W czasie pandemii wszyscy liczą na zmiany, chociażby w domach. Stąd wiele osób w tym czasie decyduje się na przemeblowanie. Wnętrze bardzo łatwo można odmienić za pomocą kilku gadżetów. Jak to zrobić? Kilka pomysłów zaprezentował nam architekt Krzysztof Miruć, prowadzący program "Zgłoś remont". Z pomocą przychodzi też nowa aplikacja Insbay.
Tomasz i Vilde tworzą wspaniałą parę. On polski aktor, ona norweska baletnica. Choć ich znajomość zaczęła się dość nietypowo, połączyło ich silne uczucie, zarówno do siebie, jak i teatru, który obecnie razem tworzą. Jak rozpoczęła się miłosna historia artystów?
Jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. W ogrodzie rodziny Seremaków stanęła skocznia narciarska, żeby Kacper i Miłosz mogli rozwijać swoją pasję. Marcin Sawicki przyjrzał się treningowi skoczków.
Często odnosimy wrażenie, że pracujemy za dużo. Zostajemy po godzinach, non stop sprawdzamy pocztę służbową, ale efekty tej pracy okazują się mizerne. Co robimy źle? O tym, jak być efektywnym w pracy opowiadał Radek Kotarski, autor książek, dziennikarz i popularyzator wiedzy.
Samochody elektryczne podbijają rynek. Jak się nimi jeździ? Sprawdził to Michał Nobis zbierając w trasę sanah, czyli Zuzannę Jurczak - muzyczne objawienie tego roku. To nie będzie kolejna nudna recenzja motoryzacyjna. Zobaczcie sami!
W programie „Kto odmówi pannie młodej” to panna młoda oświadcza się panu młodemu. Mężczyzna dowiaduje się o wszystkim dosłownie parę godzin wcześniej. Tak też potoczyła się historia Natalii Kosiorek i Przemka Rułkowskiego, których na antenie TVN7 mogliśmy zobaczyć 16 października. Od ich ślubu mijają już prawie dwa miesiące. Jak czują się nowożeńcy i jak wygląda obecnie ich życie?
Norbert Możdżyński to zawodowy kierowca precyzyjny i kaskader. Miłość do jazdy samochodem obudziła się w nim już w wieku 8 lat, gdy za kółkiem siedział ze swoim tatą. Obecnie mężczyzna realizuje największą pasję, a na swoim koncie ma imponujące sceny w popularnych filmach. Co najbardziej motywuje go do tak ekstremalnej pracy?
- Warming to ludzie i miejsca. To jesteśmy my – powiedziała pani Joanna, która na co dzień mieszka w Nowym Kawkowie. Piotr Wojtasik wraz z Dzieńdobrobusem dojechał do tej pięknej krainy, do magicznego zakątka pełnego lawendy, sztuki, rękodzieła i ludzi zakochanych w swojej małej ojczyźnie.
Deklarujemy, że wśród nas jest coraz więcej związków z równym podziałem obowiązków. Teoria jednak różni się od praktyki. Z badań wynika bowiem, że to mężczyźni decydują o najważniejszych sprawach, na przykład o zakupie mieszkania czy samochodu.
Na działki zawitała jesień i nie ma na to rady. Na szczęście nie jest to powód do smutku. To właśnie teraz w naszych ogrodach pięknie wyglądają ozdobne kapusty, na których o poranku osadzają się kropelki rosy. O tej porze roku warto także pamiętać o cebulkach wiosennych kwiatów. Co sadzić jesienią? Na to pytane odpowiedział nam Łukasz Skop.
Koronawirus komplikuje życie pod względem zdrowotnym, ale także paraliżuje państwo. Odczuwa to zwłaszcza administracja i sądownictwo, ponieważ terminy dotyczące załatwienia wielu spraw zdecydowanie się przeciągnęły. Dotyczy to także rozwodów. Na co się trzeba więc przygotować?
Niektóre firmy naciągają konsumentów – w tym emerytów - na zakup drogich rzeczy, które te osoby de facto nie potrzebują – garnki, materace, koce. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny w programie opowiedział, jak uchronić się przed takimi praktykami oraz czy mamy możliwość odstąpienia od umowy.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska trafiła na spokojną ulicę w górnym Sopocie z kamienicami z początku XX wieku. To właśnie tam mieszkają Katarzyna i Dariusz Antończyk z trójką swoich pociech. Jakiś czas temu zamieścili oni na facebookowej grupie "Odpicowane mieszkanie" zdjęcia swojego lokum. Teraz pokazali je przed kamerami.
Agnieszka Kaczorowska-Pela od wielu miesięcy stara się szerzyć świadomość na temat karmienia piersią w miejscu publicznym. Choć wydawałoby się, że to całkowicie naturalne zachowanie, u niektórych wciąż wzbudza oburzenie. Czemu karmiące mamy są dyskryminowane przez społeczeństwo?
"Dzieciaki Cudaki" w Dzień Dobry TVN. Październik to miesiąc promowania świadomości społecznej na temat zespołu Downa. Pani Monika Hoffman-Piszora robi to jednak na co dzień. Blogerka stara się zmieniać światopogląd społeczeństwa i obala istniejące w Polsce stereotypy, które namnożyły się na przestrzeni lat. Wraz z mężem i dwójką dzieci pojawiła się w naszym programie i wspólnie opowiedzieli o tym, jak wygląda ich codzienność.
Filip Drogos specjalnie dla naszych widzów przygotował pokaz pole dance. Po zakończeniu w studiu posypały się gromkie brawa. To właśnie tym tańcem zachwycił jurorów gruzińskiego "Mam Talent!".
W programie "Kobieta na krańcu świata" od 12 lat Martyna Wojciechowska przedstawia niezwykłe historie kobiet na całej Ziemi. W tym roku cały świat się zatrzymał przez pandemię koronawirusa. Mimo to podróżniczka stawiła czoła i nagrała wraz z ekipą kolejny sezon. Jak jej się to udało?
Białe ściany to trend, który jest na topie od lat. Sprawdza się w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Łatwo dopasować do niego każdy rodzaj mebli. Zdecydowanie większą zagwozdką jest odwrotna sytuacja. Nie każdy bowiem wie, jakie ściany do białych mebli będą prezentowały się najlepiej.
Gościem w studiu Dzień Dobry TVN była Leslie Scanlon, ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi, która przejechała rowerem z Warszawy do Sopotu na Festiwal Literacki. W programie opowiedziała, dlaczego 360 km wolała pokonać jednośladem, a nie limuzyną.
Najnowsze badania wykazały, że zmiany klimatu mają ogromny wpływ na problemy behawioralne naszych pupili. Jak reagować, kiedy widzimy problemy u swojego psa czy kota? Eksperci informują, że niezbędne może być długotrwałe leczenie.
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to jedyna placówka w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Dziś na jego terenie opieką otaczane są bociany, lisy, owce, kury, kozy czy kaczki. Jakie były jego początki?
Krzyk na dziecko może niszczyć relacje rodzinne. Jednak są sytuacje, kiedy można wybuch emocji usprawiedliwić. W jakich sytuacjach rodzice tracą panowanie nad sobą? O tym rozmawialiśmy z dr Moniką Just, pedagog dziecięcą oraz Martą Lech-Maciejewską, blogerką i mamą dwóch synów.
Rower jest doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Przede wszystkim jest bezpieczny, ekologiczny i ekonomiczny. Dariusz Trybocki, specjalista i serwisant rowery w rozmowie z reporterką Agatą Zjawińską zdradził, jak przygotować sprzęt na nadchodzące miesiące.
W Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku u jednego pracownika wykryto zakażenie COVID-19. Cały personel został objęty kwarantanną. Mimo to opiekunki nie rozstały się ze swoimi podopiecznymi. Poznajcie historie niezwykłych kobiet.
W Poznaniu rozpoczęto niezwykłą akcję ekologiczną. "Kreda wstydu" zwraca uwagę mieszkańców miasta na wyrzucane na ulice niedopałki papierosów. Dlaczego aktywiści je obrysowują, a nie zbierają?
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt turniejów, a w jej pokoju zaczyna brakować miejsca na puchary. 12-letnia Wiktoria Wojnarowska jest niezwykle zdolną tancerką z Gdańska. Jak zaczęła się jej przygoda?
Ćwiczenie jogi w parach to szczególny rodzaj aktywności, który łączy w sobie tradycyjne asany z elementami akrobatyki. Ważną część treningu stanowi również masaż. Joga dla par jest doskonałym sposobem na wspólną aktywność fizyczną i pogłębienie relacji między partnerami.
Mieszkają na wsi w drewnianym domku po pradziadkach. Kochają to miejsce miłością wielką i dozgonną. Lenka i Marcin Bartoszewscy - małżeństwo z tendencją do marzenia o odważnych rzeczach. Poznajcie ich historię.
Włosy są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata dla wielu kobiet jest przykrym i traumatycznym przeżyciem. Fundacja Rak'n'Roll ruszyła z kampanią "To nie ja", w której wystąpiła plejada znanych aktorek. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na peruki dla podopiecznych fundacji, które w wyniku chemioterapii straciły swoje włosy. O przedsięwzięciu rozmawialiśmy z ambasadorką Magdaleną Lamparską, trycholog Magdaleną Szymczak oraz Anetą Siwiec, która 16 lat temu straciła wszystkie włosy, chorując na białaczkę.
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez irlandzkich naukowców, dzieci karmione butelkami wykonanymi z polipropylenu mogą codziennie spożywać ponad milion cząsteczek mikroplastiku. Produkty na bazie wskazanego tworzywa sztucznego są powszechnie używane do przygotowywania i przechowywania żywności.