Wiele osób żartuje, że szary to kolor Polski. Gdzie się nie obrócimy, widzimy szare budynki, drogi czy auta. Nawet we wnętrzach królują szarości. Dlaczego tak się dzieje i co to oznacza, tłumaczył w Dzień Dobry TVN specjalista od psychologii koloru, dr Marek Borowiński.
Niedawno księżna Sussex napisała osobisty esej dla "New York Timesa" – "Nasze wspólne straty", w którym wyznała, że w lipcu poroniła. Żona księcia Harry'ego nawoływała, by ludzie zadbali o siebie nawzajem, bo rozpacz po utracie dziecka jest niemal nie do udźwignięcia. My o trudnych chwilach rozmawialiśmy z ginekologiem doktorem Maciejem Jędrzejko oraz Kają Wolnicką, mamą, która straciła pierwsze dziecko. Jak sytuacja poronień wygląda w Polsce?
Są wygodne, zapewniają komfort noszenia i pozwalają cieszyć się ulubionymi dźwiękami przez wiele godzin. Słuchawki bezprzewodowe sprawdzą się świetnie zarówno podczas zdalnej nauki, jak i pracy. Które wybrać?
W legendarnym londyńskim studiu nagraniowym Abbey Road powstała wyjątkowa, bożonarodzeniowa piosenka, której głównymi odbiorcami są... psy. Stała się hitem internetu! A my zadaliśmy w programie pytanie, jak to możliwe, że pupile reagują na "Raise the Woof!"? I czy psy w ogóle lubią słuchać muzyki?
Ministerstwo Zdrowia wdraża Program Domowej Opieki Medycznej (DOM), który ma pomóc osobom chorym na COVID-19. Pacjenci objęci domową izolacją za pomocą pulsoksymetru mierzyć będą saturację i tętno, a dzięki mobilnej aplikacji ich wyniki trafią bezpośrednio do konsultantów. Jak program będzie działał w praktyce? O tym opowiedział nam lekarz Narcyz Sadłoń.
Pewna 24-latka postanowiła przekłuć swojej córeczce uszy. Pochwaliła się tym faktem w mediach społecznościowych, czym wywołała niemałą burzę. Okazało się bowiem, że dziewczynka ma zaledwie 8 tygodni. Jaki jest odpowiedni wiek na przekłucie uszu dziecka? Weź udział w naszej sondzie.
Dziennikarka, reżyserka, fotografka i historyczka sztuki, która najbardziej znana jest ze swoich podróży. Programy Elżbiety Dzikowskiej w czasach PRL-u dla wielu Polaków były oknem na świat. To właśnie ona jest bohaterką setnego odcinka "Kobiety na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej. W naszym programie obie panie opowiadały o swojej znajomości i współpracy na planie.
Chociaż sposobów na to, jak zapomnieć o byłym, jest kilka, żaden z nich nie zagwarantuje natychmiastowej poprawy i całkowitego wymazania związku z pamięci. Jednak zastosowanie kilku porad, jak zapomnieć o ex, może przyspieszyć i ułatwić ten proces.
15-letni Sebastian Rejewski ma zespół Aspergera. To nie przeszkadza mu jednak w rozwijaniu swoich pasji, a wręcz przeciwnie - pomaga. Nastolatek odkrywa pamiątki swoich przodków, a wiedzy mógłby mu pozazdrościć niejeden miłośnik historii.
Przed nami finałowy odcinek programu "Usłyszcie nas". W niedzielę, 6 grudnia, o 22:30, widzowie TTV przekonają się, kto wygra pierwszą edycję. Nagroda powędruje do dwóch osób. Jak będzie wyglądał finał? Mentorzy programu - Przemek Kossakowski i Krzysztof Hirsztritt uchylili nam rąbka tajemnicy.
Naleśniki, zarówno te na słodko, jak i w wersji wytrawnej, to potrawa znana na całym świecie (choć występuje pod róznymi nazwami). Mimo że przepis jest prosty, wiele osób zastanawia się, na czym najlepiej smażyć naleśniki, żeby były puszyste, nie rwały się ani nie przywierały do patelni.
Chociaż nie miał łatwego życia, postanowił, że będzie niósł pomoc innym. Bliscy nazywają go biegającym aniołem, a on po prostu robi "swoje". Poznajcie Janusza Bukowskiego.
W Laponii, nieopodal miejscowości Rovaniemi znajduje się Wioska Świętego Mikołaja. W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia Michał Cessanis nie mógł odwiedzić Świętego osobiście, ale połączył się z nim przez Internet. Jak Mikołaj szykuje się na pierwszą gwiazdkę?
Michał Cessanis zabrał nas do Trydentu, który graniczy z jeziorem Garda. To tam znajduje się serce sadów oliwnych. Jak rozpoznać najlepszą oliwę? Jak zrobić dobrą włoską pizzę i nie zepsuć jej smaku? Na te pytania odpowiedzieli mieszkańcy włoskiego miasta, którzy byli bohaterami reportażu Dzień Dobry TVN.
Bohaterowie programu Lego Masters, Agnieszka i Maciej, pożegnali się z widzami w trzecim odcinku. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby pokazali naszym widzom, jak przy pomocy klocków ozdobić ramkę do zdjęć oraz naprawić stłuczoną doniczkę.
Millenialsi to pokolenie ludzi urodzonych między rokiem 1980 a końcem XX wieku. Jego przedstawicielom często zarzuca się egoistyczną i roszczeniową postawę – z drugiej strony muszą oni borykać się z niestabilną sytuacją na rynku pracy, a kupno mieszkania wiąże się dla nich z widmem wieloletniego zadłużenia.
Pewien mieszkaniec Australii został w tym roku dwadzieścia trzy razy ojcem. 40-latek ma żonę, z którą wychowuje dwójkę potomstwa, a jednocześnie dorabia sobie jako zawodowy dawca spermy. Okazuje się, że zdecydowanie przekroczył określone prawem limity i czeka go dochodzenie.
Obecnie wiele tradycyjnych regionalnych produktów z całego świata stało się standardowymi składnikami naszych dań. Jednym z produktów, które na stałe zagościły w kuchni wielu Polaków, jest ocet balsamiczny. Czym można go zastąpić, jeśli się skończy podczas gotowania?
Przed nami Mikołajki i długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, rodzice zastanawiają się, co kupić swoim dzieciom. Michał Zawadka, ekspert relacji z młodzieżą przekonuje, że nie liczy się co, ale jak.
Monika Szczepanik jako dziecko doświadczyła w domu przemocy i biedy. W dorosłym życiu również nie brakowało trudnych chwil. Jej rodzina skorzystała ze Szlachetnej Paczki, dlatego kobieta postanowiła, że będzie pomagać innym i zostanie wolontariuszką. Jak zapewnia, dzięki tej akcji w jej życiu pojawiła się magia.
Obecna sytuacja nie jest łatwa dla dzieci. One także muszą dostosowywać się do panującej pandemii i wprowadzonych obostrzeń. A gdyby tak pomóc im zrozumieć otaczającą rzeczywistość, opowiadając bajki z innym morałem od klasycznego, znanego wszystkim?
BIO, EKO, ORGANIC – sklepowe półki uginają się od produktów, które mają w nazwach takie określenia. Co oznaczają? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Praktyczne wskazówki przekazała nam Katarzyna Bosacka, autorka programu „MądrzeJEMY”.
W Warszawie powstaje drugi w Polsce Dom Ronalda McDonalda. To miejsce, które już w przyszłym roku otworzy swoje progi przed rodzicami chorych dzieci. O niezwykłej akcji i realnych działaniach opowiedziały - Katarzyna Nowakowska, prezes Fundacji Ronalda McDonalda i Natalia Kukulska.
Zna większość topowych modeli, bez problemu pamięta daty premier, na wybrany model potrafi kilka dni czekać pod sklepem albo specjalnie jechać do Tajlandii. Kamil "Instabaks" Tomaszewski jest najpopularniejszym sneakerheadem w Polsce. Jak zaczęła się jego miłość do butów?
Żona Sołtysa ze wsi Obierwia znalazła sposób na swoje życie po 40-tce. Jej pasją stało się podnoszenie ciężarów. Okazało się, że Justyna Niedzwiecka ma talent, jak mało kto. Nie trzeba było długo czekać, żeby zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowych mistrzostwach. Jak rozpoczęła swoją przygodę z tym sportem?
Praktyka regularnej, porannej medytacji doskonale wpływa na całe ciało. Pozwala lepiej radzić sobie z codziennymi problemami, sprawia też, że czerpiemy więcej radości z życia. Wbrew pozorom opanowanie sztuki medytacji nie jest trudne ani nie zajmuje dużo czasu.
Lalki, którymi bawią się nasze dzieci, stworzone są według jednego kanonu. Jak to wpływa na psychikę najmłodszych? Na to pytanie odpowiedziała psycholożka i seksuolożka Patrycja Wonatowska.
Każdy model samochodu to inny rozmiar opon. Mało tego – w ramach każdego pojazdu można zastosować inne rodzaje czy rozmiary opon. Oczywiście pracownicy warsztatów mechanicznych czy wulkanizacyjnych bez najmniejszego problemu rozpoznają rozmiar opon w naszym pojeździe.
Wszyscy, którzy decydują się na posiadanie psa, muszą się liczyć z koniecznością zapłaty podatku. Kogo obowiązuje opłata? W Dzień Dobry TVN sprawdziła to Dagmara Kowalczyk.
Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie szkołę bez ławek i tablicy. Dzisiaj trudno wyobrazić ją sobie bez Internetu i komputera. O najlepszą jakość zdalnej nauki dba Ogolnopolska Sieć Edukacyjna. Na czym polega ten program?