Populacja komórek nerwowych zlokalizowanych u podstawy mózgu - zwana neuronami RFRP - uaktywnia się w sytuacjach stresowych, a następnie hamuje układ rozrodczy - potwierdzili w testach laboratoryjnych naukowcy z University of Otago (Nowa Zelandia).
Ola Żebrowska w sierpniu powitała na świecie trzecie dziecko. Szczęśliwa mama na Instagramie chętnie dzieli się z fanami nowymi zdjęciami z małym Feliksem. Wśród nich nie brakuje postów ukazujących zwykłą codzienność i mniej radosne aspekty macierzyństwa.
Karolina Krzyżaniak od 14. roku życia zmaga się z anoreksją. Nastolatka przy wsparciu rodziców i specjalistycznej pomocy wychodzi na prostą. Swoją walkę postanowiła opisać w książce, która już 10 grudnia trafi na półki księgarń. - Ludzie nie wiedzieli jak mi pomóc. Nie wiedzieli, co przeżywam - powiedziała Karolina w Dzień Dobry TVN.
Żaklina Ta Dinh znana jest jako uczestniczka 7. edycji "Top Model". Choć nie wygrała programu, dzięki swojej egzotycznej urodzie zyskała sporą rozpoznawalność. Okazuje się jednak, że w dzieciństwie przez swój wygląd była szykanowana. Wtedy nauczyła się podstaw samoobrony, a teraz zapisała się na tajski boks.
Młodzieżowe Słowo Roku 2020 nie zostało wybrane. To pierwsza w historii taka decyzja kapituły. Zdaniem jurorów, konkurs, który miał służyć refleksji nad językiem, stał się areną walki na słowa. Czyja to wina? Zastanawialiśmy się w naszym programie z Michałem Rusinkiem - literaturoznawcą i członkiem Rady Języka Polskiego.
Witajcie w Królewskim Ogrodzie Światła, czyli zaczarowanej krainie, gdzie z każdym wydeptanym metrem pokochacie to niezwykłe miejsce. Dzieci poczują się jak w baśni Andersena, każdy z dorosłych gości znajdzie coś bliskiego sercu, a rozświetlone zakamarki zachęcą do spacerowania i rozkoszowania się bożonarodzeniowym klimatem. Przekonajcie się sami!
Od 9 listopada 2020 większość szkół pracuje zdalnie. Natomiast normalnie funkcjonują żłobki, przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Jeden z rodziców waha się, czy obowiązkowo musi posyłać syna do placówki. W naszym programie adwokat Eliza Kuna rozwiała wszelkie wątpliwości.
Co roku tysiące rodzin boryka się z dramatem zaginięcia bliskich. Znikają dzieci, kobiety i mężczyźni. Pewnego dnia po prostu nie wracają z pracy czy szkoły. Wiele z nich nigdy się nie odnajduje. Aby nagłośnić ten problem, ruszyła właśnie kampania "Nieobecni".
Herbatka, ciepły koc i dobry film - to wymarzony scenariusz na jesienny wieczór. A jak zorganizować kącik telewizyjny w domowym zaciszu? Podpowiada Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz". Przy okazji dowiecie się, że telewizor może również pełnić funkcję estetyczną.
Maciej Kawecki, będąc świadkiem nieprzyjemnego zdarzenia, postanowił zwrócić się do wszystkich rodziców. Doktor nauk prawnych opublikował w mediach społecznościowych obszerny wpis i zaapelował o empatię i zrozumienie. "Latamy w kosmos, a nie potrafimy szanować" – powiedział.
Nasz reporter Piotr Wojtasik zawitał do Lublina, żeby obejrzeć dekoracje świąteczne na ulicach miasta i porozmawiać z ich twórcami. Lokalny artysta od kilku lat ofiaruje mieszkańcom wyjątkowe iluminacje, żeby umilić im czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
To, ile kalorii ma popcorn, zależy od sposobu jego przyrządzenia. Należy unikać przekąsek gotowych lub tych do przygotowania w mikrofalówce. Mają bardzo dużo kalorii i niepotrzebnych dodatków, głównie konserwantów. Zdrowy popcorn jest łatwy do przyrządzenia samodzielnie.
W naszej kawiarence już czuć klimat świąt. Ostatnio przemieniła się w "misiowo" za sprawą akcji "Podaruj Misia", a teraz przyszedł czas na malowanie bombek. Robert Stockinger u boku Magdy Rutkowskiej, artystki i popularyzatorki kultury ludowej uczył się dekorować bombki.
Wiele osób żartuje, że szary to kolor Polski. Gdzie się nie obrócimy, widzimy szare budynki, drogi czy auta. Nawet we wnętrzach królują szarości. Dlaczego tak się dzieje i co to oznacza, tłumaczył w Dzień Dobry TVN specjalista od psychologii koloru, dr Marek Borowiński.
Niedawno księżna Sussex napisała osobisty esej dla "New York Timesa" – "Nasze wspólne straty", w którym wyznała, że w lipcu poroniła. Żona księcia Harry'ego nawoływała, by ludzie zadbali o siebie nawzajem, bo rozpacz po utracie dziecka jest niemal nie do udźwignięcia. My o trudnych chwilach rozmawialiśmy z ginekologiem doktorem Maciejem Jędrzejko oraz Kają Wolnicką, mamą, która straciła pierwsze dziecko. Jak sytuacja poronień wygląda w Polsce?
Są wygodne, zapewniają komfort noszenia i pozwalają cieszyć się ulubionymi dźwiękami przez wiele godzin. Słuchawki bezprzewodowe sprawdzą się świetnie zarówno podczas zdalnej nauki, jak i pracy. Które wybrać?
W legendarnym londyńskim studiu nagraniowym Abbey Road powstała wyjątkowa, bożonarodzeniowa piosenka, której głównymi odbiorcami są... psy. Stała się hitem internetu! A my zadaliśmy w programie pytanie, jak to możliwe, że pupile reagują na "Raise the Woof!"? I czy psy w ogóle lubią słuchać muzyki?
Ministerstwo Zdrowia wdraża Program Domowej Opieki Medycznej (DOM), który ma pomóc osobom chorym na COVID-19. Pacjenci objęci domową izolacją za pomocą pulsoksymetru mierzyć będą saturację i tętno, a dzięki mobilnej aplikacji ich wyniki trafią bezpośrednio do konsultantów. Jak program będzie działał w praktyce? O tym opowiedział nam lekarz Narcyz Sadłoń.
Pewna 24-latka postanowiła przekłuć swojej córeczce uszy. Pochwaliła się tym faktem w mediach społecznościowych, czym wywołała niemałą burzę. Okazało się bowiem, że dziewczynka ma zaledwie 8 tygodni. Jaki jest odpowiedni wiek na przekłucie uszu dziecka? Weź udział w naszej sondzie.
Dziennikarka, reżyserka, fotografka i historyczka sztuki, która najbardziej znana jest ze swoich podróży. Programy Elżbiety Dzikowskiej w czasach PRL-u dla wielu Polaków były oknem na świat. To właśnie ona jest bohaterką setnego odcinka "Kobiety na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej. W naszym programie obie panie opowiadały o swojej znajomości i współpracy na planie.
Chociaż sposobów na to, jak zapomnieć o byłym, jest kilka, żaden z nich nie zagwarantuje natychmiastowej poprawy i całkowitego wymazania związku z pamięci. Jednak zastosowanie kilku porad, jak zapomnieć o ex, może przyspieszyć i ułatwić ten proces.
15-letni Sebastian Rejewski ma zespół Aspergera. To nie przeszkadza mu jednak w rozwijaniu swoich pasji, a wręcz przeciwnie - pomaga. Nastolatek odkrywa pamiątki swoich przodków, a wiedzy mógłby mu pozazdrościć niejeden miłośnik historii.
Przed nami finałowy odcinek programu "Usłyszcie nas". W niedzielę, 6 grudnia, o 22:30, widzowie TTV przekonają się, kto wygra pierwszą edycję. Nagroda powędruje do dwóch osób. Jak będzie wyglądał finał? Mentorzy programu - Przemek Kossakowski i Krzysztof Hirsztritt uchylili nam rąbka tajemnicy.
Naleśniki, zarówno te na słodko, jak i w wersji wytrawnej, to potrawa znana na całym świecie (choć występuje pod róznymi nazwami). Mimo że przepis jest prosty, wiele osób zastanawia się, na czym najlepiej smażyć naleśniki, żeby były puszyste, nie rwały się ani nie przywierały do patelni.
Chociaż nie miał łatwego życia, postanowił, że będzie niósł pomoc innym. Bliscy nazywają go biegającym aniołem, a on po prostu robi "swoje". Poznajcie Janusza Bukowskiego.
W Laponii, nieopodal miejscowości Rovaniemi znajduje się Wioska Świętego Mikołaja. W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia Michał Cessanis nie mógł odwiedzić Świętego osobiście, ale połączył się z nim przez Internet. Jak Mikołaj szykuje się na pierwszą gwiazdkę?
Michał Cessanis zabrał nas do Trydentu, który graniczy z jeziorem Garda. To tam znajduje się serce sadów oliwnych. Jak rozpoznać najlepszą oliwę? Jak zrobić dobrą włoską pizzę i nie zepsuć jej smaku? Na te pytania odpowiedzieli mieszkańcy włoskiego miasta, którzy byli bohaterami reportażu Dzień Dobry TVN.
Bohaterowie programu Lego Masters, Agnieszka i Maciej, pożegnali się z widzami w trzecim odcinku. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby pokazali naszym widzom, jak przy pomocy klocków ozdobić ramkę do zdjęć oraz naprawić stłuczoną doniczkę.
Millenialsi to pokolenie ludzi urodzonych między rokiem 1980 a końcem XX wieku. Jego przedstawicielom często zarzuca się egoistyczną i roszczeniową postawę – z drugiej strony muszą oni borykać się z niestabilną sytuacją na rynku pracy, a kupno mieszkania wiąże się dla nich z widmem wieloletniego zadłużenia.
Pewien mieszkaniec Australii został w tym roku dwadzieścia trzy razy ojcem. 40-latek ma żonę, z którą wychowuje dwójkę potomstwa, a jednocześnie dorabia sobie jako zawodowy dawca spermy. Okazuje się, że zdecydowanie przekroczył określone prawem limity i czeka go dochodzenie.