do aparatury ECMO z powodu niewydolności oddechowej. Jak powinny postępować ciężarne, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-2? O tym mówił w naszym programie dr n. med. Maciej Jędrzejko, specjalista ginekologii i położnictwa.
Izolacja doskwiera szczególnie starszym, samotnym osobom. Zamknięci w czterech ścianach nie mają do kogo się odezwać. I wtedy na pomoc przychodzi Telefon Serdeczności. We Włoszech postał nawet specjalny pokój do przytulania. Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z drugą osobą? Wyjaśniała to w naszym programie psycholog Marzena Mawricz.
Historia ich miłości wzbudza zainteresowanie na całym świecie. Elżbieta II i książę Filip świętują właśnie 73. rocznicę ślubu. Na okolicznościowym zdjęciu królowa i jej małżonek podziwiają rocznicową kartkę od swoich prawnuków. Uwagę przykuwa również drobny, ale symboliczny element w stroju monarchini.
Pandemia, z którą walczymy od kilku miesięcy, wywołuje w nas negatywne emocje, strach i poczucie bezsilności. Mimo wszystko wciąż znajdujemy powody do żartowania z globalnego problemu. Śmiejemy się m.in. z tycia na kwarantannie, braku papieru toaletowego czy zdalnej edukacji. Skąd takie zjawisko? O tym rozmawialiśmy z Robertem Górskim, artystą kabaretowym oraz psychoterapeutą Mateuszem Czarneckim.
Angażował w kościele kobiety, zachęcał do samodzielnego czytania Biblii, postulował prowadzenie mszy w językach narodowych. Dolindo Ruotolo to XIX-wieczny włoski ksiądz oraz tercjarz franciszkański. Dziś toczy się jego proces beatyfikacyjny, ale jego życie było prawdziwym pasmem nieszczęść. Jego postać przybliżyła nam dziennikarka Joanna Bątkiewicz-Brożek.
Mikołaj samodzielnie nie potrafi wykonać nawet podstawowych czynności. Kiedy skończył 16 lat komisja ds. orzecznictwa obniżyła stopień jego niepełnosprawności. W ten sposób jego rodzina straciła niezbędne do życia pieniądze. Jak w praktyce wygląda pomoc rodzicom z niepełnosprawnymi dziećmi? Sprawdzili reporterzy programu Uwaga! TVN.
Choć Katarzyna Jaroszyńska swój cykl "Odpicowane mieszkanie" realizuje 5. rok i odwiedziła już prawie 170 domów i mieszkań w całej Polsce, o wnętrzach z najnowszego odcinka mówi: "Czegoś takiego jeszcze nie widziałam". Co zrobiło na niej takie wrażenie?
W XIX wieku Wolskie Rotundy były nowoczesnymi magazynami gazu. Dzisiaj są unikatowym zabytkiem przemysłowym, który wymaga gruntownej renowacji. Choć od wielu lat budynki niszczały, niedawno polsko-niemiecka artystka stworzyła w nich niezwykłą wystawę, dając im drugie życie.
Pralka w łazience nie zawsze prezentuje się dobrze, ale jest tam niestety niezbędna. Jak zabudować pralkę, aby wyglądała estetycznie, a łazienka nie straciła wizualnie na jej obecności? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań.
Młodzi ludzi często stają przed dylematem, na jakie studia pójść po maturze oraz jaki wybrać sobie zawód. Rodzice są natomiast przerażeni, gdy dziecko chce zrobić przerwę w nacuce. Wątpliwości związane z podejmowaniem życiowych decyzji rozwiał w Dzień Dobry TVN Jakub Bączek, który jest trenerem mentalnym.
Zawód makijażysty robi się coraz bardziej popularny. Już nastolatki próbują swoich sił w malowaniu, co często przeradza się w prawdziwą pasję. Zostać specjalistą w tej branży wcale nie jest tak łatwo. Co o swoim zawodzie mówią najpopularniejsze makijażystki w Polsce?
Paweł Kułaga w tańcu na rurze nie ma sobie równych. Jego akrobacje zapierają dech w piersiach. Jak przekonuje, mężczyźni mogą być w tym sporcie tak samo dobrzy, jak kobiety. Zobaczcie jego niezwykły występ.
Drzewo koligacji rodzinnych bywa skomplikowane. Nietypowe określenia na opisanie krewnych są zupełnie niezrozumiałe. Kim jest synowiec, swak i zełwa? Słowa, które wyszły już z użycia rozszyfrowała dla nas Karolina Szlęzak, genealog, wiceprezes Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce.
Klaudia Kulon to polska szachistka, która na swoim koncie ma już prawie wszystkie możliwe tytuły. Zawodniczka poszczycić się może medalem z olimpiady i tytułami szachowej Mistrzyni Polski Kobiet. Jakie były początki jej kariery? Kulisy świata rozgrywek Klaudia Kulon przybliżyła w naszym programie.
Niezwykłą akcję dla dzieci zorganizowano w Filipowie. To właśnie tam wójt czyta dzieciom utwory Marii Konopnickiej. Skąd wziął się ten pomysł? O tym mówił w naszym programie wójt gminy Filipów, Tomasz Rogowski.
Przez 4 lata przejechał 13 tys. km i odwiedził 32 kraje. Rafał Żamojtuk z Bydgoszczy studiuje medycynę, a w wolnym czasie na rowerze przemierza Europę. Wszystko po to, by promować swoje miasto. Poznajcie historię tego młodego podróżnika.
Marcin Korzonek podjął próbę wjechania rowerem na najwyższy wulkan na świecie - Ojos del Salado w Chile. Zabrakło mu tylko kilkuset metrów, żeby osiągnąć swój cel. O swoich wyczynach na dwóch kółkach oraz ślubie na Zanzibarze sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Katowicki Spodek jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce. Hala, której budowa ruszyła w 1964 roku, jest unikatowa w skali światowej - zarówno pod względem architektonicznym, jak i inżynierskim. Co o niej wiemy?
Izabela Gruszecka wiele lat pracowała w korporacji. Jednak po niespodziewanej śmierci mamy postanowiła powrócić do rodzinnego domu i wesprzeć w pracy ojca, który zajmował się stolarstwem. O swojej historii opowiedzieli reporterowi Dzień Dobry TVN.
Adrian Głuchowski, obserwując ciężką pracę medyków, postanowił pomóc im w miarę własnych możliwości. Mężczyzna raz w tygodniu dostarcza do szpitala własnoręcznie przygotowane posiłki. - Ludziom trzeba pomagać. Nie można myśleć tylko o sobie, to jest nienaturalne - przyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Pierwsza miłość, czasami wracamy do niej wspomnieniami i z uśmiechem na twarzy analizujemy dawne czasy. Co by było, gdyby? Są jednak osoby, u których dziecięce, przyjacielskie relacje trwają długie lata, a miłość do kolegi lub koleżanki ze szkolnej ławki przeradza się w dorosłym życiu w poważny związek. Co sprawia, że miłość między dwojgiem trwa tak długo i się nie wypala? O tym rozmawialiśmy z psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz oraz Marią Kotowską, która swojego partnera zna od dzieciństwa.
Okienko życia dla królików i gryzoni w Lublińcu to miejsce stworzone przez Magdalenę Nowaczyk. To właśnie tu przebywają samotne króliki, chomiki, szynszyle i myszoskoczki, które szukają kochającego domu. Jak narodził się pomysł na tę inicjatywę?
Szop pracz dotarł do Warszawy. To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy. Zabawne? Cóż, tym, którzy go spotkają na swojej drodze, wcale do śmiechu nie będzie. Szop pracz nie jest uroczym zwierzątkiem, które powinno się zaczepiać i dokarmiać!
Pandemia koronawirusa wiele osób pozbawiła pracy i źródła zarobku. Z tego powodu ludzie zaczęli sobie dorabiać. Jedni dziergają, drudzy robią torty czy pieką chleby, a jeszcze inni udzielają korepetycji online. Jednak jaki musi być spełniony warunek, by mogli oni zarabiać bez konieczności zakładania firmy?
Piękne mieszkanie nie zawsze jest funkcjonalne, a to duży błąd. Nawet w świetnie urządzonym wnętrzu może okazać się, że pewne rozwiązania są nam niezbędne. I co wtedy? Czy trzeba od razu robić remont? Nie! Nowoczesne technologie potrafią wpasować się w każdą przestrzeń.
W dzisiejszych czasach czas jest na wagę złota – dosłownie. Mamy go bardzo mało, a jak mamy wolne, to chcemy mieć wolne. I wykorzystać je na czas spędzony z rodziną lub na inne przyjemności, niekoniecznie na sprzątanie.