Elżbieta Widz-Grabiec z Brzegu miała latami współpracować z komornikiem. Teraz zdradza: "Licytacje były ustawione". Dlaczego zdecydowała się na ujawnienie prawdy? Tematem zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
Początek grudnia to pora, kiedy myślimy o prezentach mikołajkowych. 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, czasu na wybranie podarunków dla najbliższych zostało coraz mniej. Tradycyjnie jednym z najczęściej kupowanych upominków jest książka. Pandemia nie sprzyja jednak wielogodzinnym wędrówkom po sklepach w poszukiwaniu idealnego tytułu. Jeśli nie chcecie wychodzić z domu, pomocna okaże się akcja "Książka na telefon".
Półki oraz regały to meble, które z pewnością przydadzą się w każdej spiżarni lub piwnicy. Możesz na nich bez problemu przechowywać słoiki z przetworami lub inne produkty spożywcze. Kupując odpowiedni model, zwróć uwagę na kilka kluczowych parametrów, takich jak wymiary i materiał wykonania.
Ten rok przyniósł nam mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji, na które musieliśmy się zgodzić niezależnie od nas. Zmęczeni pandemią, zdalną pracą, świętami bez rodziny czy ograniczeniami w wyjazdach marzymy o wielkich zmianach. Czy będziemy do nich tacy skorzy, gdy wszystko ucichnie? O strachu przed tym, co nowe i trudnościach, jakie sprawia podejmowanie życiowych decyzji, opowiedział Jakub Bączek, trener mentalny.
Dobrze dobrany system ogrzewania domu to niezwykle istotna inwestycja. Wybierając rodzaj instalacji grzewczej, warto rozważyć ogrzewanie nadmuchowe. Zależnie od naszych preferencji i nakładu finansowego może być ono realizowane przy wykorzystaniu kominka lub pieca gazowego.
Ciepłe i mięciutkie, a zimą najchętniej w ogóle niezdejmowane. Skoro już wszyscy wyjęliśmy je z szaf, poświęćmy im chwilę na odpowiednią pielęgnację. Tylko dzięki niej nasze swetry zachowają swoją jakość i wygląd na długie lata. Jak o nie zadbać tłumaczyła w naszym programie projektantka Basia Chrabołowska, miłośniczka naturalnej wełny.
Katherine i Fred Sternowie postanowili oddać do muzeum meble, które należały do ich rodziny od ponad stu lat. Zgodnie z wolą ojca, piękne fotele i szafa przetransportowane zostały z Nowego Jorku prosto do Wrocławia. O rodzinnym prezencie otrzymanym od słynnego architekta Hansa Poelziga opowiedzieli nam spadkobiercy mebli.
Wielu ojców wyobraża sobie swoją rolę jako "bankomat". Chcą pracować, zarabiać, a z dzieckiem się bawić, a nie wychowywać. Jak jednak poprawić to podejście? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN psycholog, Piotr Mosak.
Pani Helena od 27 lat pracowała we Włoszech przy opiece nad osobami starszymi. By dorobić do emerytury, sprzątała także mieszkania. 3 sierpnia kobieta wyszła do pracy i zaginęła. Córki momentalnie rozpoczęły poszukiwania. Po blisko dwóch dniach kobietę odnaleziono w krytycznym stanie w szpitalu w Neapolu. Pomocy odmówiły NFZ, ambasada, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Premiera i Prezydenta RP. Obecnie pani Mariola Szczepaniak i Barbara Grzebyk walczą o zdrowie mamy. Nam opowiedziały o zaistniałej sytuacji.
Domowe sposoby na walkę z chorobą dotyczą głównie infekcji wirusowych, które są szczególnie dotkliwe w sezonie jesiennym i zimowym. Jak walczyć z wirusami w domu? Jak wspomóc organizm w walce z chorobą?
Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Były prowadzone na ten temat badania – naukowcy jednoznacznie przyznają, że zanieczyszczenia i zła jakość powietrza przekłada się negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan psychiczny.
Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Chce nas bronić przed złem, wszędzie towarzyszyć, a poza tym zawsze cieszy się na nasz widok. Czasem jednak zwierzak potrafi sprawiać problemy. Jak sobie z nimi radzić? O tym w naszym programie mówił behawiorysta Radek Ekwiński.
Sytuacja na świecie ciągle jest niespokojna, ale istnieje magiczne miejsce, gdzie czas płynie wolniej i zupełnie inaczej. Aneta Rychter zaprosiła naszych widzów do Myszogrodu, czyli świata, który sama stworzyła. Znajdziemy tam myszy jej autorstwa oraz historie, które dla nich pisze. Wkrótce ukaże się jej książka o tych małych stworzeniach.
Naukowcy z Uniwersytetu Columbia przeanalizowali wpisy Donalda Trumpa na Twitterze. Chcieli na tej podstawie ustalić, czy amerykański prezydent cierpi na zaburzenia snu. Wyniki tych badań omówił w naszym programie Mateusz Majchrzak, ekspert snu. Wyjaśnił również, jak sprawdzić, o której godzinie nasz mózg funkcjonuje najlepiej.
Jemioła kojarzy się przede wszystkim ze świętami. To jednak niejedyny powód, dla którego ten półpasożyt jest postrzegany bardziej pozytywnie niż negatywnie. Wyciąg z jemioły ma wiele właściwości leczniczych, dlatego warto włączyć go do codziennych kuracji.
Tradycję rozpoczął jego praprapradziadek, który pod koniec XVIII wieku pracował dla cara Aleksandra. Garncarstwem zajmują się jego ojciec i stryj, a on sam jest najprawdopodobniej najmłodszym w Polsce przedstawicielem tego zawodu. Na czym polega magia gliny? O tym opowiedzieli nam Rafał, Ireneusz i Mirosław i Piechowscy.
Wielkimi krokami zbliżają się święta. Choć w tym roku z pewnością będą one inne, warto wcześniej rozpocząć przygotowania, by uniknąć dodatkowych problemów. Trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem dokładnie zaplanujmy zadania na każdy tydzień. Jak to zrobić? O szczegółach opowiedziała nam ekspertka organizacji czasu Karolina Cwalina-Stępniak.
Pani Maria Lipka od kilkudziesięciu lat wytwarza kapelusze. Jej projekty nosili aktorzy, politycy, profesorowie, a także gwiazdy opery. Mimo upływu lat, nie zwalnia tempa i nadal doradza w doborze nakryć głowy.
Wizyta świętego Mikołaja w domu to wstęp do pięknego, świątecznego okresu. Wszyscy chcemy podarować swoim bliskim coś, co wprawi ich w cudowny nastrój. Anna Nowak-Ibisz przygotowała propozycję pomysłowych prezentów na Mikołajki dla niej i dla niego.
Naturyzm w Polsce nie jest tak popularny, jak we Francji czy Niemczech, jednak nawet w naszym kraju nie brak miejsc, w których można spotkać nagich ludzi. Plaże czy sauny przeznaczone wyłącznie dla naturystów znajdują się w wielu miastach. Na czym polega naturyzm i czy różni się czymś od nudyzmu?
W ubiegłym wieku wszyscy nucili ikoniczną piosenkę "Wind of Change" zespołu The Scorpions. To właśnie ona stała się symbolem upadku Muru Berlińskiego i zapowiadała nadejście zmian. A co ten utwór ma wspólnego z nauką języka niemieckiego? O tym opowiadali w naszym programie nauczycielka Joanna Czuma-Sitek i licealista Dobromir Wojewoda.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mówienie w Polsce dialektem było czymś wstydliwym. Dziś gwara śląska i góralska wracają z podwójną siłą. Dlaczego tak się dzieje? W Dzień Dobry TVN wyjaśniali to Grzegorz Kulik, tłumacz na język śląski oraz Bartłomiej Kuraś, autor książek o Podhalu i dziennikarz.
Lampki stolikowe mogą dodać przytulności ciemnym kątom mieszkania i posłużyć za ozdobę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie trzeba wcale kupować nowej, żeby wyglądała efektownie i stylowo. Jak samodzielnie odnowić lampę z odzysku? Krok po kroku pokazała to w naszym programie architektka wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska.
Gdy znika na całą noc to oznacza, że poluje na gwiazdy. 18-letni Antoni Sarba zaskakuje w sieci niesamowitymi ujęciami nieba. Pod wrażeniem jego prac są internauci, mama, a nawet nauczyciele. Jak młody fotograf rozwinął swoją pasję?
Agnieszka Zach nazywana jest przez miejscowych biebrzańską "wiedźmą". Artystka i zielarka zakochana jest w Podlasiu. Jak sama mówi, można z nią wyruszyć nad biebrzańskie bagna i oderwać się od codziennego pędu. Zna miejsca, o których nikt nie słyszał. Ponadto zna się na ziołach, jak mało kto. - W ziołach można się zakochać. To jest rozmowa. Zioła nas uczą, przede wszystkim pokory - powiedziała "wiedźma" w Dzień Dobry TVN.
W Katowicach siostra Anna Bałchan wpadła na niezwykły pomysł. By uzbierać pieniądze na Centrum Świętego Józefa, postanowiła sprzedawać robiony przez siebie smalec. Tajniki jego wytwarzania zdradziła w Dzień Dobry TVN.
Marcin Prokop przytoczył w programie sytuację ze Świnoujścia. 8-latek, który nie mógł znieść kłótni rodziców, chciał opuścić mieszkanie przez okno. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła w naszym programie, jak kłótnie rodziców wpływają na psychikę dziecka oraz, jak powinniśmy się zachować, gdy dojdzie do ostrej wymianie zdań przy pociesze.
O przypadkach zespołu PIMS-TS u dzieci można było usłyszeć już w kwietniu tego roku. Najpierw pojawił się w Wielkiej Brytanii, potem w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu dotarł do Polski. Na tę chorobę, która występuje kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem, choruje właśnie około 70 małych pacjentów w naszym kraju. Jak ją rozpoznać i co robić?
Nauka w dobie pandemii to prawdziwe wyzwanie dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Na własnej skórze przekonała się o tym Edyta Pazura, która napisała, że marzy, by jej dzieci wróciły już do szkoły. Jak sobie radzi mama trójki pociech?
Karolina i Szymon z Krakowa mają za sobą wyjątkową historię miłosną. Mężczyzna oświadczył się ukochanej w krakowskim muzeum MOCAK. Wszystko zaaranżował z pomocą dyrekcji tak, by Karolina myślała, że pierścionek to część wystawy. - To było pierwsze miejsce, w które udaliśmy się na naszej pierwszej randce - powiedział Szymon w Dzień Dobry TVN.