Te objawy mogą sygnalizować, że jesz za dużo cukru. Nadwaga to tylko jeden z nich

cukier w diecie
Peter Dazeley/Getty Images
Źródło: The Image Bank RF
Odrobina słodyczy w życiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, prawda? Owszem, ale słowo-klucz to w tym przypadku "odrobina". Tworząc swoje codzienne nawyki żywieniowe, z rzadka je analizujemy. Są raczej naturalnym miszmaszem naszych upodobań, chyba że wcześniej skonsultujemy się z ekspertem. Łatwo więc o dietetyczną wpadkę. Po czym rozpoznać, że spożywamy za dużo cukru?

Uwaga na cukier. Ze słodyczami łatwo przesadzić

Cukier uzależnia - to słyszeliśmy wszyscy, nie raz i nie dwa. Mimo to trudno nam czasem odmówić kolejnej kostki czekolady, garści ciasteczek albo roztapiającej się w ustach babeczki z nadzieniem.

Zdarza się nam zatracić w tym żywieniowym hedonizmie. To może poważnie odbić się na zdrowiu. Nadwaga, otyłość i cukrzyca to tylko niektóre ze "skutków ubocznych", jakich nie wolno bagatelizować. Jakie inne sygnały powinny nas zaniepokoić?

Cukier w codziennej diecie. Czy jesz go za dużo?

Po pierwsze: czy Twoja skóra nie stała się bardziej tłusta? Jeśli dostrzegasz zmiany skórne w postaci trądziku, to również sygnał ostrzegawczy. Podobnie, jeśli zauważysz u siebie znaczące spadki energii w ciągu dnia. Nadmierne spożywanie cukru destabilizuje poziom insuliny w organizmie. Efekt? Ciągłe zmęczenie - by go uniknąć, zdecydowanie lepiej jest wybrać posiłek bogaty w proteiny i węglowodany.

Najoczywistszym z objawów jest przybranie na wadze. Zmienia się zresztą nie tylko bilans "fizyczny", ale i "psychiczny" - przecukrzenie oznacza duże wahania nastrojów. Nasz organizm jest zwyczajnie wyprowadzony ze swojego stanu względnej równowagi. To skutkuje między innymi większą skłonnością do popadania w irytację.

Poza tym zastanów się przez chwilę - na co masz ochotę do jedzenia? Słodkie? Uważaj - to może być jeden z głównych objawów nadmiernej konsumpcji cukru.

Zobacz wideo: Czy można się upić cukierkiem?

Zobacz też:

Kobiety w męskim świecie chirurgów. "Wprowadzają równowagę i łagodzą nerwowe sytuacje"

Kayah, Zielińska, Kalczyńska, Królikowski - polskie gwiazdy uczciły 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim

Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wspomina przeprowadzkę żony. Agnieszka: "Byłeś dosłownie przerażony"

Autor: Ola Lipecka

Źródło: Elle.fr

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?