W tegoroczne święta nie zastanawiamy się, jak usadzić wszystkich gości i ile potraw przygotować, ale jak nie złamać reżimu sanitarnego. Jeden z naszych widzów boryka się z dylematem, czy w razie kontroli jest zobowiązany wpuścić do domu funkcjonariusza policji.
Karolina Mazurkiewicz zna się z Groszkiem już prawie trzy lata. Pies w przeszłości był na łańcuchu, trafił do przechowalni miejskiej, aż wreszcie otrzymał dom tymczasowy. Zwierzak miał wówczas około 1,5 roku. Chwilowa właścicielka i uroczy czarny psiak z piernikowymi łapkami na tyle jednak przypadli sobie do gustu, że postanowili nigdy się nie rozstawać. Karolina była naszym gościem i opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o niesamowitej więzi ze swoim psem.
Wieś pod Lublinem - to tu mieszka polsko-brazylijska rodzina, która uwielbia stare meble. Całe wnętrze domu zastawione jest wiekowymi komodami, stolikami i lustrami, które zyskały nowe życie. A jak żyje się jego mieszkańcom? Odwiedziliśmy ich z kamerą po tym, jak zgłosili się za pośrednictwem naszej facebookowej grupy "Odpicowane mieszkanie".
Unoszący się w powietrzu zapach korzennych przypraw i pięknie udekorowany świąteczny stół. Rozpoczyna się rodzinne biesiadowanie przy wieczerzy, a tu wpadka: rozlany na biały obrus lub kreację czerwony barszcz, wino, olej ze śledzika czy kleks z majonezu. Plamę zwykle chcemy szybko zmyć, by nie została z nami na dłużej. Czym możemy się ratować i jakie domowe środki będą pomocne w interwencji? Pokazywała to w naszym programie Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.
Paulina i Bartek Gruszeccy to para, którą odwiedziliśmy już w Walentynki. Śpiewające małżeństwo wzrusza i inspiruje. Od 15 lat są swoimi najlepszymi przyjaciółmi, a choroba Pauliny, rdzeniowy zanik mięśni, jest tylko powodem do bycia bliżej. Całe ich życie jest pełne niespodzianek. Niedawno spełniło się największe marzenie Pauliny - urodziła synka.
Co zrewolucjonizuje nasze życie od strony technologii w 2021 roku? Niemal każdy będzie już korzystał z sieci 5G, możemy też spodziewać się nowej generacji telefonów komórkowych, reklam w mediach społecznościowych w oparciu o sztuczną inteligencję oraz kolejnych form cyberataków. Opowiadał nam o nich dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Jest takie miejsce w Polsce, gdzie powiedzenie "mądry jak sowa" nabiera wyjątkowego znaczenia. Rodzina uszatek z Głowna od 12 lat mieszka na szkolnej wierzbie. Ptaki są przyzwyczajone do gwaru , dzwonków i uczniów. Może też chciałyby się czegoś nauczyć?
"Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej". I tak właśnie jest w przypadku kolęd, bo kochamy je, ale nieraz przecież słyszymy, że zamiast "chwały" jest "zwała", albo i "chała" lub inny dziwny twór. Robert Motyka z kabaretu "Paranienormalni" opowiedział, jakie teksty w kolędach mylimy najczęściej i dlaczego tak się dzieje.
Budowa lub remont domu wymaga dokonywania rozważnych i przemyślanych wyborów na każdym kroku. Każdy projekt powinien uwzględniać nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne i odpowiednio wyposażone wnętrza. Trudno wyobrazić sobie bezpieczny dom bez wysokiej jakości okien.
Wiele pań zastanawia się, jak stać się kobietą z klasą lub damą. Warto pamiętać, że klasa nie odnosi się tylko do wyglądu, lecz także do zachowań, postaw, cech charakteru oraz reakcji w różnych sytuacjach.
Czas okołoświąteczny to idealna okazja, aby złożyć życzenia bliskim nam osobom. Sytuację tę wykorzystali nasi widzowie, którzy na facebookowym profilu Dzień Dobry TVN zwrócili się do swoich rodzin i przyjaciół. Wybrane życzenia przeczytał Jarek Juszkiewicz.
Jan-Krzysztof Duda zaczął grać w szachy, gdy miał zaledwie 5 lat. Już jako młody chłopiec odnosił pierwsze znaczące sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Zawodnik na swoim koncie ma już tytuł arcymistrza, a w 2020 pokonał także wybitną postać światowych szachów - Magnusa Carlsena. Jak wyglądała jego droga do kariery?
Szymon i Anna mówią o sobie "poławiacze pereł'', ale szukają ich nie w morzu, a w starych, przeznaczonych do rozbiórki domach albo w kontenerach na śmieci po remontach lub przeprowadzkach. Część ze znalezisk ozdabia ich mieszkanie, ale tak naprawdę marzy im się Muzeum Porzuconych Rzeczy.
Kilka tygodni temu Marek Kossakowski, dziennikarz, polityk oraz działacz opozycji w czasach PRL dodał w mediach społecznościowych zaskakujący post. Pokazał swoje zdjęcie z początku lat 80. zestawione z obecnym ujęciem. Fotografia nie miała zobrazować jego metamorfozy, a zwrócić uwagę na niezwykły sweter, który nadal nosi, mimo upływu kilku dziesięcioleci.
Ks. Marcin Chudzik, proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Gnojnie zbiera pieniądze na wyremontowanie kościoła. Nie siedzi jednak z założonymi rękami, czekając na datki, a wręcz przeciwnie - robi na drutach, by zarobić na ten cel.
Na początku grudnia władze Chin zapowiedziały ogromny projekt eksperymentalny dotyczący modyfikacji pogody. Do 2025 r. sztucznie wywoływane opadów deszczu i śniegu ma być możliwe nad powierzchnią blisko 5,5 mln km kwadratowych. W jaki sposób Chińczycy chcą zapanować nad pogodą? Czy ich projekt może okazać się skuteczny? Na te pytania odpowiedział nam prof. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery.
W związku z panującą pandemią koronawirusa i stale rosnącą liczbą zakażeń, co rusz w Polsce, jak i za granicą, wprowadzane są kolejne obostrzenia oraz rozporządzenia. Jak ta sytuacja wygląda w Niemczech? Adwokat Eliza Kuna wyjaśniła, czy można w tym kraju odwiedzić bliskich podczas zbliżających się świąt.
Weronika Kaniewska to uczestniczka ostatniej edycji "Top Model". Jako druga w historii programu otrzymała tzw. "złoty bilet". Dzięki wyjątkowej urodzie i ciężkiej pracy udało jej się dojść aż do finału. Choć nie wygrała show, otworzyły się przed nią drzwi do wielkiej kariery. Nastolatka chce jednak dzielić czas pomiędzy modeling a swoją największą pasję.
Nocna i świąteczna pomoc lekarska jest udzielana w dni powszednie po godz. 18.00 oraz w dni wolne od pracy. Gdy nie ma zagrożenia życia, możemy udać się po poradę do najbliższego punktu. Gdzie szukać spisu placówek udzielających pomocy medycznej?
Przykładamy coraz większą uwagę do tego, jakim powietrzem oddychamy. Dlatego też oczyszczacze powietrza cieszą się dużą popularnością. Wybór urządzeń na rynku jest ogromny, co warto wziąć pod uwagę?
Aleksandra Rachamim 8 lat temu przeszła na judaizm. I to właśnie ona była jedną z kobiet, które zainspirowały Sylwię Borowską do napisania książki "Ślub pod chupą". W naszym programie Ola razem z pisarką opowiedziały o konwersji i żydowskiej kulturze.
Codziennie na naszej scenie występują gwiazdy zarówno polskiego, jak i zagranicznego formatu. Tym razem przygotowaliśmy dla was świąteczną niespodziankę. Posłuchajcie niezwykłego kolędowania dunajników. Czym jest bożonarodzeniowy zwyczaj z Łukowej?
Zawód jubilera cieszy się stosunkowo niskim zainteresowaniem ze strony młodych osób, mimo że taka praca może dawać wiele satysfakcji. Pytanie o to, jak zostać jubilerem, najczęściej zadają absolwenci szkół średnich
W sezonie zimowym nasze kwiaty często zaczynają "niewyraźnie" wyglądać. Mimo podlewania i odżywiania, ich liście żółkną, opadają i się skręcają. Co zrobić w takiej sytuacji? O tym opowiedziała nam dziennikarka Maja Popielarska.
Łukasz Radwan udał się do Krakowa, by zobaczyć niezwykłą wystawę sztuki tureckiej. Skąd orientalne eksponaty znalazły się na Wawelu? Na to pytanie opowiedział dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu - prof. dr hab. Andrzej Betlej.
Święta zbliżają się wielki krokami, a co za tym idzie - pojawiają się wątpliwości. W tym roku nie zastanawiamy się jednak, jak usadzić wszystkich gości i ile potraw przygotować, ale jak nie złamać reżimu sanitarnego. I właśnie z takim problem boryka się jeden z naszych widzów.
Jazzowanki to po prostu piosenki dla dzieci z pokazywaniem. Za tym wspaniałym projektem stoi wokalistka i autorka piosenek - Magdalena Maduaka. W naszym programie wraz z rodziną opowiedziała o świątecznych jazzowankach, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Gabriel Szyttenholm urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i udowadnia, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć wszystko. Każdego dnia pokonuje wewnętrzne bariery, by zmierzyć się z pełnosprawnymi sportowcami w zawodach triathlonowych. Tutaj nie liczy się miejsce, a dotarcie do mety.
Dopiero co uporaliśmy się z drugą falą koronawirusa, a specjaliści już alarmują, że przed nami trzecia. Tym razem jednak rząd postanowił nie nawoływać do odpowiedzialnego zachowania, lecz wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Przez nie wiele osób musiało odwołać noworoczne wyjazdy. Inni jednak nadal planują obejść przepisy. Czy jest to możliwe i na kim spoczywa w takim wypadku odpowiedzialność, wyjaśniała adwokat Eliza Kuna.
Boże Narodzenie będą przebiegać inaczej niż te, które pamiętamy. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Żeby uniknąć zakażenia święta spędzimy w kameralnym, mniejszym niż zwykle gronie, a zamknięcie hoteli i stoków narciarskich wymusiło brak grudniowych wyjazdów. To wszystko sprawia, że w tym roku na Boże Narodzenie wydamy mniej pieniędzy. Jakie zakupy ograniczymy?