cukierki

  cukierki

  Fiołki to nie tylko piękne kwiaty, którymi można udekorować właściwie każdą przestrzeń. Można je również zjadać, np. w formie oryginalnych cukierków, w które się zamieniają dzięki karmelizacji. Jak zrobić cukierki z fiołków? Sprawdź nasz przepis.

  Zdrowe cukierki, w dodatku przygotowane samodzielnie? Wbrew pozorom to naprawdę proste. Wystarczy zaopatrzyć się tylko w trzy składniki, nasz przepis na domowe cukierki i wykonać go krok po kroku.

  Odrobina słodyczy w życiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, prawda? Owszem, ale słowo-klucz to w tym przypadku "odrobina". Tworząc swoje codzienne nawyki żywieniowe, z rzadka je analizujemy. Są raczej naturalnym miszmaszem naszych upodobań, chyba że wcześniej skonsultujemy się z ekspertem. Łatwo więc o dietetyczną wpadkę. Po czym rozpoznać, że spożywamy za dużo cukru?

  Prawdziwy cukier waniliowy to skarb każdej pani domu. Doskonale sprawdza się jako przyprawa do ciast i deserów albo jako aromatyczny dodatek do gorących napojów. Niestety, wanilia w cukrach z torebek występuje zwykle w śladowych ilościach. Nierzadko producent zastępuje ją syntetycznym aromatem. Zamiast kupować produkt pełen chemii i ulepszaczy, lepiej przygotować go w naturalnej postaci. Sprawdź, jak zrobić cukier waniliowy.

  Na scenie Dzień Dobry TVN - Cukierki i "Time (Hi$ky Remix)". Jak Wam się podoba?

  Coraz częściej polskie dzieci wybierają się na halloweenowe zbieranie cukierków. Dorośli natomiast organizują imprezy. Jak przygotować się na tą noc pełną duchów, strachów i niesamowitości? Oczywiście uzbroić się w odpowiednie gadżety . Jakie? Przeglądu gadżetów na Halloween w Dzień Dobry TVN dokonała Pani Gadżet Anna Ibisz-Nowak. Którego z nich nie może zabraknąć na Twojej imprezie?

  Wyglądają niewinnie: małe różowe cukierki w kształcie misia. W rzeczywistości to nie słodycze, a narkotyki, które pojawiły się na terenie województwa małopolskiego. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji insp. Mariusza Ciarkę, aby zapytać, jak odróżnić prawdziwe słodycze od tych zawierających narkotyki i jak uchronić przed nimi dzieci.

  Na dachu studia Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Cukierki. Posłuchajcie piosenki "Idziemy". Podoba się Wam ta piosenka?

  Lody, batony, cukierki? Jakie słodycze i w jakiej ilości możemy podawać dziecku? Czy dziecko może uzależnić się od cukru? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dietetyk Ewę Sypnik-Pogorzelską.