Świąteczne ozdoby z Włoch, Niemiec i Stanów Zjednoczonych - to tylko część imponującej kolekcji Jolanty Kwaśnej z Bielska-Białej. To jej mąż zaraził pasją całą rodzinę, a wnuk zapewnia, że będzie kontynuował tradycję. Zobaczcie te niezwykłe, bożonarodzeniowe cacka.
Prezent dla przyjaciółki powinien być wyjątkowy. Nie musi być drogi, bo w prostocie leży siła. Dlatego warto szukać rzeczy nie skomplikowanych, ale unikalnych, ze szczególnym przesłaniem. Chcesz postawić na oryginalność? Zdecyduj się na własnoręczny prezent dla przyjaciółki. Sprawdź pomysły.
Kojarzy się z ciszą, spokojem i malowniczymi widokami. A Podlasie to także niezwykłe kulinarne tradycje. Piotr Wojtasik odwiedził ten wyjątkowy region Polski i poznał tamtejsze bożonarodzeniowe potrawy.
"Co kraj, to obyczaj" – głosi znane porzekadło. W powiedzeniu tym jest jednak sporo prawdy. Chociaż święta są te same, w różnych częściach świata obchodzone są inaczej. Gdzie na pasterkę zakłada się wieczorowe suknie?
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wiemy, jak wyglądają w Polsce, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak obchodzi się je na dalekiej północy? Ilona Wiśniewska, reportażystka mieszkająca w Tromso, opowiedziała nam o tradycjach na Grenlandii.
Wyjątkowy smak i aromat suski sechlońskiej znany jest w całej Polsce. Mikołaj Rey postanowił odwiedzić Beskid Wyspowy, gdzie specjał jest produkowany. Czego się dowiedział?
Michał Cessanis pojechał w swoje ulubione góry - Dolomity. Po drodze zabrał nas do jednego z najpiękniejszych włoskich miasteczek Riva del Garda oraz parku przyrody Adamello Brenta. Podróżnik pokazał nam również niezwykły wodospad, którego łączna wysokość wynosi prawie 100 m.
W jednym z krakowskich szpitali lekarze wyciągnęli 50 kulek magnetycznych z brzucha dziecka. To nie pierwszy taki przypadek. O bezpiecznych i niebezpiecznych zabawkach opowiedziała ekspertka Magdalena Kordaszewska.
Bombki, choinki, sanie i renifery z klocków? Brzmi nieprawdopodobnie, ale wszystko jest możliwe. Udowodnili to w naszym studiu Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, zwycięzcy „Lego Masters”. Ozdoby przygotowywali też Oliwier Janiak i Karolina Malinowska, goście specjalni świątecznego odcinka programu, który będzie można zobaczyć wieczorem w TVN.
Od kilku dni trwa dyskusja dotycząca statutu jednego z krakowskich liceów, który szczegółowo wypisał co wolno, a czego nie wolno uczniom. To m.in. nakaz przestrzegania celibatu w szkole i poza nią, obowiązkowe uczestnictwo w zajęciach religii oraz zakaz należenia do organizacji sprzecznych z zasadami chrześcijaństwa. Czy jest to zgodne z prawem? O tym rozmawiali nasi goście: Iga Kazimierczyk - nauczycielka, prezes fundacji "Przestrzeń dla edukacji" oraz Łukasz Ługowski - pedagog, były dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „Kąt”.
Koronawirus wciąż budzi wiele pytań. Jeden z widzów zapytał, czy osoba, która przeszła zakażenie i ma skutki uboczne, będzie mogła poddać się szczepieniu. Wątpliwości rozwiał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Patrycja Obarewicz jest ikonopisarką. Swoja artystyczną drogę odnalazła dzięki prababci Bronisławie Trefler, która już w gimnazjum pobierała nauki tworzenia ikon. Dlaczego zdecydowała się na tę formę sztuki i jak tworzy się tradycyjne ikony?
Justyna Przygońska od 5 lat wraz z przyjaciółką tworzy markę modową. Projektowanie to jej zawód i pasja. Na piękne elementy zwraca uwagę także aranżując wnętrza. Doskonale to widać w jej domu, w którym mieszka z mężem, kierowcą rajdowym Kubą Przygońskim oraz dwiema córkami - Niną i Aninką.
Jesienią i zimą najbardziej uciążliwy jest smog, który szkodzi płucom mieszkańców całej Polski. Jest on widoczny gołym okiem i odczuwalny nawet przez maseczkę. Co zrobić, aby nie został z nami na zawsze? Na pewno przydatna będzie edukacja dzieci, bo to one w przyszłości będą rządzić światem.
Seksuologia jest bardzo szeroką dziedziną obejmującą fizjologię, psychologię i biologię. Pytanie o to, jak zostać seksuologiem, często zadają sobie osoby po psychologii i medycynie (zwłaszcza ze specjalizacją ginekologiczną).
Jeżeli nie zmienimy swojego postępowania, to w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastikowych odpadów niż ryb. Na szczęście są akcje, dzięki którym można walczyć z zaśmiecaniem środowiska. Należy do nich między innymi "Odyseja bałtycka". Na czym polega ten projekt? Agata Zjawińska spotkała się z jego pomysłodawcą.
Polski tancerz, choreograf i instruktor tańca Tomasz Barański 19 grudnia obchodzi 40. urodziny. Z tej okazji podsumował swoje życie - zarówno prywatne, jak i zawodowe. Swoje przemyślenia zawarł w niezwykłym filmie, który już niebawem będzie miał premierę. Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN, a Edyta Herbuś zdradziła, jak wyglądała ich relacja.
Kurteczki, bluzy, swetry i buciki dla psów. Wielu właścicieli zwierząt uznaje to za zwykłe przebieranki i fanaberię człowieka. Ale czy na pewno? Jak przygotować psa na zimowe spacery? Czy zwierzętom, tak jak ludziom, może doskwierać chłód i słota?
Katarzyna Jaroszyńska stwierdziła w Dzień Dobry TVN, że świąteczne porządki to już taka nasza narodowa tradycja - i ciężko się z nią nie zgodzić! W najbliższy weekend w wielu polskich domach nastąpi chaos i nerwowe sprzątanie. Jak to jednak zrobić szybko, łatwo i przyjemnie? Odpowiedzi zna Pan Gadżet, czyli Konrad Koterba.
Przed nami ostatni weekend przed świętami, który co roku nieodłącznie wiąże się z zakupami. Wszyscy ruszą do sklepów, by zaopatrzyć się w potrzebne produkty spożywcze, a zapominalscy będą szukać prezentów pod choinkę. Jak zachowywać się w lokalach handlowych, by uniknąć zarówno zakażania COVID-19, jak i kontuzji od dźwigania? W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym dr Tomasz Karauda oraz trener Dariusz Brzeziński.
Zastanawialiście się, kto zajmuje się pozyskiwaniem nasion z szyszek? Zajmują się tym zawodowi szyszkarze, którzy co roku, w sezonie zbiorów, wspinają się na wysokie świerki i sosny, aby pozyskać materiał na nasiona. Chodzeniem po drzewach trudnią się też arboryści. Jak wygląda ich praca?
Ona zajmuje się alpakami, jest też wodzirejem. On pracuje w elektromarkecie, wykonuje tatuaże i zajął się dioramami, czyli maleńkimi makietami. Miniaturowa ulica Pokątna z Harrego Pottera, a może pokój fana butów? Prace wykonane przez Tomasza Muchę mogą zmieścić to, co tylko zamawiający sobie zażyczy.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła jedną z podwarszawskich miejscowości. Państwo Kowalscy niedawno skończyli gruntowny remont. Efektami podzielili się na naszej grupie na Facebooku. Trzeba przyznać, że niektóre elementy wystroju wnętrz naprawdę zaskakują.
Anna Starmach na początku grudnia pochwaliła się radosną nowiną, że wraz z mężem spodziewają się drugiego dziecka. Pytana przez internautów o to, jak się czuje i jak łączy pracę na planie z domowymi obowiązkami zdecydowała się odpowiedzieć w poście na Instagramie.
Przygotowaliście nowe danie dla dziecka, a ono nawet nie chce spróbować? Gdy prosisz, by zjadło cały obiad, rozgrzebuje tylko na talerzu? Być może twoje dziecko wcale nie jest niejadkiem, a problem niejedzenia tkwi zupełnie gdzie indziej.
"Prime Time" to debiutancki film pełnometrażowy Jakuba Piątka. Jego premiera odbędzie się w 2021 roku na najważniejszym festiwalu kina niezależnego na świecie - Sundance Film Festival. O kulisach produkcji w naszym studiu opowiedzieli Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli oraz sam reżyser.
Mopsy kojarzą się bardziej z kanapą niż aktywnościami. Jednak Bułka i jej pani walczą ze stereotypami rasy i udowadniają, że mops też może być sportowcem. Nie uwierzysz, jakie sztuczki potrafi.
Co zrobić, aby zaszczepić w dziecku miłość do czytania? Dlaczego czytanie od narodzin jest ważne? W naszym programie gościliśmy Gabrielę Dul z Instytutu Książki, która odpowiadała także na pytania widzów na naszym czacie.
Gdy Jessica Mercedes urządzała swoje mieszkanie, jej perypetie śledziła cała Polska. Media donosiły o kolejnych ekipach remontowych, które ją oszukały, albo uszkodziły poszczególne elementy wystroju. W końcu w tym roku udało jej się tam wprowadzić. W Dzień Dobry TVN pokazała, jak mieszka i opowiedziała o relacji z bratem.
Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych 2021. Dopuszczone są tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku: półkolonie i obozy szkoleniowe. I tu pojawia się pytanie, kto zapłaci za pobyt dziecka: miasto, szkoła, a może rodzice?