W czwartym odcinku dwunastego sezonu "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska udała się do jednego z najbiedniejszych krajów świata. W Bangladeszu aż 20 proc. społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. Mieszkańcy nie mają dostępu do podstawowych udogodnień, m.in. szkół. Jak sobie z tym radzą?
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.
Każda matka przynajmniej raz usłyszała krytyczną uwagę na temat tego, jak pielęgnuje czy wychowuje swoje dziecko. Niestety wiele przykrych uwag pochodzi od innych mam. Dlaczego tak się dzieje? O tym opowiedziała nam Iwona Kilińska - autorka kampanii "Stop Krytyce Mam" oraz Marta Bąkowska – psycholog.
Waldemar Kowalewski weźmie udział w międzynarodowej wyprawie na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Himalaista poinformował w swoich mediach społecznościowych, że 20 grudnia, wraz z himalaistami z całego świata, rusza na ekspedycję mającą na celu zdobycie K2. Nam opowiedział, jak przygotowuje się do wyprawy w takim okresie.
Kilka tygodni temu dolnośląski leśniczy opublikował w mediach społecznościowych piękny filmik przedstawiający rzadkiego daniela. Zwierzak zrobił wrażenie na internautach, a także na Marcinie Kostrzyńskim, który udał się do Doliny Baryczy w nadziei, że i jemu uda się zaobserwować niezwykłe zwierzę.
Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?
Cezary Pazura bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych rodzimych aktorów. Takie tytuły, jak "Kiler", "Chłopaki nie płaczą" czy "Psy" na stałe weszły do historii polskiej kinematografii. Wiele osób zastanawia się, ile obecnie może zarabiać. Teraz artysta zdradził tę informację i powiedział, jak zmieniły się stawki w czasie pandemii.
Do 29 listopada uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązuje nauka zdalna. Wielu rodziców, nauczycieli, a także dzieci narzeka na taki system nauczania. Okazuje się jednak, że ma on również wiele plusów. Jak je dostrzec? Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak rozmawiały o tym z drem Mikołajem Marcelą, wykładowcą akademickim i autorem książek edukacyjnych.
Z okazji Dnia Świeżego Powietrza Diana Kautz odwiedziła Podzamcze. To właśnie tam mieści się Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym to można zaobserwować różnorakie doświadczenia związane nie tylko z powietrzem.
Marcin Popkiewicz to człowiek-orkiestra: fizyk, klimatolog, dziennikarz, autor książek i licznych artykułów. Zajmuje się powiązaniami między gospodarką, energią, zasobami a środowiskiem. Naukowiec od lat ostrzega przed skutkami globalnego ocieplenia czy nadmiernym zużyciem energii. Co musimy zrobić, żeby nie doszło do załamania się naszej cywilizacji?
Teoretycznie Noteć ma 391 km i jest największym dopływem Warty. "Teoretycznie", bo tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej. Szósta pod względem powierzchni dorzecza rzeka Polski wysycha. Są miejsca, gdzie tej wody w ogóle nie ma. Jak do tego doszło?
Mariachi to największy symbol Meksyku. Niestety członkowie charakterystycznej orkiestry w wyniku pandemii stracili swoją pracę. O tym, jak mieszkańcy Meksyku radzą sobie w dobie koronawirusa, opowiedziała nam reporterka Dzień Dobry TVN, Honorata Zapaśnik.
Aleksandra Shelton to sześciokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. Polskę reprezentowała w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. W nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jeśli przejdzie kwalifikacje, będzie reprezentowała kadrę Stanów Zjednoczonych. Dlaczego? O tym opowiedziała nam sama szablistka.
Mikołaj Rey wybrał się do lasu. Plan był ambitny – zebrać dwa kosze grzybów. Choć początkowo nic nie wskazywało na sukces, dzięki pomocy mieszkańców leśniczówki w Mrozach, zadanie udało się zrealizować. Jak poprawnie zbierać grzyby i co z nich zrobić? Wyjaśnił nam to emerytowany leśnik Witold Kulik oraz jego żona Anna Kulik.
W sobotę, 14 listopada rusza 20. edycja Szlachetnej Paczki. Tego dnia na stronie akcji pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski, które w tym wyjątkowo trudnym roku potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. O szczegółach opowiedziały nam Joanną Sadzik - szefowa Szlachetnej Paczki oraz Anna Siedlewska-Cieślińska - liderka Szlachetnej Paczki z Banku BNP Paribas.
Skóra na powiekach i wokół oczu jest wyjątkowo cienka, dlatego najszybciej ulega procesom starzenia. Jest to związane głównie z brakiem tkanki tłuszczowej na tym obszarze. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, podstawę w codziennej pielęgnacji powinien stanowić dokładny demakijaż oczu.
Blackout tattoo to nowy trend w sztuce tatuażu, spopularyzowany przez tatuażystę Chestera Lee, działającego w studiu Oracle Tattoo w Singapurze. W odróżnieniu od tzw. tiny tattoos, czyli tradycyjnych dyskretnych tatuaży, cieszące się rosnącą popularnością blackout tattoos zaczerniają duże powierzchnie skóry.
Robert Stockinger pojechał do Mysłowa koło Jeleniej Góry, gdzie znajduje się wyjątkowe gospodarstwo i wyjątkowa rodzina, na której czele stoją Mariusz i Joanna. Natomiast ważną postacią jest mały Henio – makak.
Chociaż mogłoby się wydawać, że połączenie tych dwóch pasji jest niemożliwe, ona udowadnia, że wszystko się da. Poznajcie Agnieszkę Lisak radczynię prawną, która o XIX wieku wie wszystko.
Obecnie widok kobiety w mundurze nikogo już nie dziwi. Mimo to policjantki wciąż na każdym kroku muszą udowadniać, że nadają się do pełnienia służby. Asp. sztab. Aneta Krzak i asp. sztab. Marzena Jędras-Wójcik opowiedziały o kulisach swojej pracy.
W maju tego roku Aldona Zawada udzieliła wywiadu dziennikarce Katarzynie Seiler. Reportaż dotyczył kobiet, które w trakcie pandemii postanowiły ogolić sobie włosy. Niestety hejt, z którym się spotkały bohaterki i autorka artykułu przekroczył absolutnie wszystkie granice.
Weronika Nocny jest stypendystką w japońskiej szkole. Kilka miesięcy temu widzowie mieli okazję ją poznać. Wówczas poinformowała, że niestety z powodu pandemii nie mogła opuścić Polski, więc naukę rozpoczęła w trybie online. Po kilku miesiącach udało się! Licealistka połączyła się z nami prosto z japońskiego akademika.
Do tej pory rozmawiał z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, teraz sam został autorem. Michał Nogaś wydał zbiór wywiadów, które przeprowadził. Wybrał te, które poszerzają spojrzenie na świat i świadomość. W naszym programie dziennikarz opowiadał o swoich inspiracjach i źródłach, z których je czerpie.
Oprócz karmienia, wyprowadzania na spacer i głaskania, nasze psy potrzebują także pielęgnacji. Jak w warunkach domowych zadbać o pazury, sierść i zęby czworonoga? Opowiedzieli o tym groomerowie Małgorzata Adamczyk i Michał Adamczyk.
Kiedy bracia Collins dowiedzieli się, w jakich warunkach pracuje Tomek Komenda, postanowili to zmienić i zaoferować mu pracę w ich fundacji. Jak przebiega współpraca?
O catcallingu jest głośno od niedawna. Wszystko zaczęło się od inicjatyw kobiet, które doświadczyły tego nieprzyjemnego zjawiska. Jedną z bardziej znanych była holenderska studentka, która udostępniała zdjęcia stosujących catcalling mężczyzn wraz z tekstami zaczepek.
Anna Wendzikowska często udowadnia, że ma świetny gust. Jej kreacje zawsze są dopracowane do perfekcji, nikogo zatem nie powinno dziwić, że w swoim mieszkaniu również zadbała o każdy detal. Zobaczcie, jak stylowo mieszka nasza dziennikarka.
W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska udała się na Śląsk. To właśnie tam Kasia i Marcin dali drugie życie meblom, które innym mogły się wydawać bezużyteczne. Zobaczcie, jak odzyskały dawny blask.
Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zostać alpinistą. Coraz większą popularność zdobywa bowiem alpinizm przemysłowy. Podstawą tego zawodu jest profesjonalizm i odwaga. Na czym polega ta praca? Kto może ją wykonywać?
Pomimo trudnego dzieciństwa nie zrezygnował z walki o siebie i swoją przyszłość. Kris Florek w wieku 22 lat postanowił wyjechać do Holandii, nie znając nawet języka. Teraz ma kilka biznesów i próbuje na własnym przykładzie pokazać, jak osiągnąć sukces.